Šta je novo?

Preporuka za bootmanager

bosiljkov

Slavan
Učlanjen(a)
13.06.2004
Poruke
111
Poena
319
Na mašini imam sata i ata disk pa mi treba bootmanager koji bi olakšao biranje OS-a. Planiram multiboot konfiguraciju,gde bi svaki OS bio na odvojenoj primarnoj particiji,bez obzira da li su particije na istom hardu ili ne.
Svi predlozi dobrodošli.
 
Mislim da nemaš potrebe za time, pošto bilo koji OS da instaliraš, on postavlja svoj boot manager preko koga možeš birati koji ćeš operativni sistem iz liste da podigneš.
 
Recimo da na jednoj particiji postaviš XP a na drugoj particiji Vistu. I onda se XP zbrlja i ponovo ga reinstaliram. Da li će se podizati Vosta iz XP-ovog boot managera? Neće. Zato i tražim nezavisni boot manager. Zbog pune kontrole. Znam da će možda biti predloga da u Visti podignem virtuelnu mašinu sa XP-om ili obrnuto, ali imam nešto hardvera koje vista ne podržava(bajat hardver koji radi 100% pod XP-om ali nema drajvera za Vistu).
 
Poslednja izmena:
Onda pozoveš u pomoć Acronis Disk Director Suite 10.0 :wave:
 
Najbolje rešenje je GRUB za Win ( mada može i onaj sa Linux-a ).
Napraviš malu primary, aktivnu particiju od nekih 100 MB, na nju staviš GRUB i ma šta da se desi sa ostalim particijama ( pucanje, reistalacija sistema ) drugi OS ( na drugoj particiji ) ce uvek biti tu )
 
Nazad
Vrh Dno