Šta je novo?

predlog za 2 konfiguracije

  • Začetnik teme Začetnik teme LuxoR
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Treba mi predlog za dve konfiguracije (bez monitora)
koristice se prevashodno i jedino u tzv "SOHO" okruzenju, dakle dosta,dosta,dosta worda, samo jednom "dosta" excela i naravno internet (prevashodno mailovi i skidanje skeniranih ruskih knjiga ) e sad, valjalo bi da budu neki sa vecim hardovima (120-160 gb), da imaju 1gb rama ... od softvera ce biti instalirano i korisceno

- winXP (sp2 - ako je to uopste bitno)
- Office
- Word
- Excel
- Access (samo za drzanje i koriscenje jedne manje baze)
- PowerPoint (jer se cesto organizuju seminari)
- Kompovi ce biti prikljuceni na stamace (koje vec imamo HP1010 i HP1200) i na skenere (najobicnije koji se koriste za skeniranje fotografija za potrebe seminara i redje se stavlja u upotrebu OCR)

Daklem, nikakva grafika, samo da lepo baca sliku na TFT 1280x1024 (nikakva 3d cudesa od mnogo evra)
Bilo bi lepo da oba imaju DVD rezace (mada je dosta i samo jedan jer ce biti napravljena mreza, ali kontam da je rezac oko 40-50 evra sto i nije puno)
valjalo bi da ako moze da se uvali u cenu da budu 64bitni procesori jer bih hteo da kroz par godina da na njih stavim npr Vistu ili neki noviji office (kao firma imamo sav legalni softver)

ukupne pare bi izdvojili oko 1000 evra (bilo bi jos lepse ako bi stalo u 900 da se za preostalu stotku kupi Wireless ADSL router npr onaj Linksys i par wireless kartica)

Dakle dajte mi predloge komponenti i odokativne cene (koje us aktuelne u vecini prodavnica, jer bih kupovao kompletne konfiguracije u jednoj firmi)

NAAAJBITNIJA stvar je stabilnost u radu !!! jer ce biti ukljuceni i iskoriscavani i po 20h dnevno 7 dana u nedelji ...

thx :wave:
 
Nazad
Vrh Dno