Šta je novo?

Prečistač vazduha

Neverovatna tema. Čitao sam je početkom prve nedelje 2020. i gledam već 37 strana.
Tražim i sam par aparata, ovlaživač i osveživač i jonizator ali i ozonizator, ne u jednom proizvodu. Ozonizator je dosta opasan i postoji procedura kako se koristi, više mi treba za kola ali i za stan povremeno. Ono što znam za ozonizator je da kad se koristi ljudi, životinje i biljke ne smeju da budu prisutne u prostoriji. Ovi prečistači nisu ozonizatori to je jasno ali nigde ne videh da li su štetni za biljke u stanovima? Gde se jonizatori nalaze u celoj ovoj priči oko prečistača?
 
Danas mi je stigao Mi Air Purifier Pro.

Upravo je stajao ugasen 15 minuta pored otvorenog prozora (uz promaju), kada sam ga upalio nivo cestica oko 50. Lokacija Novi Beograd.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Mene interesuje, da li si mozda pogledao koiliko ti je cestica bilo u stanu pre nego sto si ga ukljucio da preciscava prvi put?

Pitam zato sto kazu da se ostane u stanovima kada je napolju veliko zagadjenje, ali po mojoj logici i u stanu je isto zagadjenje, isti vazduh ulazi s napolja samo sto upalis svetlo pa se ne magla vidi...
 
Neverovatna tema. Čitao sam je početkom prve nedelje 2020. i gledam već 37 strana.
Tražim i sam par aparata, ovlaživač i osveživač i jonizator ali i ozonizator, ne u jednom proizvodu. Ozonizator je dosta opasan i postoji procedura kako se koristi, više mi treba za kola ali i za stan povremeno. Ono što znam za ozonizator je da kad se koristi ljudi, životinje i biljke ne smeju da budu prisutne u prostoriji. Ovi prečistači nisu ozonizatori to je jasno ali nigde ne videh da li su štetni za biljke u stanovima? Gde se jonizatori nalaze u celoj ovoj priči oko prečistača?

Koristim jonizator ~18 godina. Medisana Neo Tec XJ-201. Ozon je nus proizvod. Naravno u izuzetno maloj količini. Veoma sam dobro upoznat sa ozonom i njegovom primenom. Na nesreću, već više od trideset godina radim sa/u ozonizovanim prostorima, tako da ove količine uz negativne jone dođu kao posle prolećne kišice ;)
 
Mene interesuje, da li si mozda pogledao koiliko ti je cestica bilo u stanu pre nego sto si ga ukljucio da preciscava prvi put?

Pitam zato sto kazu da se ostane u stanovima kada je napolju veliko zagadjenje, ali po mojoj logici i u stanu je isto zagadjenje, isti vazduh ulazi s napolja samo sto upalis svetlo pa se ne magla vidi...
Jesam, bilo ih je oko 35 na početku. Najvise sam nagurao do 55 pored otvorenog prozora.

Meni deluje da ima veze sa visinom (6. sprat), jer sve te cestice padaju na zemlju i tamo je najveca koncentracija.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru. Znaci ipak je u kuci bezbedno, to mi je bitno :)
 
Danas mi je stigao Mi Air Purifier Pro.

Upravo je stajao ugasen 15 minuta pored otvorenog prozora (uz promaju), kada sam ga upalio nivo cestica oko 50. Lokacija Novi Beograd.

Nista mi nije jasno. Ja kao da zivim u oazi :) Dok ovo pisem spustio je na 30 u auto mode-u.
970db9f36ff84e1c62c6cbaf0a903c6b.jpg


Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Povezao si sa aplikacijom i telefonom ?
 
Ja ne mogu nikako da ga povezem na moj MI A3. Juce ga kupio Air S2 , instalirao i aplikaciju, i nikako da vidi uredjaj preko Mi Home?! Jel treba imati i ruter u stanu ili moze direktno telefon na njega da se nakaci i to je to? Resetovao sam mu par puta WiFi, blinka na uredjaju, upalio wifi i blutut na telefonu i stativa :(
@devex I meni isto ovde na Zvezdari kod 6 gimnazije, cim sam ga upalio, dogurao do 47 i u auto modu spustio na 17 i tako stoji :)
Izgleda nas lazu da je vazduh zagadjen :d
 
Pao je indeks izgleda da je malo vetra pomoglo.

Mozda nas lazu pa nam upakuju nuklearku kao resenje svih problema.
 
Ja ne mogu nikako da ga povezem na moj MI A3. Juce ga kupio Air S2 , instalirao i aplikaciju, i nikako da vidi uredjaj preko Mi Home?! Jel treba imati i ruter u stanu ili moze direktno telefon na njega da se nakaci i to je to? Resetovao sam mu par puta WiFi, blinka na uredjaju, upalio wifi i blutut na telefonu i stativa :(
@devex I meni isto ovde na Zvezdari kod 6 gimnazije, cim sam ga upalio, dogurao do 47 i u auto modu spustio na 17 i tako stoji :)
Izgleda nas lazu da je vazduh zagadjen :d
@filni Ma lazu nas samo da bi prodavali uredjaje :) Elem, jesi upalio lokaciju na telefonu? Potrebna je lokacija da poveze tvoj wifi sa uredjajem..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
daj boze da nam spakuju nuklearku to je JEDINO resenje.
Jedno od resenja, moraju i ove investicije (fabrike) sto su doveli da dovedu u red. Da ne zagadjuju toliko. Pa da ne dozvole registraciju ako na merenju auto izbacuje ono sto ne bi smeo. Da ne krče parkove kako bi gradjevinci mogli da dizu stambene zgrade...
 
Vec 2 i po godine nisam u bg, sad mi je drago[emoji3]
161e43c68ae06f12ae53407611e38e89.jpg


Sent from my phone
 
Jes bogomi, dole se sad peske ide od kruznog nema kola da zagadjuju.
 
Mene interesuje, da li si mozda pogledao koiliko ti je cestica bilo u stanu pre nego sto si ga ukljucio da preciscava prvi put?

Pitam zato sto kazu da se ostane u stanovima kada je napolju veliko zagadjenje, ali po mojoj logici i u stanu je isto zagadjenje, isti vazduh ulazi s napolja samo sto upalis svetlo pa se ne magla vidi...
Moj Pro je krenuo od 104 ali to nisam uspeo da uhvatim. Imam sliku sa 99.

Sad je između 10 i 20, u zavisnti koliko nas je kući.

ubr, II sprat Voždovac

Unutra je samo malo bolje nego napolju. Unutra se ne oseća smrad pa sibjektivno ljudi misle da je mnogo bolje.
75cad4438855022df90eb91f4a588550.jpg
043382eed2ae9cabde4387c0a28731c3.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ko prezivi ovu zimu saceka lepo pa u julu kad padnu cene kupi lepo uredjaj ko covek :) salu na stranu, ali cinjenica da su digli cene u momentu kada je na neki nacin zavladala panika i kad su mediji pisali na sve strane, pokazuje opet o ljudskoj pohlepi i odsustvu ljudskog da se pomogne...Nego zaradjuj i u tim trenucima, uzas

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Potraznja i ponuda :)

Ja sam uzeo aprila jer je vazduh u Nisu zimi standardno los godinama unazad. Imao sam nedoumice pri kupovini, ali cak i prikupljanje krupnijih cestica iz vazduha kada zagadjenje nije strasno mi je eliminisalo kasalj pri spavanju.
 
pokazuje opet o ljudskoj pohlepi i odsustvu ljudskog da se pomogne...Nego zaradjuj i u tim trenucima, uzas

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Broj uređaja je svakako ograničen i šta su prodali u ovih par dana, prodali su. Otuda i vece cene.

Nije ovo primer, već flaše vode i sendviči koji su prodavali izbeglickim kolonama '90-ih po pet puta većim cenama. I to u DM valuti.
 
Nije to baš kako vi mislite ;)
Cene u Kini skočile u nabvaci, veće su nego što su ovde bile na izlazu tj. KP. Zatim, kutije su ogromne, skuplje je provući ovo ispod radara nego 30 kutija telefona (ako znate koliki je Pro model i kolika kutija, onda znate koliko to mesta zauzima). Dosta stvari na to utiče, ne mogu sada da ulazim u to. Poenta, nije vam kiv skok cena što ovakve uređaje niste nabavili na vreme, ne znam što ste gledali i obilazili oko njih ko kiša oko Kragujevca, logike nije bilo da će pojeftiniti. Moj prvi komentar u ovoj temi je 28.06.2019. malo pre nego što sam nabavio Pro, i pisali smo o njima i iskustvo je prenosio @ivanbass1. Zašto sam ga tada nabavio, upravo jer je neko ovde napisao u temi da se BG nije video sa Bubanj Potoka leti (istu sliku sam video, jezivo), na 31 stepen u 3 popodne kažu "magla". I nije prvi put da Srbija ima maglu/zagađenje, prati nas to već neko vreme. Znam da ovo nije nešto što može da čeka i odlaže kupovinu, zadravlje nema cenu. Gledajte kako i šta možete da se snađete ko kako može. Vidite da ovo guraju pod EURO 3 i hoće da ih zabrane (EURO 3 benzinac ima manje zagađenje od EURO 4 dizela). Ko planira da kupi kola neka to uradi na vreme (pre nego što ukinu EURO 3, tada će skočiti cena naravno registrovanim domaćim), da ne bude i tada iznenađenje kao sa maglom.
 
Onda ce da te iznenadi registracija ili ekotaksa ili kako ce to zvati od 2021.
 
Svaka prostorija treba da ima svoj.
 
Da li ovaj Xiaomi uvlaci ili izvlaci vazduh na vrhu?
 
Uvlači sa strana, izbacuje gore gde je fan!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Hvala! Nosio sam se mislju da kupim samo filter, povezem jedan manji ventilator i da tako disem cistiji vazduh.:type:
 
Nazad
Vrh Dno