Šta je novo?

Prečišćivač vode za piće

I ja sam kupio tds ec merač, česmovača je oko 200, izvorska je 400+, a destilovana 16.
Meni danas stigao taj merač sa alie. Česmovača Zemun od 270-290.
Prvom prilikom uzimam taj aquafor, a da neko pije destilovanu prosto mi neverovatno.
 
Profesor sa medicinskog je pio destilovanu, bio je često na tv i žena mu je profesor, nutricionista, ne mogu da se setim prezimena. U principu, kome smeta, može da posoli destilovanu vodu, većinu minerala unosimo kroz hranu, voda ima drugu funkciju.
 
Isto kao što vodu piješ zbog elektrolita, pa ako ih nema u vodi možeš da se slikaš.
Neka dotični profesor ispravi šta piše u knjigama ili neka ode na neki jači trening ili maraton i umesto izotoničnog napitka ili vode pije destilovanu vodu, da vidimo gde će da završi ;)
 
Profesor sa medicinskog je pio destilovanu, bio je često na tv i žena mu je profesor, nutricionista, ne mogu da se setim prezimena. U principu, kome smeta, može da posoli destilovanu vodu, većinu minerala unosimo kroz hranu, voda ima drugu funkciju.
Ako je čovek profesor ne znači da je baš najzdraviji u glavi...destilisanje vode izdvaja sve hranjive sastojke za naše telo. Druga je stvar što ta vrsta vode višestruko opterecuje rad bubrega kojima je svrha izdvajanje nutrijenata iz vode. Takođe pijenje destilovane vode umanjuje hidraciju što za posledicu ima vapljenje organizma za hidracijom pa se tu ulazi u pojačano pijenje destilovane vode što opet uništava bubrege. Nije poenta uzeti supstituciju za minerale i misliti to je to...fiziološki procesi u našem organizmu ne funkcionišu tako.

Po istoj logici bi mogli da pijemo morsku vodu bez ikakvih problema...
 
Izvorska voda koju pijem iako ima 400+ mi jako prija, mogu da popijem litar odjednom, dok od 1 čase česmovače osetim knedlu u grlu.
 
Izvorska voda koju pijem iako ima 400+ mi jako prija, mogu da popijem litar odjednom, dok od 1 čase česmovače osetim knedlu u grlu.
Samo je provuci kroz akvafor. Optimalno je 50-150 za naš organizam. Zdrave su izvorske vode, ali ne sme da bude glavni izvor tečnosti ako je 400+, bar koliko sam ja ukapirao međutim danas nikom ništa više ne možeš da veruješ. Ne bih se iznenadio da za 5 godina bude 500 optimalno, pa počnemo da solimo vodu.
 
Samo je provuci kroz akvafor. Optimalno je 50-150 za naš organizam. Zdrave su izvorske vode, ali ne sme da bude glavni izvor tečnosti ako je 400+, bar koliko sam ja ukapirao međutim danas nikom ništa više ne možeš da veruješ. Ne bih se iznenadio da za 5 godina bude 500 optimalno, pa počnemo da solimo vodu.
Realno za te stvari imamo bubrege, kada oni ne funkcionišu džaba najčistija i najkvalitetnija voda...umireš ili lagano ili brzo vrlo jednostavna stvar. A kad bubrege siluješ glupiranjem kao što je destilovana voda, hemija u vidu raznih preparata za sve i svašta i td. prilično si u opasnosti od renalnih oboljenja.
Koliko vidim sve se više pojavljuje nekih suludih teorija koje ljudi prihvataju kao istinu. Ovde u temi pročitah i da je voda ukusna...??? Loodooo!
 
Voda jeste ukusna, šta je tu čudno? Ukus nema samo demineralizovana ili destilovana.
 
Voda za piće je bez ukusa i mirisa, nakon toga ide deo sa kvalitetom...što mi brkamo sa ukusom verovatno.
 
Možda je to tvoj slučaj, ja razlikujem ukuse voda, ali nećemo dalje da diskutujemo o trivijalnostima. Čim ima minerale ima ukus.

Izmerio sam česmovaču, 280, akvafor 100, relativno svež filter. Nije bio efikasan tako čim je zamenjen, izgleda da mu treba vremena da se razradi.
 
Ako zanemarimo alkohol, kakva je voda u pivu? Pitam za druga, koji samo to pije. :)
 
Obogaćena vitaminina :giggle:
 
Ako zanemarimo alkohol, kakva je voda u pivu? Pitam za druga, koji samo to pije. :)
Zavisi gde je pivara i odakle se vuče voda (bunar, izvor). Kvalitetna voda je 90% piva. U zavisnosti od vrste piva koje se proizvodi, voda se može prilagoditi pivu upotrebom jonoizmenjivača, ali ni jonoizmenjivači nisu svemogući, te je bolje prilagoditi proizvodnju vodi, tj. da se voda što manje modifikuje.
Živim u delu Evrope sa najkvalitetnijom vodom, te stoga su neka od najboljih piva upravo odavde. Ko god mi je dolazio i probao česmušu, oduševio se.
Kuvalo za vodu nisam nikad čistio od kamenca jer ga jednostavno nema, a koristim ga (kuvalo) već 5 godina.
 
Koliko se secam iz nekih prica Jelen zverski provlaci vodu kroz neke filtere,tako da je svejedno koja je voda :D
 
Sve industrijske pivare danas provlače vodu kroz osmozne filtere, pa onda obogaćuju po potrebi. Te priče da je voda 90% kvaliteta piva nemaju više smisla već su samo sjajna pozadina za marketing odeljenja.

Kada pivo ne valja to je zbog ubrzivača vrenja, stabilizatora, konzervanseva i sličnih špecija a ne vode. Voda možda može da utiče na finese vrhunskih piva.

Reklama za Nikšićko, "voda sa planinskih izvora" iz Apatina pored Dunava... ?!? Khm!

Glavna Heineken pivara u Holandiji ima postrojenje za prečišćavanje vode sa revesnom osmozom.
 
Od ovih akvafor bokala, da li ima nekih razlika u filterima… tj da li za neki dinar više dobijam nešto bolje? Koristio bih ga kao član @nidza za vodu za aprat za kafu, peglu, ovlaživač vazduha…
 
Koliko vidim i nema nešto bitno, zavisi koji tip bokala želiš - manji/veći pa uzimaš koji odgovara. Pored kapaciteta postoje i ovi što "obogaćuju" vodu sa Mg. Za tvoje potrebe rekao bih da ti je potreban najobičniji.
 
Čini mi se da su sada svi okrugli kompatibili. Naravno, oni kao kadica su drugačiji, ali p sajtu imaju a5 i b6. Kolega je kačio i b6, mada mi se čini da su to stariji filteri od 300l V100-5. njih sam ranije koristio.
Ovi novi su 350l i osetno su brži.
Ranije se na novom filteru osećao onaj metalni ukus, baš kao prolom voda. Sada ne osećam to na novom filteru. Ne znam šta su sve izmenili.

Sa mg se ne bih zezao bez potrebe. Jedno je RO sistem, a drugo filter koji uklanja kamenac.
 
Ja imam i b15 i b5/a5 bokale. Isto je sve naravno, da ranije se osecao malo jaci ukus tog aktivnog uglja ako se ne varam, sada mi se cini da se to ne oseca
 
Ja bih uzeo najmanji od 1.4L, ali mi filter nije jasan, rekao bih da ima veći izbor filtera za druge modele.
 
15 je mali, 5 je veći. Ima više vrsta sigurno, ne kupujte napamet ako imate dobar bokal koji ne planirate da menjate.
 
Od stonih filtera, ovaj je najbolji koji sam našao. Ne šalju za Srbiju, tako da ako neko može da se snađe, neka javi.
 
Ako je čovek profesor ne znači da je baš najzdraviji u glavi...destilisanje vode izdvaja sve hranjive sastojke za naše telo. Druga je stvar što ta vrsta vode višestruko opterecuje rad bubrega kojima je svrha izdvajanje nutrijenata iz vode. Takođe pijenje destilovane vode umanjuje hidraciju što za posledicu ima vapljenje organizma za hidracijom pa se tu ulazi u pojačano pijenje destilovane vode što opet uništava bubrege. Nije poenta uzeti supstituciju za minerale i misliti to je to...fiziološki procesi u našem organizmu ne funkcionišu tako.

Po istoj logici bi mogli da pijemo morsku vodu bez ikakvih problema...
A da si na brodu, umires od zedji i imas samo destilovanu i more, sta bi izabrao?😃
Po tebi bolje kiselinu popiti nego destilovanu
 
A da si na brodu, umires od zedji i imas samo destilovanu i more, sta bi izabrao?😃
Po tebi bolje kiselinu popiti nego destilovanu

Potpuno je bezbedno i nije uopšte štetno popiti destilovanu vodu. Neće ti ništa biti litre i litre da popiješ.
Ali redovno piti destilovanu vodu kao jedinu vodi nije ni preporučivo ni zdravo.
 
Nazad
Vrh Dno