Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Moze li neko da mi kaze da ne bih listao sada celu temu mozda je negde i pisano o tome, da li kod Vip-a funkcionise 4g na prepaid-u? Ili kao kod Mts-a mora postpaid da bi imao 4g [emoji849]

Kod Vipa radi out-of-the-box - samo ukljucis internet - i dok god imas gigabajte radi 4G bez problema. Naravno iz APN profila obrisi proxy za najbolje performanse.
Kod Globaltela - radi isto out-of-the-box - samo moras da upises APN - jer vecina telefona uopste nemaju podesavanja za APN za globaltel.
Kod Telenora - prepaid kartice su na 3G mrezi, dok ne instaliras Moj Telenor APP i ukljucis 4G prenos podataka za konkretan prepaid broj, nakon toga radi 4G.
Kod mts - prepaid korisnici NEMAJU 4G (osim nekih beta testera - mozda 1000 njih ukupno), sto je sramota za 2020/2021.
 
Hvala na odgovoru. Ja sam trenutno u Mts-u, presao sam sa postpaid-a na prepaid prosle godine jer nisam stalno u zemlji, em sto su im tarife ubi boze, em nema 4g, hocu da predjem u Vip iz ta dva razloga pa mi je trebalo samo neko da mi potvrdi za taj 4g.
 
Ako često nisi u zemlji, možda ti je Globaltel bolji izbor.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Razmišljam da iz mts-a prensem broj u vip. imam jednu pripejd karticu i testiram koje su brzine vipa na lokaciji na kojoj sam. Nisu baš sjajne, ali ono što me čudi da imam bolje brzine na 3G nego na 4G.
na 4G su oko 6-7 download a na 3G 10-12. Ono što sam video sa programom network cell info da veoma često menja bazne stanice pa možda to utiče. Menja ih i na 3G i na 4G.
 
Manja je opterećenost 3G baznih stanica, svi se kače na 4G

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Razmišljam da iz mts-a prensem broj u vip. imam jednu pripejd karticu i testiram koje su brzine vipa na lokaciji na kojoj sam. Nisu baš sjajne, ali ono što me čudi da imam bolje brzine na 3G nego na 4G.
na 4G su oko 6-7 download a na 3G 10-12. Ono što sam video sa programom network cell info da veoma često menja bazne stanice pa možda to utiče. Menja ih i na 3G i na 4G.
Pripejd ima manje brzine od postpaid.
Ide rangiranje:
Prvo zaposleni, pa postpaid veće tarife, pa manje, pa postpaid internet, pa home internet, pa pripejd.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgovoru. Ja sam trenutno u Mts-u, presao sam sa postpaid-a na prepaid prosle godine jer nisam stalno u zemlji, em sto su im tarife ubi boze, em nema 4g, hocu da predjem u Vip iz ta dva razloga pa mi je trebalo samo neko da mi potvrdi za taj 4g.

Globaltel majka za spolja, neznam koj razlog imas za vip
 
Iskreno nisam ni razmisljao o njemu.. ciji signal koriste? Vip - zbog mesecnih tarifa u koje su ukljuceni minuti prema svima i meni dovoljno interneta, i signal kod mene u kraju su popravili, do skoro Mts je imao najbolji signal, to je mozda i razlog zasto ga nikad nisam ni menjao, ali se sada situacija promenila.
 
Kupio bih Telenor karticu samo zbog ovog dodatka od 100gb. Da li postoji neko ograničenje o minimalnom periodu između aktiviranja ovog dodatka u slučaju da mi bude trebalo da aktiviram više puta?
 
Pisali smo više puta o ovome, ajde još jedanput.
Taj dodatak može samo jednom da se aktivira, posle može samo da se produži sa manjim paketima.
 
Hvala na odgovoru. Onda ću uzimati svaki put novu karticu kad potrošim. Moram da se snađem narednih mesec,dva za net pošto me VIP uništio sa vikend netom
 
Ta ponuda se pojavi samo u decembru, već u januaru biće zamenjena sa 12Gb za 999 din. Tako je već nekoliko godina.
 
Jel ima negde zvanično kad menjaju da znam da aktiviram poslednjeg dana? Jel 31.decembar?
Na sajtu ne nalazim ništa
 
Jesi siguran da moze da se produzava? Je li probao neko?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Prošle godine (i prethodnih) je bilo 120Gb, ja sam ga 5-6 puta pridužavao sa 300MB 30 dana.
Ove godine je 100 GB, trebalo bi da može, videćemo.

Jel ima negde zvanično kad menjaju da znam da aktiviram poslednjeg dana? Jel 31.decembar?
Na sajtu ne nalazim ništa
Nema nigde kada je poslednji dan.
 
"Nakon potrošenog interneta po punoj brzini iz dodatka stiže SMS obaveštenja da internet možeš nastaviti da koristiš po smanjenoj brzini do 2Mbps. Ukoliko je ipak potreban internet po punoj brzini dodatak Neograničeni internet možeš deaktivirati slanjem STOP100 na 9000 i nakon toga aktivirati neki drugi dodatak.

Saobraćaj iz dodatka Neograničeni internet se ne sabira sa drugim dodacima i promocijama."



Prethodnih godina ovo nije pisalo u opisu dodatka.
 
Nije, prethodnih godina je posle 120 GB net bio isključen.
Sada je ovako.
Ali mislim, da što se tiče svega ostalog, biće kao i prethodnih godina.
 
Za pripejd korisnike smo takođe pripremili dodatak koji donosi neograničen internet. Po ceni od 999 dinara možeš aktivirati dodatak koji ti donosi 100GB interneta po punoj brzini, a nakon toga ti je na raspolaganju neograničen internet po smanjenoj brzini od 2Mbps. Rok važenja dodatka je 30 dana i možeš ga aktivirati do 30.01.2021

sa telenor fb
 
Mene samo zanima jel će se taj dodatak produžavati aktivacijom nekog drugog internet dodatka. I da li će se taj net nadodati na količinu interneta koju imam sad.

Prošle godine sam uzeo promociju 120GB, i dalje je koristim, samo svaki mesec aktiviram neki net paket i produžim trajanje paketa.

A baš te informacije nema od strane Telenora.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li je neko ko i dalje ima 120 GB od prošlogodišnje promocije produžio istu sa ovom od 100? Da li su mu se zbrojili GB i dobio novih 30 dana trajanja dodatka?
 
Poslednja izmena:
Ne spaja se kao sto vidis ...aktivirao 100gb i tih 38 GB je od prosle ng akcije koje sam produzavao sa 300mb
76c3c4f4b22db8eeafc9fa313f88faea.jpg
 
Sta znači "Aktivacija dodatka Neograničen internet je moguća samo na pripejd paketima za govorni saobraćaj" vezano za 100gb u Telenoru? Koja su to ograničenja na ovaj način?
 
Sta znači "Aktivacija dodatka Neograničen internet je moguća samo na pripejd paketima za govorni saobraćaj" vezano za 100gb u Telenoru? Koja su to ograničenja na ovaj način?

Znaci da ne mozes da aktiviras to na prepaid internet broju.
 
A kako da znam da broj nije internet prepaid? Pošto hoću zbog ovoga da kupim karticu
 
Hvala! Znači u suštini najjeftinija i sigurna opcija mi je obična kartica na kiosku od 300dinara? I znaš li možda ima li i koliko na njoj kredita? Pošto ne vidim tu informaciju na sajtu
 
Ako dobro kapiram znači ako uzmem ovu karticu od 300 dinara i ne aktiviram ovu akciju za 5x više kredita onda tih 300 dinara mogu da iskoristim za kupovinu dodatka? Ja bih uzeo karticu samo zbog dodatka od 100gb za 1000dinara da ubacim u modem da imam u narednih mesec dana pošto me VIP uništio sa vikend internetom, brzine 0.3mb a plaćam 3500 za mesec dana.
 
Vrh Dno