Šta je novo?

Periferni uređaji Preporuka za 2 x 27", 1440p, IPS

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

extreemee

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2009
Poruke
9
Poena
302
Pozdrav svima,

Da li mi mozete preporuciti koji monitor uzeti x2, da je IPS, 27" i 1440p?

Monitori bi sluzili za posao, programiranje, i iskreno voleo bih da imaju kvalitetnu sliku.

Max budzet po monitoru 30-ak hiljada din i kupovina online.

Gledam vec neko vreme monitor Dell 27 SE2723DS , ali bas malo recenzija za njega ima.

Svaka preporuka je dobrodosla. Hvala!
 
Za Iiyamu je mnogo teže naći testove...

U suštini, taj Dell je ok, za programiranje radi posao. Baci pogled i na HP E27q G5, slične je cene i karakteristika ali ima i swivel, pivot i USB portove, što Dell nema.
 
Za Iiyamu je mnogo teže naći testove...

U suštini, taj Dell je ok, za programiranje radi posao. Baci pogled i na HP E27q G5, slične je cene i karakteristika ali ima i swivel, pivot i USB portove, što Dell nema.
Kontaktirao sam par prodavnica u vezi HP E27q G5 monitora, pa cekam odogovore.
Ukoliko ima jos predloga dok konacno ne porucim, slobodno pisite. Hvala!
 
Napiši iskustva kad stigne ;) Meni se svideo taj monitor, meni treba više kvalitetna slika jer koristim monitor za obradu slika i normalno korišćenje neta i ostalog, deluje mi kao dobar izbor pogotovo zbog veličine ekrana, rezolucije i panela, jer za ovaj novac ima dosta 24 ili 27 ali fullhd.
 
Napiši iskustva kad stigne ;) Meni se svideo taj monitor, meni treba više kvalitetna slika jer koristim monitor za obradu slika i normalno korišćenje neta i ostalog, deluje mi kao dobar izbor pogotovo zbog veličine ekrana, rezolucije i panela, jer za ovaj novac ima dosta 24 ili 27 ali fullhd.
Juče je stigao monitor, a treba još jedan da stigne. Iskreno na prvu, zadovoljan, baš kako sam i očekivao. Slika kvalitetna, ima dosta modova za podešavanje slike i što šta još, ali nisam cackao. Deluje baš satbilno(teško postolje i onaj nosač monitora). Mislim da nisam pogrešio :D
 
Mogu li da se umešam kako ne bih otvarao novu temu, isto mi treba neki 27" IPS osveženje bitno da je 75+ Hz za povremen gaming. Ako nema IPS onda može i VA panel.
Kontam da su naše prodavnicenajbolja opcija pošto je montor u pitanju a budžet 30K-300e max.
 
@Јован
Kako se pokazao taj GB, da li si zadovoljan kupovinom?
 
@hsv.stoned
Izvini, nisam često kući i pri kompu pa nisam video ovo, ne znam da li će ti sad značiti info.

Meni je monitor super, jer sam pre imao neki BENQ GL 2460 24" FHD sa razlivenim bojama pa mi sad sa 2.5K IPS na 27" sve izgleda kao space shuttle.
Boje nisu prezasićene a opet lepo i precizno izgleda, baš onako kako volim da igram, doduše, to je sa podešavanjima koja sam našao na nakom sajtu za ovaj panel. Sdruge strane, sa fabričkim je malo bledunjavo ako se sećam i više je za neki office nego za igranje.
Panel je brz, nisam primetio neke mane u tom pogledu da ima neki ghosting i sl, opet ovo je utisak nekog ko je pre imao 60Hz monitor. Nivo crne je zadovoljavajuć vuče malo na plavu i ima manjih probijanja pozadinskog osvetljenja po horizontzalnim ivicama, ali to se tek primeti kad se stavi crna pozadina preko celog ekrana i kad se malo zagledaš, dok koristiš monitor to ne primećuješ. Tako da kontam da je ok i za poneki film. Zvučnici su mu tu čisto da ih imaš. :)

Ovo je neki opšti utisak, sad ako nisam zakasnio i interesuje te još nešto slobodno piši.
 
Hvala. Koristim taj monitor već 10-ak dana, opravdao je očekivanja. Veoma dobar monitor ali ipak malo precenjen, kao i sve što pripada gaming hardveru.

Verovatno si koristio podešavanja iz ovog testa: https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/g27q
Inače, stock kalibracija je ok za većinu korisnika, boje su veoma žive, i potrebna je samo manja korekcija WB-a. Ko želi, može dodatno da menja prikaz preko modova, podešavanja ili korišćenjem ICC profila.
 
Nazad
Vrh Dno