Šta je novo?

Periferni uređaji Preporuka za 7.1 slusalice

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Hteo bih da kupim dobre 7.1 slusalice. Da li imate neku preporuku?
Cena je bitna, ali je vise vazan kvalitet. Pretpostavljam da ima i jeftinijih koje kao izbacuju 7.1 zvuk, ali je meni vazno da mogu cuti svaki kanal. Znaci, ako film ima 5.1 zvuk, hocu cuti realan 5.1 ili ako ima 7.1 zvuk hocu cuti realan 7.1 zvuk. Malo sam zahtevan, :) ali na zalost zivim u malom gradu i nemam gde u radnjama testirati slusalice pa mi je bitna preporuka, a potrebne su mi zbog posla.
Hvala svima unapred na predlozima.
 
Da bi dobio pravi 5.1/7.1 zvuk moras da imas dosta zvucnika rasporedjenih u akusticnoj sobi, virtualni 5.1/7.1 je smesna stvar i nisam cuo da neke slusalice imaju dobro resenje do sada. Kod slusalica imas soundstage i to su obicno open back/semi open (otvorene slusalice) koje nemaju zvucnu izolaciju kao sto su Philips SHP9500/9600, Superlux HD 681, Superlux HD 668B, AKG K702, Samson SR850.
 
Kao što je STORM napisao, 5.1/7.1 slušalice su glupost, kao i sve slične emulacije surround zvuka. Kvalitetne stereo slušalice su mnogo bolje kada je kvalitet zvuka u pitanju.

Za početak napiši maks. budžet, koliko su ti bitni mikrofon, dobra izolacija itd.

Onda pretraži ovaj deo foruma, jer verovatno postoji dvocifren broj sličnih tema, koje su uspešno ''rešene''.
Možeš i da kreneš sa čitanjem ove epske teme: https://forum.benchmark.rs/threads/najbolje-slusalice-za-malo-novca.275567/page-169
 
Nazad
Vrh Dno