Šta je novo?

Prečistač vazduha

Ja ga držim sve vreme na auto modu, to će ti biti dovoljno, noćni režim nisam koristio..
Ako se poveća vrednost zagađenja, aparat će se sam ubrzati..

Videćeš i sam kad uđeš u štos..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Uglavnom koristite Xiaomi, a da li je neko imao iskustva sa Gorenje optiair 203? Dobio ga u akciji koju je imao Hisense uz svaku uled tv i sad cekam da stigne.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja navatah neku akciju za Zepter TherapyAir-Ion.
Moram priznati da radi pos'o.
 
Kolilo para taj Zepter? Kakav je u odnosu na 3H?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Stefaneli, da li ga držiš na Auto režimu sve vreme?

Da. Vidjam da ljudi pisu da auto nema svrhe, ne shvat zasto. Meni radi posao, mada ga cesto pustim i na manuelni da odradi 15-20 min.
Inace update od kad sam pisao. Radi sve kako treba. Spustio sam svoj aparat kod komsije i pokazuju isto, odnesem u deciju sobu, smanjo se ocitavanje.
Tako da definitivno je ok senzor, ali nije ok to sto zena mnogo pusi u dnevnoj [emoji23]
 
Ja ga ne držim na auto zato što mi se desi situacija da npr. dođu gosti i uzmem da izluftiram or something, uđe čudilo... i zaista ne želim da mi radi organskom brzinom dok su tu gosti.
 
Problem je zagadjen vazduh, simptom sto uredjaj koji resava problem bude bucniji, problem se onda resi tako sto se uredjaj onesposobi.

Zdrava logika :)
 
Kolilo para taj Zepter? Kakav je u odnosu na 3H?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Videh šta je optical napisao i izgleda da sam dobro prošao, 550€.
Vidi, činjenica je da se ne oseti vazduh da “miriše” dok on radi. I žena i ja, koji u ovo vreme krećemo sa prvim simptomima alergije, za sad nema tih simptoma... Javljam uskoro šta i kako dalje...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Čuo sam da oderu na filterima svakako.
 
Čisto da podelim malo utiske, sad je već prošlo neko vreme otkako imam 3C.

U suštini, kada je na automatskom modu uvek se kreće oko 15-20. Kada ga stavim manuelno na najjače, posle nekog vremena drži 1-5.
Iskreno, ne vidim neku promenu (stoji u dnevnoj sobi), ali sam primetio jednu stvar koja nema cenu - ima mnogo manje prašine :D

Držim ga isključenim noću jer uspeva da pokupi "zagađenje" od ovlaživača vazduha u spavaćoj sobi - iako je relativno daleko.
 
Prema nekim informacijama, 60€ komplet, kad je akcija, i menj se na 12-18 meseci...


Sent from my iPad using Tapatalk

Najbolje je da se menja na godinu dana. Sad naravno zavisi od okruženja, može i na 15/16/17.

Cena za komplet filtera danas je 11.033 din. bez akcije.;)
 
Po cemu je taj Zepter toliko bolji od 3H? Fabricki filter u 3H ima tri sloja:

-Filter za krupnije cestice
-HEPA 13 filter
-Ugljeni filter

Zepter:

-Filter za krupnije cestice
-Antibakterijski (ovo postoji i za 3H, roze filter ima anti bakterijsko dejstvo)
-HEPA filter
-Antialergijski filter (srebro, apatit, ginko biloba i neko "antibakterijsko sredstvo)
-Ugljeni filter
-Jonizator

Jedina prednost koju vidim je ovaj anti-alergijski filter, jonizatori su sami po sebi jeftini pa ne bih pridodavao kao neku bitniju prednost.

Cena 3H je 17k, zamenski filter 6K (na oglasima 30-35e). Cena Zepter-a je 105K, zamenski filter 11k. Ne vidim matematiku.
 
To bi ja voleo da znam u vezi Zeptera? Po čemu je toliko skuplji.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Moje neko laičko posmatranje sa strane je da je Cepter verovatno nešto bolji, a ostatak su jako velike marže prodavaca u lancu i naplata brenda.
 
Zepter koliko vidim nema ni aplikaciju za kontrolu uredjaja, samo daljinski. Cak 3H ima nesto veci CADR (380 naspram 363).

Prenaduvana cena, nema sta. Ako 3H kosta i vredi 150e, ovaj Zepter-ov ne moze da vredi vise od 250e, cak je i to mozda mnogo s obzirom da nema aplikaciju za kontrolu i pracenje.

Subjektivno misljenje naravno.
 
Poslednja izmena:
Šta inače donose ovi najskuplji prečistači? Šta imaju što zaista donosi prednost njima u odnosu na ove xiaomi koje većina ovde koristimo?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Gde nalazite Hepa filter za 30e? Ne vidim ga nigde ispod 5k dinara.
 
Da. Vidjam da ljudi pisu da auto nema svrhe, ne shvat zasto. Meni radi posao, mada ga cesto pustim i na manuelni da odradi 15-20 min.

Meni Pro stoji u dnevnoj sobi (cca 20m2) u kojoj se ne puši, ali puši se u kuhinji sa kojim je soba spojena vratima. Malo dima ipak prolazi i tu je on da to čisti. Auto režim je po meni loš zato što se veća brzina aktivira tek preko 75 što je mnogo. U velikoj prostoriji na auto režimu ne uspeva da "promeša" vazduh, već ga vrti u svojoj okolini i tu dobijemo lažne niže vrednosti. Npr. dok stoji na auto prikazuje 5-6, ako se stavi na max i zavrti vazduh onda odmah skoči na 20-30. Meni je namešten na manual do 40m2, to mi je optimalni odnos količine buke koju mogu da podnesem a da vazduh cirkuliše. I tu obično održava zagađenje do 10. Kad se ne puši, onda brzo dođe do 1. Uveče se sve lepo izluftira pred spavanje, on odradi čišćenje i ugasi se kad spusti na 1. Ujutru ne bude više od 5-6 kada se uključi. Tako da noćni režim kod mene nema svrhu, ukoliko je sve zatvoreno i prozori dihtuju.

U drugoj manjoj sobi, koja nema dodira sa duvanskim dimom, imam 3H koji se uključi posle luftiranja. On spusti na 1 za 5 minuta na max i vazduh ostaje čist do sledećeg luftiranja. Taj sam uzeo pre 2-3 meseca a filter mi je još uvek na 99%.

U danima kada je velika zagađenost, merenja oba uređaja se poklapaju sa objavljenim podacima na Airvisualu u 10%.

Nedavno smo nabavili Xiaomi ovlaživač. Sa demi vodom, prečišćivač minimalno podiže merenje zagađenosti. Sa filtriranom česmovačom, nabije 600 za nekoliko minuta.
 
Na postavljena pitanja odgovor je ukratko, zato što je najbolji na svetu. Toliko nagrada i sertifikata...Ima toliko toga na internetu već o tome..

Inače, liste čekanja zbog celokupne situacije su bile ogromne. Čekalo se i po mesec dana. Sad se malo stabilizovala situacija.
 
@ivanbass1 Ma onaj običan Akvafor bokal. To koristimo za piće, aparat za kafu, ketler, kuvanje. Od kada smo počeli to da koristimo nemamo ni k od kamenca u uređajima. Mislio sam da će moći ta voda da se koristi i za ovlaživač, ali ne može.
 
Meni Pro stoji u dnevnoj sobi (cca 20m2) u kojoj se ne puši, ali puši se u kuhinji sa kojim je soba spojena vratima. Malo dima ipak prolazi i tu je on da to čisti. Auto režim je po meni loš zato što se veća brzina aktivira tek preko 75 što je mnogo. U velikoj prostoriji na auto režimu ne uspeva da "promeša" vazduh, već ga vrti u svojoj okolini i tu dobijemo lažne niže vrednosti. Npr. dok stoji na auto prikazuje 5-6, ako se stavi na max i zavrti vazduh onda odmah skoči na 20-30. Meni je namešten na manual do 40m2, to mi je optimalni odnos količine buke koju mogu da podnesem a da vazduh cirkuliše. I tu obično održava zagađenje do 10. Kad se ne puši, onda brzo dođe do 1. Uveče se sve lepo izluftira pred spavanje, on odradi čišćenje i ugasi se kad spusti na 1. Ujutru ne bude više od 5-6 kada se uključi. Tako da noćni režim kod mene nema svrhu, ukoliko je sve zatvoreno i prozori dihtuju.

U drugoj manjoj sobi, koja nema dodira sa duvanskim dimom, imam 3H koji se uključi posle luftiranja. On spusti na 1 za 5 minuta na max i vazduh ostaje čist do sledećeg luftiranja. Taj sam uzeo pre 2-3 meseca a filter mi je još uvek na 99%.

U danima kada je velika zagađenost, merenja oba uređaja se poklapaju sa objavljenim podacima na Airvisualu u 10%.

Nedavno smo nabavili Xiaomi ovlaživač. Sa demi vodom, prečišćivač minimalno podiže merenje zagađenosti. Sa filtriranom česmovačom, nabije 600 za nekoliko minuta.

Ima smisla ovo za auto/manual mode. Hvala za objasnjenje. Probao sam i deluje da je stvarno bolje ovako. Do duse kod mene je slicna situacija kao kod tebe, ali je kuhinja gde se pusi otvorena, nema vrata izmedju pa mnogo vise dime prolazi. Ali opet kad stoji na manual vise smanji nego na auto.
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6316311]Na postavljena pitanja odgovor je ukratko, zato što je najbolji na svetu. Toliko nagrada i sertifikata...Ima toliko toga na internetu već o tome..
Cemu sluze ti sertifikati? Ovo je tip uredjaja sa jako jednostavnim radom, ako ima H13 fillter, staticki filter, ugljeni filter i dobar ventilator to je to. Nije raketna fizika..

Pre bih rekao da kosta toliko jer pise Zepter na njemu :D

Imam iskustva sa tim malo jer je moj otac imao svoju proizvodnju filtera za vodu pre 12-13 godina. Ukratko, imali smo zlatne medalje sa sajmova za tehnologiju, telo filltera je bilo prohromsko sa dozivotnom garancijom, samo su se ulosci menjali na ~godinu dana i cena ulozaka je bila ~10e. Cena samog filtera je bila 150e. To je bio osnovni model. Za 300e se dobijao model koji je imao i UV lampu u sebi i jos neka cuda, davno bese, ne secam se najbolje.

Zepterov plastikaner najosnovniji je kostao 500-600e i prodavao se kao blesav, mi nismo imali prodaju jer nismo imali brend i marketing (to je nasa krivica, nije to tema ovde..).

Off:

Imam neke njihove proizvode, uzimali su moji ranije, jeste to sve dobro ali su cene uglavnom 100-300% naduvane u odnosu na konkurenciju. Serpe neke od 300e, indukciona ploca je bila 200-300e, koliko vidim i sa ovim preciscavacem imaju slican recept sa cenom :D
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
@ivanbass1 Ma onaj običan Akvafor bokal. To koristimo za piće, aparat za kafu, ketler, kuvanje. Od kada smo počeli to da koristimo nemamo ni k od kamenca u uređajima. Mislio sam da će moći ta voda da se koristi i za ovlaživač, ali ne može.
Čuo sam da navodno uklanja sve minerale iz vode, pa dobiješ skoro demineralizovanu koja nije za piće, ali izgleda da nije tačno, s obzirom na to što kažeš.
 
Da li ima neka opcija da mi hope app ili 3h pro snima koje su bile vrednosti tokom vremena?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čuo sam da navodno uklanja sve minerale iz vode, pa dobiješ skoro demineralizovanu koja nije za piće, ali izgleda da nije tačno, s obzirom na to što kažeš.

Činjenica je da kamenca nema ni malo u aparatima. Ali eto prečišćivač detektuje da ima mnogo nekih čestica.
 
Nazad
Vrh Dno