Šta je novo?

Pravi test Socket 939 Athlona 64

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,235
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Noctua NH-D15
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plux Max
RAM
2 x Kingstom KHX3200C 8GB DDR4
GPU
GeForce RTX 3080 Founders Edition
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
PSU
ROG-STRIX-850G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
Prvi test Socket 939 Athlona 64 se pojavio, doduse na francuskom ali slike su prilicno jasne: http://www.x86-secret.com/popups/articleswindow.php?id=105

I perfomanse su prema ocekivanju. Kes smanjen na 512kB, memorijska magistrala uvecana na 128 bit-a pa u zbiru na istoj frekfenci dobijemo otprilike isto.
Malko sam razocaran. Jeste da ce novi procesori biti nesto jeftiniji zbog manjeg jezgra ali sam se potajno nadao da ce novi procesor ipak biti nesto brzi na istoj radnoj frekfenci.
 
I dalje se vrtimo u krug i mlatimo istu praznu slamu...nema vise marfija, nazalost...sve se svodi na dodaj 512k kesa i proglasi za 3482+ ili oduzmi 512k kesa i proglasi za 2937+ :smash: :d
 
Pa, tako je od pocetka - jedno jezgro u xy flejvora cini seriju - sta se sad odjednom cudite?
 
Pa bolje je sa manje kesa, bolje ce se overklokovati ;) a bice i jeftiniji
 
silverglider je napisao(la):
Pa, tako je od pocetka - jedno jezgro u xy flejvora cini seriju - sta se sad odjednom cudite?

Ma niko se ne cudi, ocekivano je sve, ja samo kookam ;) :d
 
Pa ovaj se nije bas pokazao kao neki bog zna kakav overclocker. Doduse to se ne moze reci ni za jedan procesor u zadnjih godinu dana. Izgleda da nece vise biti novih Mendocina (jel se tako zvase?) i Thoroughbreda B.
 
Dobro je sto ce dvokanalni kontroler polako da ide u mainstream klasu. 512k kesa je ocekivano - koja bi svrha onda bila FX-a?
 
Pa pazi, bice tu jos stepinga, kao i uvek. Trebalo je neko vreme da se dodje do t'breda b, uostalom tako bilo i za p4. Sigurno ce se bolje klokovati sa 512kb, nego sa 1mb...
 
Niko da primeti potrosnju, grejanje, "dobar" overklok :)
 
Bogda je napisao(la):
Pa ovaj se nije bas pokazao kao neki bog zna kakav overclocker. Doduse to se ne moze reci ni za jedan procesor u zadnjih godinu dana. Izgleda da nece vise biti novih Mendocina (jel se tako zvase?) i Thoroughbreda B.

Licno mislim da smo se "igrali samo jedno leto" :) . Pretnja od polovine prosle godine se polako ostvaruje: overklok ce se tretirati kao piraterija. Ako hoces brzi procesor onda ga kupi. PR manageri su blebetali o "zastitama" na ploci, pa su im valjda inzenjeri objasnili da je to lako zaobici (cak i prostom zamenom kristala na ploci).
Sada se i AMD lagano i precutno prikljucuje Intelovom odnosu prema toj vrsti korisnika. Entuzijasti nisu vise ciljna grupa vec "obicni" koricnici, koji ne flesuju biose i ne seku vodove po ploci.
Kupovacemo kompjutere sa nalepnicom na kucistu (void....) :smash:
 
Nasao sam "pretnju" skinutu 28 marta 2003
 

Prilozi

  • overclock_prevent_mala.gif
    overclock_prevent_mala.gif
    5.6 KB · Pregleda: 106
Nazad
Vrh Dno