Šta je novo?

povraćaj PDV-a

DZOSUA

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2013
Poruke
3,527
Poena
285
Ljudi jel zna neko kako funkcionise povracaj pdv za kupovinu u gigatronu?
Ima akcija za ovaj mob,ok je cena,jos mogu na tetku koja zivi u BiH traziti povracaj pdv,ali na njihovom sajtu pise da se radi preko app Global blue.
Jel to neko radio,kako to funkcionise,znaci moram njoj tu app instalirati,uneti njene podatke i onda u radnji dam da bi te formulare automatski popunio.
Posle valjda mozes birati da ti legnu na racun pare ili ti da podignes,ali bi ja da to meni legne,da se ona ne cima opet ;)
 
Pa mora sve prvo da overi na Carini. Da imas dokaz da je roba napustila Srbiju.
 
Ljudi jel zna neko kako funkcionise povracaj pdv za kupovinu u gigatronu?
Ima akcija za ovaj mob,ok je cena,jos mogu na tetku koja zivi u BiH traziti povracaj pdv,ali na njihovom sajtu pise da se radi preko app Global blue.
Jel to neko radio,kako to funkcionise,znaci moram njoj tu app instalirati,uneti njene podatke i onda u radnji dam da bi te formulare automatski popunio.
Posle valjda mozes birati da ti legnu na racun pare ili ti da podignes,ali bi ja da to meni legne,da se ona ne cima opet ;)
Zaboravi to, ne isplati se, jer ces platiti carinu i pdv na bih granici. Ja sam bas kupovao telefon i laptop u gigatronu. Popune oni obrazac neki Adblue i daju ti. Naravno moraju ti staviti pecat na granici tj. da prijavis robu, kako bi novac dobio. Jedino ako imas kakvu vezu na BiH granici pa da prodjes.
 
Cek,cek polako druze...prvo nije Adblue...to ti je tecnost za novija vozila ;) vec Global blue :)
A drugo sto moram prijavljivati mob BiH carini?
Ona mora samo nasoj dati te papire i oni izoveravaju,a ja posle samo mob stavim u torbicu i prodjem kroz BiH carinu kao da nemam nista tj.kao da je to moj koriscen mob.
Jedino ako je nesto veliko pa oni vide i traze,ali ja sam tako uzimao tamo gume za auto x2...dali mi u BiH papire za povracaj,na njihovoj to overio,nasu prosao,niko nije ni gledao.
Tako da mi moze ostati i od povracaja
 
Da GlobalBlue, nesto me prebaci nisam razmisljao, nebitno to. 😁

Pa imas granicnih prelaza, gdje je jedna granica, u jednoj kucici su. Ali svejedno sigurno da komuniciraju medjusobno i da su dvije odvojene. I ja sam to svojevremeno pitao, i rekli mi nista ga ne prijavljuj za povracaj, bolje ti je, granicni policajac mi isti rekao. Jos X ljudi mi je reklo da to ne ide tako lagano bez neke veze, da poznajes pa da te pusti.

Pa ako si siguran da tako ide i radio si ranije, ja nisam pokusavao nikad, iako sam dobio obrazac.

Uglavnom dobices to sve popunjeno u Gigatronu, ne treba ti nista da radis, samo da predas na granici. Navedes broj racuna (debitna kartica), i automatski se uplacuje. Preko neta mozes provjeravati status.
 
Nazad
Vrh Dno