Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Pre 5-6 su mi tražili ličnu kartu prilikom zamene sim kartice, da li to znači da je broj registrovan?
 
Jel ovo a1 podigao cene za prepaid, imam samo neku opciju od 700 dinara za 30 dana, do proslog meseca sam koristio neku tarifu 400 din sa 1gb neta, prvenstveno u ruteru u selu samo koliko da pregledam kameru za video nadzor.... sta uzeti sada, sta je najpovoljnije i u kojoj mrezi sa 1gb
 
Da, A1 je uveo nove planove za prepaid.

Sada ti je najbolje Globaltel sa 5GB mesečno za 340din. Naravno ako imaš mts LTE na lokaciji. Dobro je i što se prenosi nepotrošeno.

Evo upravo sam na Staroj Planini gde imam takvu SIM karticu, završava posao, a i nagomila se saobraćaj za leto :)
 
Imam na A1 aktiviran Top plan.
Kada obavljam Viber video pozive skidaju mi se megabajti iz onih 3GB za sufr, iako na njihovom sajtu pise:

Internet za aplikacije, u okviru Mega, Top i Dobrog plana, uključuje u nacionalnom saobraćaju sve funkcionalnosti Viber servisa (slanje poruka, fotografija, video i audio snimaka, razgovori i video pozivi, slanje emotikona, stikera, itd. unutar Viber aplikacije)

Da li treba da podesim nesto u telefonu ili je greska do njih? Ili mozda treba da imam bar 1 dinar kredita da bi mi se Viber video pozivi tarifirali iz Interneta za aplikacije?
 
Imam na A1 aktiviran Top plan.
Kada obavljam Viber video pozive skidaju mi se megabajti iz onih 3GB za sufr, iako na njihovom sajtu pise:

Internet za aplikacije, u okviru Mega, Top i Dobrog plana, uključuje u nacionalnom saobraćaju sve funkcionalnosti Viber servisa (slanje poruka, fotografija, video i audio snimaka, razgovori i video pozivi, slanje emotikona, stikera, itd. unutar Viber aplikacije)

Da li treba da podesim nesto u telefonu ili je greska do njih? Ili mozda treba da imam bar 1 dinar kredita da bi mi se Viber video pozivi tarifirali iz Interneta za aplikacije?
Vidi da li imas neki dns upaljen. Ili nesto slicno vpn ili tako nesto...
 
@booby koliko znam, samo u poslovnicama. Super turist paket je 1800 dinara, što je neisplativije u odnosu na prenos broja u Globaltel pa aktivacija Freepaid i od ovog meseca još 30GB gratis plus tih 200GB za prenos koje sveukupno možeš da prenosiš dodatkom 5GB na 30 dana za 360 dinara (ili kombinacijom jedinica i interneta).
 
Od kako su na mts mrezi, taj deo oko 40GB mesecno vise nije aktuelna. To je bio deo ugovora izmedju Globaltela i A1.
 
Sto se Globaltela tice,
ovi Freepaid paketi imaju cene od do, na sta se to odnosi, mislim koja je cena za navedeni paket - manja ili veca?
Da li se nepotroseni saobracaj prenosi u naredni mesec?
Ako kupis sim na trafici, uplatis dovoljno kredita,
da li se frepaid paket moze da se aktivira i kroz kod, nemora kroz app?
Kazete da je net po punoj brzini do 40gb, koja je brzina tog sporijeg neta?
 
1715242310551.png

Sav nepotrošeni saobraćaj se prenosi u naredni mesec.
Ako kupis sim na trafici, uplatis dovoljno kredita,
da li se frepaid paket moze da se aktivira i kroz kod, nemora kroz app?
Možeš preko sajta njihovog sve oko aktivacije da obaviš, ne mora aplikacija.
Kazete da je net po punoj brzini do 40gb, koja je brzina tog sporijeg neta?
Nisam video da je neko konkretno potvrdio da li ovo ograničenje i dalje važi. Na sajtu stoji ograničenje, ali neko od kolega reče da ono više ne važi od kada ih je preuzeo mts.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Sto se Globaltela tice,
ovi Freepaid paketi imaju cene od do, na sta se to odnosi, mislim koja je cena za navedeni paket - manja ili veca?
Prvo veća pa se na svaka četiri meseca postepeno smanjuje obnovama kroz godinu dana do najmanje (opisano u cenovniku).
Da li se nepotroseni saobracaj prenosi u naredni mesec?
Sve osim roming interneta. To je Zona 1 i postoji kao zaseban dodatak, ako je neophodno da se produži.
Ako kupis sim na trafici, uplatis dovoljno kredita,
da li se frepaid paket moze da se aktivira i kroz kod, nemora kroz app?
Može i kroz USSD
Kazete da je net po punoj brzini do 40gb, koja je brzina tog sporijeg neta?
Nisam imao potrebu za tolikim internet saobraćajem, verovatno dial-up brzina, ali ako postoje uverljiva tvrđenja da od prelaska na mts mrežu više ne važi to pravilo, nemam razloga za sumnju.
 
Hoću da prebacim neregistrovani (veoma stari) pripejd broj iz yetela u a1 i već mi drugi put odbijen zahtev. Prvi put se u a1 poslovnici čudili zašto je odbijen. Zvao yetel, izdiktirali/proverili sve: serijski broj kartice, PUK1 čak i PUK2. Podnesem ponovo zahtev u a1, isti rezultat. Sad mi ovaj u a1 kaže da bi verovatno najbolje bilo da se prvo registrujem u yetelu pa onda podnesem novi zahtev za prenos i onda ne bi trebalo da odbiju.
Ako se registrujem u yetelu, da li to dođe da ih trpim još tri meseca kao "novi" korisnik?
I ko koga ovde uopšte zamajava, oba puta u a1 poslovnici sve je uredno dato (serijski broj, puk1, naravno lična karta) a ovi iz yetela me ne puštaju...
 
@urke_navip nema drugog načina nažalost i ne znači da ćeš morati da ostaješ još narednih 60 dana u mreži. Yettel zloupotrebljava pravilnik o prenosu broja i vraća preko centrale odbijenicu zbog neregistrovanog broja, uprkos tome što novi operater dobije podatke o PUK 1 i 2 uz serijski broj kartice. Moj slučaj je bio identičan, po prelasku sa postpejda na pripejd su ga ostavili kao neregistrovanog pa sam ga registrovao. Onda su mi obrisali registraciju, a meni nije đavo dao mira po podnetom zahtevu za prenos u Globaltel pa odem opet da se registrujem. Pokušali su ponovo da me pređu, 10 dana držali u mreži i kada sam napomenuo da pišem Ratelu jer nema nikakvih osnova da me drže (važenje dopune je bilo u toku i broj nije prešao u pasivno stanje) onda su morali da me napokon puste. Posle prenosa opet još jedan krug pakla sa promotivnim i servisnim porukama, što je takođe uz upozorenje za podnesak prijave Ratelu rešeno.
 
Koji je sada trenutno najjeftiniji pripejd posle globaltela, jel A1 ima najpovoljnije pakete? Dobija li se neki popust za prenet broj? Znam da je kod A1 bilo nešto ranije u pola cene neko vreme ako dođeš u mrežu, ali ne pratim ne mogu, izluđuju me te pripejd "promocije i sjajne ponude" tj pilićarske i jajarske forice i cigančenja, prodavanja svega na kašičicu i bespotrebno komplikovanje svega. U stvari nije bespotrebno, zna se s kojim ciljem ali ajde.
Mada vrv ne bih ni koristio, nego hoću da prenesem broj pa za dva meseca da vratim u globaltel da bih dobio 200 gb.
 
Ako ti treba striktno naj jeftinije onda mts plan 100.

Za 400 dinara na 30 dana dobijaš:
  • 100 minuta/sms ka svima
  • neograničene minute u mts (ali nakon potrošenih 100min/sms!)
  • 1GB interneta
  • 5GB za Viber, Whatsapp, FB, Insta, X

Ukoliko potrošiš pre isteka 30 dana - ne možeš da aktiviraš novi plan. Aktivacija novog plana moguća je tek po isteku starog.

Nakon potrošenog 1GB, internet se naplaćuje iz kredita po ceni od 60din/MB, ne GB, MB, pa je savet da paziš.
 
Ako ti treba striktno naj jeftinije onda mts plan 100.

Za 400 dinara na 30 dana dobijaš:
  • 100 minuta/sms ka svima
  • neograničene minute u mts (ali nakon potrošenih 100min/sms!)
  • 1GB interneta
  • 5GB za Viber, Whatsapp, FB, Insta, X

Ukoliko potrošiš pre isteka 30 dana - ne možeš da aktiviraš novi plan. Aktivacija novog plana moguća je tek po isteku starog.

Nakon potrošenog 1GB, internet se naplaćuje iz kredita po ceni od 60din/MB, ne GB, MB, pa je savet da paziš.
E poslednji put kad sam koristio kad potrosis redovan internet smanji brzinu na 64kbps. Ali kad istekne plan onda skida kredit dok ne aktiviras novi.
 
Znam da mts prepaid idalje jedini naplacuje iz kredita internet po cenama GPRS-a iz 2003. Ocigledno tek nakon isteka vazenja plana.
 
Ma svejedno ne bi ni mogli da skinu ništa dobili bi đoku jer je to poenta pripejda i na broju ne bi ni bilo ni dinar kredita.
Ali videću šta ima kod A1 ako ima za sličnu cenu nešto, onda samo dalje od najgorih - mts-a.
 
Pre par dana na globatel sajtu podneou upit da pređem kod njih na pripejd, danas me zvali i kako mi je operatera objasnila prvo moram da 30 dana budem na freepaid-u minimum 1K rsd da platim pa tek onda na neki manji paket mogu da uzmem (uzbudljivi pripejd).
Prevaranti, zahvalio6sam se i verovatno ću preći na mts ili telenor.
 
@rodjen_4_jula najbolje idi u Makenzijevoj pa tamo podnesi zahtev za prenos. Trebalo bi da te sleduje sim kartica sa bonusom dobrodošlice.
 
Ne. 500 dinara opciju nisu svi dobili za Top Plan jer je to promotivni period za stare korisnike koji su koristili Plan 400 (i to ne sve, bilo je već priče).

Bukvalno je promocija za stare korisnike određenog plana i Gadjanu to znači kao i meni da li je gužva danas u poprečnoj ulici Novog Sada. :)
 
Ne. 500 dinara opciju nisu svi dobili za Top Plan jer je to promotivni period za stare korisnike koji su koristili Plan 400 (i to ne sve, bilo je već priče).

Bukvalno je promocija za stare korisnike određenog plana i Gadjanu to znači kao i meni da li je gužva danas u poprečnoj ulici Novog Sada.
Pa jesi li koristio Planove? Ako nisi onda te i ne pogadja cena zar ne?
Ja sam uplatio 2 dopune za najnizi od 400 kinti i dobio sam ove promotivne planove, nisam neki dugogodisnji prepaid korisnik, bio tek 2-3 meseca nakon raskida ugovora.
 
Vrh Dno