Šta je novo?

Prekinuo particionisanje hdd - koliko sam zeznuo stvar?

Slaven

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2004
Poruke
303
Poena
320
Naime, na laptopu, win 7, dvije particije, sistemska, na kojoj je win, i druga za podatke. Htio sam da promijenim odnos velicina, tako da se pokrenuo partition manager, postavio zeljeni odnos, i kreunu u postupak. Nakon toga trazi mi restar racunara, potvrdim, i pri dizanju krene particionisanje. Sve trajalo ok, medjutim ja iskljucim laptop iz struje (ne pitajte zasto), i ostavim tako. Nakon par minuta vratim se na laptop, on otisao u sleep mode, ekran crn. Bilo koju tipku da pritisnem, pomjerim mis, nema reakcije. Ukljucim punjac, nista se ne desava. Laptop radi, tj. osjetim da se vrti hdd, i lampice svijetle, medjutim ekran crn. Nasilno (drzao turn off dugme) par sekundi, izgasim laptop, i po ponovnom pokretanju dobijem poruku:
"interrupted operation: instert recovery cd or other recovery media and reboot your pc". Kako ja tod recovery cda nemam, sta mi je ciniti?

Da u pri paljenju u biosu stavi da se boota sa cda, instaliram novi windows i to je to? Za podatke me nije briga, imam backup tako da to nije bitno.
Kakav ce biti sad odnos particija ako instaliram novi win? Ili ima neki drugi postupak da odradim?
 
Ako nemas sta da spasavas onda ne moras puno da brines :)
Treba ti samo instalacioni DVD Windows 7.Pokusaj reparaciju,pa ako ne uspe,pobrisi sve,napravi nove particije i instaliraj sistem.
windows-7-startup-repair-71.jpg
 
Desilo se meni jednom prilikom. Radio sam operaciju deljenja hard-diska mislim pomoću Easus partition wizard-a, i dok je u dos modu radio to particionisanje iz nekog razloga je otišao u sleep mod. Nakon restarta nije prijavljivao ni jednu čitavu particiju, pa je pomoglo samo novo instaliranje sistema uz nove particije, a nakon toga mukotrpan data recovery uz možda 60% spašenih podataka.
 
Nemoj ici na repair, odradi cistu instalaciju. A pre toga napravi particije kakve si zeleo.
 
Odradio reinstall, sve ok. Mislio sam da ce otic hdd ili slicno, pa zato i pitanje. Hvala na odgovorima.
 
Vrh Dno