Šta je novo?

Preporuka za active noise cancellation slušalice?

Neuromanser

Zapažen
Učlanjen(a)
17.12.2022
Poruke
25
Poena
15
Treba mi preporuka za ANC slušalice koje zadovoljavaju sledeće uslove:

  • Zaista dobra izolacija, jer buka zna da bude problem za koncentraciju
  • Dobar kvalitet zvuka (imam Audiotehnica M40X kao primer slušalica čiji mi je zvuk ok)

Video sam da Steelseries Arctis Nova Pro ima maltene sve šta bih želeo, s jedinim problemom da ANC nije dovoljno dobar. Čak mi je veliki bonus i to što ima izmenjive baterije i što može da radi preko kabla. Možda nešto slično ovome, a da ANC radi dobro?
 
Koliki ti je budžet? Možda neki od Sony WH-1000XM modela? XM3 ima jedan od najboljih ANCa po testovima. Ja imam malo stariji model MDR-1000X i baš sam zadovoljan ANCom i zvukom.
 
Sony Wh1000 xm3 sa Anc na off I ambient sound control mode off.
Na 55% pojacanja u vecini pesama apsolutno nemozes, da primetis raspali bus od pre 20 god , tj ubija gotovo svu buku .

Anc degradira zvuk na xm3 dodaje 6db na mid bass , ubija midrange I ukupno muti zvuk, u odnosu na pravi odziv zvuka kad sve zvuci prirodnije.
Uz Koji Eq licni, opasne slusalice. Ako ih drzis na power on.

Takodje Audio Technica m30/M40x imaju bolestan nivo izolacije pa znam zasto Sony poredim sa njima.
Ali Audio Technica, je preciznija u zvuku sa tehnicke strane.
 
Da se uključim, vidim da Audio Technica m30x ima za oko 11k, za tu lovu je dobar izbor?
Pa zavisi Ako ti ne smeta Malo onako za nijansu veci osecaj da ti se ugreju usi, I stiff earpads tj jednostavno nisu nezne slusalice sa materijalom kao Sony Xm3 Ili Beyer Dt 880, Ili Ath msr7b npr.

M30x su ti slusalice koje Dan Dana's nakon dosta preslusanih modela, smatram da su benchmark za Midrange tj za vokale, klavir I gitare su bolesne na njima.

Malo I'm je sporiji bass ne bas tehnicki, bloated Ali nije tolko brz I dinamican kao neke druge sluske. Ali zato udara jako za jedan monitoring model znaci zahvalne su I za edm. I generalno jedino su I'm Visoki tonovi Malo onako, ne tolko cisti I precizni, tj ne dosezu uvek tamo gde treba .

Soundstage I'm je na nizem nivou, dakle ne zvuce siroko specijalno cak ni u svojoj klasi.

Udobnost je dobra Al nije top za duze staze, treba odmor pauze I sl izmedju sesijq.

Takodje znaju da Malo imaju clamping force Ako ne drzis ih lepo, a nosis naocare.

Ja bih ti savetovao da ides u Roland planet, na tosin bunar da ih probas licno.
 
Koliki ti je budžet? Možda neki od Sony WH-1000XM modela? XM3 ima jedan od najboljih ANCa po testovima. Ja imam malo stariji model MDR-1000X i baš sam zadovoljan ANCom i zvukom.
ne mozda, nego samo to ispunjava oba uslova :)
 
Da se uključim, vidim da Audio Technica m30x ima za oko 11k, za tu lovu je dobar izbor?
Imas I Beyerdynamic Mmx100

Link

Isk Mdh9000 Link
I
Hyperx Cloud 2.

Link

Sve su u toj klasi jako fine , u cenovnoj klasi.

Tek tamo nesto Tipa Shure Srh 940,
Fostex Tr 80(kojeg je nemoguce naci skoro sad)


Audio Technica Msr7b . Predstavljaju realan neki da kazemo napredak u bilo cemu, Al opet ne kolko je I razlika u ceni. A da I Beyerdynamic Dt 700 Pro x.

Ali sve veci cenovni rang.

To su sve zicani modeli da ne Bude zabune a ne ANC
 
Poslednja izmena:
Da se uključim, vidim da Audio Technica m30x ima za oko 11k, za tu lovu je dobar izbor?
Nekada su M40x koštale toliko.
Ok su i M30x ali bolje je da napišeš šta sve očekuješ od slušalica (zvuk, udobnost, izolacija, na šta bi ih sve povezivao). Na kraju, ima boljih i udobnijih slušalica u toj klasi, ili za malo više novca.
 
Imas I Beyerdynamic Mmx100

Link

Isk Mdh9000 Link
I
Hyperx Cloud 2.

Link

Sve su u toj klasi jako fine , u cenovnoj klasi.

Tek tamo nesto Tipa Shure Srh 940,
Fostex Tr 80(kojeg je nemoguce naci skoro sad)


Audio Technica Msr7b . Predstavljaju realan neki da kazemo napredak u bilo cemu, Al opet ne kolko je I razlika u ceni. A da I Beyerdynamic Dt 700 Pro x.

Ali sve veci cenovni rang.

To su sve zicani modeli da ne Bude zabune a ne ANC
Uh taj HyperX Cloud po meni ima katastrofalan ispran zvuk. Prodao sam nove posle nedelju dana i zamenio ih sa Audiotehnica M40X
 
Uh taj HyperX Cloud po meni ima katastrofalan ispran zvuk. Prodao sam nove posle nedelju dana i zamenio ih sa Audiotehnica M40X
Cloud su radjene kao Rebrand Takstar Pro 80 koje su go to, za budzet Monitor Model u toj kategoriji, Ali istina je da one zvuce odmerenije dok je Cloud modifikovan od strane Kingstona.

E sad nekim ljudima se to svidja, a neki preferiraju Takstar. E sad o cemu se radi, dal je testiran Cloud ,na onoj maloj usb zvucnoj, posto je ljudima degradila zvuk u odnosu na entry lvl ploce. A kamoli Dac uredjaje ko Fiio Ili Zen. dac.


A druga mogucnost je da si naleteo na model Koji je fals, jer da je tolko ispran zvuk da se bas nista ne cuje mi je Malo iznenadjenje.

Ili je prosto Los Tjuning.

Od Anc finih imas I Beyerdynamic Lagoon, I Bose Qc35.

Mada Bose ne preporucujem jer vecina ljudi kazu da prosto nisu primarno za zvuk nenjene.

E sad nzm kakva je isolacija na Akg A700Nc.Mk2 . One su super zvukom nisu preskupe za tu kategoriju.


Kao I Audio Technica Sr50.
 
Cloud su radjene kao Rebrand Takstar Pro 80 koje su go to, za budzet Monitor Model u toj kategoriji, Ali istina je da one zvuce odmerenije dok je Cloud modifikovan od strane Kingstona.

E sad nekim ljudima se to svidja, a neki preferiraju Takstar. E sad o cemu se radi, dal je testiran Cloud ,na onoj maloj usb zvucnoj, posto je ljudima degradila zvuk u odnosu na entry lvl ploce. A kamoli Dac uredjaje ko Fiio Ili Zen. dac.


A druga mogucnost je da si naleteo na model Koji je fals, jer da je tolko ispran zvuk da se bas nista ne cuje mi je Malo iznenadjenje.

Ili je prosto Los Tjuning.
Koristim uvek Sound Blaster. Trenutno imam AE5 koji zvuči zaista fantastično u poređenju sa bilo kojim integrisanim zvučnim čipom, čak i sa ovim čipom sa moje ASUS Crosshair VII WiFi ploče.

Flat podešavanja, pa čak i podešena za moj ukus, su uvek davala taj kartonski zvuk. Ne znam kako bih ga drugačije opisao, ali definitivno nisu za slušanje muzike. Nikako ih ne preporučujem bilo kome, sem ako u pitanju nije neki klinac koji bi ih koristio isključivo za gaming.
 
Jel samo ja i dalje ne znam do koje cifre se priča ili?
Pa kad neko ne stavi okviran budzet stavis I jeftiniju opciju , I skuplju I srednju. Ja bar tako cesto radim.
Uostalom OP je naveo uslove za slusalice sta bi bilo dobro da ispunjavaju, I u kakvom okruzenju se koriste.
 
Ja sam skoro uzeo AKG N700NC M2. Zadovoljan sam ANC-om. Dok idem na posao i muvam se po gradu slušam audio knjige. Jačina zvuka varira od 20 do 45% da bi lepo čuo šta pričaju, zavisi kolika je buka oko mene. Pošto su u pitanju audio knjige ne pokrivaju okolnu buku, ali same slušalice lepo utišaju okolnu buku. Danas sam, na putu do posla, pustio muziku (Blind guardian) i od 35% do 55% muzika prekriva sve, od automobila do tramvaja. Posle 45% mi postaje preglasno i ne bih mogao duže da slušam tako glasno muziku, U kancelariji muzika bude između 20% i 35% da pokrije sve ili većinu buke. U kućnim uslovima utišavaju ili anuliraju normalnu dečiju igru, nisam ni pokušavao da li mogu da ponište ciku i vrisku kada krene neka jurnjava :) Samo da napomenem da nosim naočare tako da sunđeri, iako su super meki, slabije naležu na glavu i zbog toga se probija više buke. Što se tiče kvaliteta zvuka, meni odgovara. Tražio sam neke sa neutralnijim zvukom i čini mi se da je to to. Zvuk je jasan i čist. Meni je bilo bitno da ne bude prenaglašen bas i to sam dobio. Koristim modifikovana podešavanja ekvilajzera koje je okačio @sale941 Menjanjem sam utvrdio da mi više leži kada su vrednosti upola manje od onih koje je on okačio.
Ovde imaš test jednih i drugih slušalica. Negde na pola stranice imaš NC test gde mere koliko slušalice utišavaju buku bez puštanja dodatne muzike. Imaš i da pustiš audio zapis šta "čuje" test lutka.
Doneli su mi ih iz Nemačke, a plaćene su 120e.
 
 
Da li u Srbiji negde legalno mogu da se kupe Sony WH-1000XM5 ili barem XM4?

Kupio bih preko firme, ne želim da za ove skupe slušalice rizikujem preko KP i te njihove garancije koja ne služi ničemu.
 
GT i slične prodavnice uglavnom baš preteraju sa cenama tih Sony modela, koštaju po 50-60k din. Jedino u vreme BF budu na navodnim sniženjima, a zapravo sa cenama koje su u rangu redovnih EU cena, ili čak malo više.

Videh malopre ove Ultrasone u Plejeru (27480 RSD), ne znam kakve su ali prema testovima deluju ok: https://www.headphonecheck.com/test/ultrasone-isar/
https://www.hifi.blog/ultrasone-isar-the-first-wireless-anc-headphones-from-ultrasone/

The Ultrasone Isar’s fun-oriented tuning provides full-bodied, assertive reproduction for mobile use, while noise-cancelling is remarkably effective at minimising static low-frequency noise when commuting and travelling. In addition, these handy, weatherproof Bluetooth over-ears are characterised by fast charging, a long-lasting battery and high voice quality during (video) phone calls. However, personalisation of the headphones and sound is not possible, as there is no app connection.

  • lightweight, foldable design
  • IPX5 water and sweat resistant
  • fast-charging, long-lasting battery pack
  • Speech intelligibility
  • Multipoint connections
  • 3.5 mm audio input

  • Noise cancelling with slight background noise

Pa eto, čisto kao ideja i alternativa Sony ANC modelima, koji su provereno dobri ali ipak precenjeni na našem tržištu.
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam uzeo Sony XM5 preko KP, jer sve ostalo šta se nudi kod nas (legalno, sa 2 god garancije i fiskalni) je krš, jer svu robu prilagođavaju samo najčešćim casual kupcima.

Par utisaka:

Ne tako dobro:
  • Zvuk je dobar, ali nije precizan kao na Audiotehnica M40X. Kao da su srednji zvukovi više naglašeni i da moraju da se peglaju preko potenciometra. Subjektivan utisak je da je preciznost zvuka oko 10-15% lošija.
  • Aplikacija za podešavanje je malo bagovita, jer nikad ne znam kada je uključen ANC, a kada nije
  • Dolaze prilično utišane, a jedini način da se pojačaju je pipkanjem desne slušalice. Čak ni iz aplikacije nisam našao način da ih pojačam do kraja, pa da preko uređaja koji reprodukuje muziku podešavam jačinu.
  • Znaju da zapuše uši u komoru oko njih, što nije baš prijatno, ali je neophodno zbog pasivnog NC-a. Audiofil sam, pa čujem blago zujanje ANCa.
  • Mikrofon je katastrofa, samo za prvu pomoć treba da se koristi

Dobro:
  • ANC je odličan! Suprugu i bebu ništa nisam čuo kada smo testirali :) Uspeo sam da sastavim veoma produktivan radni dan kodiranja.
  • Zvuk iako nije savršen, može da se svari i da se navikne na njega, za razliku od HyperX Cloud sluški koje su mi išle debelo na nerve, sa naglašenije pojačanim srednjim opsegom.
  • Veoma su lake, maltene se ne primeti da su na glavi. Ovo je ODLIČNO kada mora ceo dan da se radi izolovan.
  • Baterija je prva liga. Brzo se puni, dugo traje
  • Može da se poveže na dva uređaja preko BTa + na treći preko kabla. To mi je super za kombo iPhone + Mac + PC
  • Torbica uopšte nije velika kako je predstavaljaju na netu. Potpuno je upotrebljiva i ne zauzima toliko mesta, a izgleda da svima to smeta. Ljudi su stvarno smešni nekad sa svojim kritikama :)
  • Sviđa mi se što mogu da prekrijem slušku rukom, čime automatski pređe u transparency mod.

Nisam koristio ostale ANC slušalice, ali sam sa ovima uspeo da odradim rekordnih 16h posla juče. To nikad ranije nisam uspeo, a od kad smo dobili bebu, prosek mi je bio oko 6h dnevno, od čega samo par sati koncentracije. Uz ove sluške, ANC i klasičnu muziku, kod samo teče...
 
Anc treba da Bude na off za najbolji zvuk.
Ambient control mode off drzim ja na xm3.
I probaj wavelet I ova podesavanja Ako si na android.

Screenshot_2022-12-28-08-49-55-002_com.pittvandewitt.wavelet.jpg
 
Anc treba da Bude na off za najbolji zvuk.
Ambient control mode off drzim ja na xm3.
I probaj wavelet I ova podesavanja Ako si na android.

Nisam, ali mi je ok ovo što daje iOS aplikacija sa potenciometrima. Morao sam da naguram visoke da bi zvuk bio prihvatljiviji. Mislim da sam skoro doterao do onoga što imam na ATH-M40X.

Probao sam i napoju da nosim i odlično se čuju, čak i preko kape.

Zadovoljan sam, stvarno su super slušalice!
 
Zvuk je dobar, ali nije precizan kao na Audiotehnica M40X. Kao da su srednji zvukovi više naglašeni i da moraju da se peglaju preko potenciometra. Subjektivan utisak je da je preciznost zvuka oko 10-15% lošija.
Zvuk iako nije savršen, može da se svari i da se navikne na njega, za razliku od HyperX Cloud sluški koje su mi išle debelo na nerve, sa naglašenije pojačanim srednjim opsegom.
Verovatno ti smetaju mid-high bass ''brda'' na Cloud i XM5 slušalicama a ne srednji tonovi. Ta ''brda'' mute zvuk, a mogu da utiču i na to da muzika zvuči nekako šuplje ili tupo.
Pogledaj grafike po netu, pa na osnovu njih, uz EQ pokušaj da ispraviš malo te mane.
 
Nazad
Vrh Dno