Šta je novo?

Povratak izbrisane/formatirane particije

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Imam uzasan problem. Djubre od programa po imenu Acronis Disk Director mi je prilikom mergovanja dve partcije prijavio nekoliko gresaka u boot formatu, restartovao racunar i sad mi ej E particija (gde imam gigabajte i gigabajte sopstvenih radova, koji su mi neophodni) stoji u unformatted stanju sa novom particijom od svega 60 MB koje je ovo djubre od programa napravilo. Dakle, **** mi se ako i crkne hard u procesu, ali ja doslovno MORAM da povratim radove za E particije, jednostavno MORAM. posao mi zavisi od toga! POMAGAJTE!!!
 
au, zato kazu backup prvo.
ja bi napravio image kompletnog diska (ili bar dela koje su zauzimale particije) pomocu nekog liveCD-a (linux, a moze i windows). pa onda pokusavao sa raznim programima da izvucem iz image-a sta moze. imas besplatni 'photorec', npr, mada izgleda nije bogznakako uspesan.
jel su bar te particije bile susedne?
 
Najsigurnije ti je da iskljucis har iz kompijutera, prikljucis ga na dugi kompijuter i pomocu programa "ontrack easyrecovery professional" povratis podatke. Ja sam sa njim uspeo da povratim sve podatke sa greskom formatiranog diska.
 
Ja sam isto uspeo drugu da povratim sa "Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Technical". povezao sam na moj komp i uspeo sve da povratim.
 
jel su bar te particije bile susedne?

Jesu, ali sada to ne lici ni na sta, jedna je formtaizovana i ima doslovno 70 MB, a ona druga se pojavljuje u unformatted/unassessable (RAW) stanju. Jedina opcija koju mi widnows trenutno nudi za doticnu je format.
 

Prilozi

  • gotovo.jpg
    gotovo.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
dobar (i besplatan) je programcic 'testdisk', mozda bi on nasao particiju.
 
+1 za getdataback dosta podataka sam vratio sa tim. Najbolji način je da kačiš na drugi komp i odatle sve radiš.
 
EASEUS Partition Recovery spasao doslovno sve fajlove. Odoh da popijem vodu i secer da dodjem sebi. :) Hvala svima na savetima, sutra pravac trafika da se kupe dual layeri pa tovarenje ovih ultra bitnih stvari. :)
 
Kupi externi hdd, brze, sigurnije, moguce i jeftinije ako se radi o gigama podataka...
Na zalost dvd zna da bude los, danas radi a sutra crkne, ubijaju ih neke bakterije u plastici... tako da mogu 5-10g ali moze im se desiti da su neupotrebljivi (necitljivi) i posle 6m.
 
Samo hdd i cloud to je jedino koliko toliko sigurno. Copy ti daje 15 giga po otvaranju naloga (to je džabe) i po 5 giga po prihvatanju pozivnice i instaliranja programa.
 
ti dual layer mogu biti problematicni. ne znam kakve su cene, a ako je zbog prostora, u 'zvono' moze da stane dosta diskova.
ako treba veliki kapacitet, i ja sam za hdd. kazu da ga treba bar jednom godisnje paliti, i cuvati kao bebu.
ja bi arhivirao sve sa 7zip ili slicno prvo, i dodao 'redundansu'.
 
Kupis lepo jos jedan i povezes ih u raid 1 i on ti automatski sve podatke kopira na taj drugi hdd.
 
kako rekose vec bezbroj puta, raid nije bekap. i ne bi mu mnogo pomogao u situaciji koju je imao.
ako budes uzimao eksterni, idi na standardnu varijantu od 2,5", oni su malo robusniji od 3,5".
 
I desi se neki problem sa napajanjem, i ćao podaci. Raid je super za svakodnevno korišćenje, ali nedeljni/mesečni backup se radi na nekom fizički odvojenom mestu, eksternom disku, ili oblaku.
 
Ја бих избегао дуал лејер дискове, нарочито оне из трафике. Ем су дупло скупљи по мегабајту ем су несигурни због честих проблема са преласком на други лејер ем се више губи кад пукне. ;) Ако већ хоћеш да смањиш број, иди на блуреј па и хард ... мада ја не волим хард као сигурно место за чување.

А везано за тему ... спајање партиција је мени увек била сумњива работа. Пробао сам на небитним партицијама и није успело, нисам сигуран ни да су то баш добро смислили па од тада увек идем пешака, ископирам колико могу са мање на већу (још боље на неку трећу) па је смањим, онда повећам ону већу па опет поновим док не испразним и онда обришем једну. Мерџовање избегавам на сваки начин.
 
Oblak deluje primamljivije od eksternog HDD-a, jer je u pitanju oko 50-ak GB sve ukupno. Doduse, ne znam koliko bi me to novcano izaslo.
 
Ništa, mail.ru daje 100gb, a mega 50gb free.
Sinhronizuješ isti materijal i ka jednima i drugima i šanse da se istovremeno desi nešto i sa mail.ru i sa mega uslugom su mizerne.
Ima i drugih servisa uostalom..
A i poseban hdd na kojem ćeš bekapovati fajlove je dobra ideja ako su izuzetno bitni.
 
За 50 гига је ок облак, једино што ће мало да потраје слање, осим ако немаш варијанту са добром брзином. Успут, док то иде, ипак пазари десетак оптичких дискова, нарежи за пар сати и пусти да иде и на облак. Ја сам почео да пребацујем неку музику на два поменута, колико да видим како то ради а рачунице ми је да тера могу да пребацим за мање од месец дана.

На Мега облак могу да иду и фолдери, док на Mail.ru само фајлови или ја нисам нашао да може и онако. Значило би ми да не морам све да архивирам а ипак је тера више од 50 гига на Мега облаку.
 
Nazad
Vrh Dno