Šta je novo?

Prečistač vazduha

Koji je bolji na kraju Pro ili 2s? Prednosti jednog u odnosu na drugi?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Mi-AP-All Comparison-ver2.jpg

deluju kao isti uredjaji, pro pokriva veci prostor...
 
Valja li ovo cemu generalno? Stvarno ocisti vazduh?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Odlican uredjaj.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Narucio sam 2S , stize sledeci petak.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koliko koštaju filteri i na koliko se menjaju ?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Rece mi cika sa kp 35eur. 2s u xiaomi shopu je 50eur skuplji nego na kp. Preterali su. A isto se dobije godinu dana pisane garancije.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
pošto niko neće da se javi sa iskustvima reših da malo eksperimentišem..ugasio sam ga noćas pre spavanja, bio je oko 20 nivo pm čestica...uključio sam ga prepodne i bio je na istom oko 19-20...inače je do 50 kao ok, pokazuje zeleni nivo...sad pokušavam da izvučem naravoučenije...uređaj ne mora da radi baš po čitav dan, dovoljno je povremeno uključivanje...s druge strane, verovatno nije loše ni da stalno skuplja šta već skuplja...neki konkretan odgovor na tu dilemu bar za sada nemam...:)
 
Interesujem se da kupim ovakav uredjaj vec neko vreme za svoj lokal u kome se dosta pusi. Pitam se da li ima svrhe uopste uzeti ovako nesto za prostore gde je cigara sastavni deo inventara sto bi se reklo. Velicina lokala je 70 kvadrata. Samim tim max verzija mi je interesantna. Ima li neko neki predlog sta je najbolje uzeti? Ipak osnovno pitanje je da li je uopste ovo pametan izbor jer je prostor gde borave mahom pusaci.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@Altru

Gledaj, mnogo varijabli tu ima, a uredjaj meri samo mikro cestice, ne racuna prasinu u vazduhu.

Zavisi od velicine sobe, pozicije preciscavaca, kolicine prasine u vazduhu, provetravanja prostorije, vremena koje provode ljudi u njoj, osetljivosti tih ljudi.

Ja ga ukljucujem kad sam u sobi uglavnom i obavezno nocu kad spavam.

Imaj u vidu da ako ga ne odvrnes da napravi cirkulaciju vazduha ili ne provetris sobu promajom da svuda bude isti vazduh, moze se desiti da njegovo ocitavanje u jednom delu sobe bude nepovezano sa onim u ostatku sobe.

Osetices sam razliku u vazduhu ako dovoljno radi, ako ne osecas razliku, znaci da nesto ne radis kako treba.
 
Interesujem se da kupim ovakav uredjaj vec neko vreme za svoj lokal u kome se dosta pusi. Pitam se da li ima svrhe uopste uzeti ovako nesto za prostore gde je cigara sastavni deo inventara sto bi se reklo. Velicina lokala je 70 kvadrata. Samim tim max verzija mi je interesantna. Ima li neko neki predlog sta je najbolje uzeti? Ipak osnovno pitanje je da li je uopste ovo pametan izbor jer je prostor gde borave mahom pusaci.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

po onome što sam gledao okolo o principu rada ova vrsta uređaja jako dobro skuplja čestice od cigareta i one nisu nikakav problem da se s njima izbori...miris duvana ipak ostaje i tu moraju da se traže druga rešenja...koliko ja vidim odor ili mirisi bilo kujne/duvana nisu nešto što air purifier sa hepa filterom može da eliminiše...sad, ako je to lokal gde se stalno dimi i čmare cigarete pitanje je koliko može biti efikasan, ali u svakom slučaju što veći to bolji, znači max varajanta...

koga ne mrzi da čita...

https://molekule.science/air-purifier-for-odors-in-your-home

@ivanbass1

osetio sam ja već juče razliku, sad samo pokušavam da ustanovim postoji li neki sistem što se tiče dužine rada/vremena uključivanja...ja sam inače visoko pa verovatno kod mene nije ista situacija kao kod ljudi u prizemlju/do ulice i slično, ima i tu razlike verovatno...

@Sync

kad prvi put uključiš uređaj prijavi da filter ima još 145 dana...računaj na svakih 6 meseci da se menja, osim ako nisi u nju delhiju i ne radi ti na turbo 24/7 :)
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja čitao i skontao, filter koji ima aktivni ugalj neutrališe i mirise. E sad, nisam skontao da li to postoje tri vrste različitih filtera, jer vidim da postoje zeleni, plavi i ljubičasti, sa akt. uglj, hepa filterom, anti-formaldehid. A nisu ni sve cene iste...
 
Uglavnom ljubicasti moze da se kupi naknadno, plavi i zeleni nisam vidjao.

Ja sam zamenio filter u svom nakon 7 meseci, napravio sam gresku i stavio ga za rodjendan u sobu gde je bio zatvoren prozor i drustvo je ispalilo 4-5 paklica cigara, nije bilo spasa filteru, usmrdeo se skroz.
 
Jel zna neko PRO verzija sa kojim se filterom isporucuje?
 
mislim da je plavi default u svim xiaomi cistacima...to pise i u onom tekstu sa linka...
 
Xiaomi je koliko mogu da primetim samo preciscivac vazduha? Da li ima neka varijanta da je ujedno i jonizator ili je bolje ubaciti neke biljke u stan? :)
 
Rece mi cika sa kp 35eur. 2s u xiaomi shopu je 50eur skuplji nego na kp. Preterali su. A isto se dobije godinu dana pisane garancije.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
A cena filtera za pro verziju?
Može i link do prodavca na PM, ako nemaš tu informaciju.

Kako smeju u radnji za novu robu da daju godinu dana garancije?
 
Pro i 2s koriste iste filtere koliko sam ja pročitao ovde.

Ako ima još neko konkretno iskustvo sa cigarama i prečistačem vazduha, filterom itd, bio bih veoma zahvalan.
 
Air 2, Air 2S i Pro imaju iste filtere.

Max ima drugaciji filter i zamenu za njega nisam vidjao u prodaji na KP ili u radnjama, ne znam ni na koliko se menja.
 
mislim da je plavi filter sasvim dovoljan...ne znam koliko u nekom domacinstvu ima bas povecane doze formaladehida da bi neko imao potrebu za zelenim filterom...

antibakterijski lepo zvuci, ne znam koja komponenta je zaduzena za to, ali znam da se uopste ne preporucuje upotreba antibakterijskih sapuna maramica i slicno jer imaju triklosan...

evo jednog klipa u kome se objasnjava sta air purifier moze a sta ne moze...

https://m.youtube.com/watch?v=VidZMqmTgJQ
 
Baš dobar video. Hvala.

Kao i većina ovde, razmišljam da nabavim jedan. Više kao neku vrstu preventive, pošto niko u stanu nema neke ozbiljne smetnje.

Nekoliko stvari me interesuje.

1. Da li je bitna lokacija u stanu gde se postsvlja?

U smislu neka centalana tačka da lakše "dohvati" više prostorija ili je bolje postaviti bliže prozoru koji se najčešće otvora.

2. Može li uopšte da pokrije više prostorija ili se zapremina iz specifikacije odnosi na prostor koji nije podeljen pregradama

3. Na kraju, a vezano za ovo iznad pretpostavljam da su bolja 2 kom 2S nego jedan Pro?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
mislim da si dobro shvatio...prostor koji pokriva se odnosi na neki deo stana koji je otvoren, tipa dnevna soba/predsoblje/kuhinja koji se naslanjaju jedni na druge bez nekih velikih prepreka/zidova...ako imaš stan od 60 kvadrata ne možeš to da staviš u ćošak neke odvojene sobe i da očekuješ kako će efikasno da pročisti svih 60 kvadrata...ako neko hoće da ga drži u svojoj sobi prakltično će ta soba i neki deo ispred možda dohvatiti, ali svakako je za veći stan bolje imati 2 komada 2s nego jedan pro...

purifier je porozan sa svih strana i trebalo bi da stoji negde gde će sve 4 strane biti slobodne da uvlači vazduh, nije da se gura uza zid ili u neki ćošak...poenta je da sa svih strana može da usisava vazduh...

P.S. za sada imam problem sa mi home aplikacijom, kako vama radi? svaki drugi dan mi se izloguje iz app i ponovo moram da ubacujem mi home nalog, iako sam je stavio da ne bude u štednji baterije i zaključao sam je u ram-u...malo malo izgubi vezu sa uređajem i onda ponovo traži sign in...server sam stavio na singapur, tako app preporučuje...

imam i neka yeelight svetla i sa njima je slično, s tim njihovim softverom nikako na zelenu granu...
 
Poslednja izmena:
Jel Xiaomi bestbuy ili ima i drugih?
Da li može da se prebaci u drugu sobu na par sati, pa da se vrati ponovo u dnevni boravak, kakav je efekat?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
^ I mene zanima eventualna alternativa. Osim pomenutog Zeptera, jel ima još nešto baš dobro?
 
Cepter je poprilično skup, čak i polovna varijanta. Jedino što je sa njima sigurica da će i za 10 godina moći da se kupe filteri. Za Xiaomi čisto sumnjam.
 
Pošto imam Xiaomi samo dve preporuke.

Prvo, ovo što je njemu zeleno na ekranu kao OK je kvalitet vazduha to važi za Kinu. U Evropi i Americi su vrednosti znatno niže - u Evropi je do 20 PM 2.5, u Americi je do 12. Realno sve preko 15 je već previše ako hoćete baš čist vazduh.

Drugo, video sam na netu da na ovoj njihovoj aplikaciji može da se napravi automatizacija u odnosu na očitanu vrednost na uređaju, ali ja to nisam imao u app-u. Kada sam u aplikaciji prebacio zemlju na Kinu (Mainland China) jedinu drugu opciju pored standardnog Schedule koju sam dobio je bilo da se uređaj pali prema spoljnim vrednostima vazduha u kineskim gradovima. Iskreno, ne znam čemu to služi jer uređaj ne stoji napolju i unutrašnja zagađenost ne mora da bude u direktnoj vezi sa spoljnom, plus što valjda uređaj posle nekog vremena treba da prečisti dobar deo unutrašnjeg vazduha pa spoljna vrednost samim tim postaje potpuno irelevantna.

Dugo sam tražio način kako da uključim tu automatizaciju na osnovu vrednosti učitanih na samom uređaju, pa sam na kraju našao hakovanu verziju njihove aplikacije u kojoj je to omogućeno. Setuje se na koliko se pali na max (kod mene na 15) i na koliko se vraća u Auto mod (kod mene na 10) i to je po meni idealno. U ostalo vreme uređaj normalno radi u Auto modu, tek toliko da malo vrti vazduh i pokupi zagađenje da bi ga izmerio ukoliko ga ima. Nečujan je u tom modu.

Malo sam čekao da vidim da li će zaista da radi, ali kada su zagađeni dani kod nas dovoljno je da malo duže otvorim vrata od terase i uređaj "podivlja" jer spolja ulazi veliko zagađenje. To je po meni najbolji modus za rad Xiaomi uređaja, bilo 2S ili Pro. Ako neko ima neki drugi predlog slobodno neka javi, rado bih da čujem.

Dodaću samo još da sam odradio "hard reset" uređaja (morao sam ponovo da setujem mrežu i to) ali mi se filter "vratio" na 100%. Uopšte ne znam stoga koja je poenta, jer ispada da je dovoljno da resetuješ uređaj i da ti filter ponovo bude kao nov.
 
Ja nikako ne uspevam da ubacim Mi air 2S u Xiaomi home app. Sve što sam umeo probao sam.
Unhideovao sam SSID sa rutera. Stavio DNS na telefonu na public. Resetovao wifi nekoliko puta i na njemu samom. Pokušao scan QR koda, 'code not recognised'. Mainland China mi je server u aplikaciji ali nikako ne vidim iz aplikacije način da vidi Mi Air purifier 2s.
Neki predlog?
 
Nazad
Vrh Dno