Šta je novo?

Predlozi za android televizor 55inca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Aca90

Poznat
Učlanjen(a)
24.06.2021
Poruke
20
Poena
25
Pozdrav ljudi!

Znaci trazim neki televizor od 55inca da je android. Od ostalih stvari manje vise ni ne znam sta da trazim bitno mi je samo da ima Youtube dugme sto ima manje vise svaki, zadovoljan sam i sa ovim LG-em sto trenutno imam od 32 inca kupljen pre 10 godina tako da nisam preterano zahtevan, samo sada idem u vecu dnevnu pa moze 55 na zid lepo da ide.

Cena do 100.000k, moze radnja, a moze kod ovih iz Subotice tj Kupujemprodajem(moze i veca cena ukoliko je zalosno ne dati malo vise za bolji kvlaitet ili trenutno snizenje).

PS. Ukoliko sam rpekrsio neka pravila ako moze u inbox objasnjenje.

Zivi bil i hvala unapred!
 
Ako koristis osnovne aplikacije, YT, Netflix, EON (ako si na SBB-u), HBO GO, manje vise tako nesto, apsolutno ti ne treba android. Uz to, dedicated OS ti je mnogo bolji nego Android.
Uzmi ovo npr: 55NANO753PA i zavrsio si posao za tu kintu.
 
I da ga taj lg svako malo puni reklamama na yt, nije neka preporuka, po meni ipak bolje android pa iste mogu i da se zaobidju ali nemam preporuku.
 
Vodim se logikom da ce mi mozda neke karakteristike androida kasnije u zivotu trebati, bolje mi je odmah da uzmem da posle ne mislim. :)
Tako da i dalje stoji preporuka za android od 55inca :)
 
Sony xh90 je bio prošli vikend 104k. Čini mi se da je sad opet 109k. Nisam siguran da li možeš bolje naći... Ali je preko budžeta.
 
Pozdrav ljudi!

Znaci trazim neki televizor od 55inca da je android. Od ostalih stvari manje vise ni ne znam sta da trazim bitno mi je samo da ima Youtube dugme sto ima manje vise svaki, zadovoljan sam i sa ovim LG-em sto trenutno imam od 32 inca kupljen pre 10 godina tako da nisam preterano zahtevan, samo sada idem u vecu dnevnu pa moze 55 na zid lepo da ide.

Cena do 100.000k, moze radnja, a moze kod ovih iz Subotice tj Kupujemprodajem(moze i veca cena ukoliko je zalosno ne dati malo vise za bolji kvlaitet ili trenutno snizen

Zivi bil i hvala unapred!
sad imas povoljno samsunge QLED, on je TATA za ove navedene, pogotovu za taj soni LCD ... i ne pecaj se na android jer su u televizorima najcesce zastarele verzuje androida, a imaju i vrlo male memorije, pa ti je mnogo bolje da uzmes televizor sa dobrim ekranom i dobar tv box za stotinak evra. I kupi ovde zbog garancije, kad vec hoces da platis, spustili su cene. Bas i ja razmisljam o tako nekom modelu, a sony lcd ide pravo - u kantu.
 
Nije problem da predje budzet do nekih 10% ako je bas dobra ponuda. Ovo sto je Jaffar spomenuo da na androidu manje reklama na youtubu ne znam povezanost ali svakako bi znacilo.
@Zuel nisam upucen u novije uredjaje pa sam sada za tv box guglao, znaci ti savetujes tv sa dobrom slikom, a tv box je zapravo android uredjaj koji povezujem za tv?
 
da, android tv box, i mozes se uklopiti sa cenom.
 
Koji Samsung? Q80T je, čini mi se oko 150k, i on može da se poredi sa xh90. Q70T je klasa ispod, i on je skuplji od sonija. Q60T je tu oko predviđenog budžeta. Plus na to odvojen android box...
 
sad imas povoljno samsunge QLED, on je TATA za ove navedene, pogotovu za taj soni LCD ... i ne pecaj se na android jer su u televizorima najcesce zastarele verzuje androida, a imaju i vrlo male memorije, pa ti je mnogo bolje da uzmes televizor sa dobrim ekranom i dobar tv box za stotinak evra. I kupi ovde zbog garancije, kad vec hoces da platis, spustili su cene. Bas i ja razmisljam o tako nekom modelu, a sony lcd ide pravo - u kantu.
Apsolutna neistina. Imao sam i jedan i drugi prilike koristiti. Kvalitet slike kod sonija primetno bolji, makar ko želi tačnost prikaza boja, a ne epi napad. To rečeno sad na popust čak i cenovno je bolji, da ne spominjem da uz Samsung mora da se uzme i box što je em nezgrapno za korišćenje em... Sto se androids tiče i proslogodisnji Sony modeli i ovogodišnji dobijaju (može i ručno već da se instalira) Google umesto Android TV... Sto se brzine/memorije tiče... Vise nego dovoljno i brže nego većina Android bo ova do 70-100e... In any case, postoje reviewovi na netu, pogledaj ih, sve će ti se samo kazati. Daleko od toga da je Samsung ili LG loš izbor, ali za novce sad kolko izdaje ovaj Sony oko 109k, komoletniju ponudu (hdmi 2.1, adaptive sync, 120hz, Android TV, zone osvetljenja etc) teško da ces dobiti.
 
Moram da se složim sa @Bosla u potpunosti. Sony xh90 je verovatno bio Best buy prošle godine (i još je) imajući u vidu šta nudi u cenovnom rangu do 1000e. Ja imam xh80 koji je svetlosnu godinu ispod 90-ice, a prezadovoljan sam. Hardverski gledano, xh90 je odlična kupovina.
Android TV (sad Google TV) po meni nudi daleko veće mogućnosti od drugih sistema. Ako se izuzmu "no name" brendovi teško da će danas tv štucati i biti usporen zbog količine memorije ili procesora, naprotiv. Update-ovi su relativno česti, app podrška sasvim OK (tu se krije borba protiv reklama). Opcija sa android box-om je i meni nezgrapna. I ovako mi je dosta kutijica i daljinaca po sobi. Ova opcija po meni ima smisla samo ako se već poseduje "dumpy" TV pa da se opameti. Verujem da će biti sve više android TV proizvođača koji do sada nisu bili u tim vodama, Hisense izgleda polako prelazi na ATV (naravno, ne verujem da će LG i Samsung biti u toj grupi, sa razlogom).
 
Slažem se sa kolegama iznad. I da dodam 5 godina garancije za Sony kao još jedan +.
 
nemam razloga, a ni toliko vremena da se ubedjujem i branim neku marku jer to nisu moji proizvodi. Jedno je sta momentalno vidis, a drugo su naknadni problemi koji se javljaju tokom koriscenja onog sto si kupio. Vama su mozda dobri ti lcd tv, meni je soni lipsao, kuku lele, traze za ekran vise nego sto sam ga platio celog novog sa garancijom. LCD je zastarela tehnologija, a sony mi je posle 2 godine od izlaska modela na trziste ukinuo azuriranja... tako da smart funkcije nisu dugo trajale jer je youtube promenio postavke, a takodje i skype (zbog kojeg sam i kupio smart tv), a browser ne moze odavno da otvori ni jednu stranicu zbog nedovoljnog rama. A bila je masa televizora u to vreme (pre 7-8 godina) kojima su jednostavno ukinuli apdejte. Sto se tice LG, oni jos uvek koriste oled, koji je samsung izbacio iz razumljivih razloga. Hisens i TLC su dobri jer ugradjuju Samsungove ekrane. Zatim, pogledajte koja vam je verzija androida ! Kit-cat ? Pa kod novih je u najboljem slucaju 7, a sad je aktuelan android 11... a kojom brzinom ce to raditi i kako na kom modelu tv-a, je vrlo diskutabilno. A ja ne branim samsung, niti ga reklamiram, kao ni tv box-ove, kupujte sta vam se svidja i ne morate nista da mi verujete, verovacete kada primetite nedostatke. Za sad imam 2 samsunga (i monitor) i drugi je uhd i jos pod garancijom (od 5 godina), ali se spremam da kupim i jedan qled. Nije taj tajzen nista narocito, cak bih pre kupio bez smart funkcije, ali ih nema.
 
Poslednja izmena:
Takođe nemam potrebu da branim neki brend. Gore izneto mišljenje je moje lično formirano nakon duge potrage za odgovarajućim tv-om, i ne tvrdim da je jedino ispravno jer različite potrebe iziskuju različita rešenja, a mi u ovom slučaju i ne znamo potrebe, osim da je nezahtevan korisnik.

PS ovo za android je (blago rečeno) neistina.
 
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno