Šta je novo?

Povezivanje XP-a i Win2000 Pro

bosiljkov

Slavan
Učlanjen(a)
13.06.2004
Poruke
111
Poena
319
Nedavno sam pokušao da umrežim desktop mašinu na kojoj je XP sa laptopom na kojem je Win2000 Pro.

Desktop mašina vidi laptop sasvim normalno(deljene foldere,itd...), međutim laptop ne može da pristupi desktop mašini (vidi ime mašine ali ne i njen sadržaj). Ping radi sasvim normalno.

netview pokrenut na laptopu javlja grešku 1726 za RPC kada kao parametar dam ime desktop mašine.

Isključio sam firewall,proverio da obe mašine imaju pokrenute RPC servise.
NetBios je uključen na svim mašinama.

Kako da rešim ovaj problem ? :wall: :crash:

Napominjem da je laptop starije generacije sa samo 64MB memorije, tako da sam odustao od instalacije XP-a na njega.
 
Imam isti problem, s tim sto je na desktopu xp pro, a na laptopu xp home. Desktop vidi laptop i pristupa mu bez problema, dok laptop samo vidi desktop, eventualno otvori root (samo d, c ne vidi iako sam ga share-ovao), ali je dalje kretanje kroz direktorijume prakticno nemoguce (prvo cekam bar minut da mi prikaze root, a onda se prozor zaglavi kad pokusam da udjem u neki folder). Firewall sam iskljucio, lan u igricama radi bez problema...
 
@Genie
Ne znam sta si sve isprobao,
Ali za pocetak namesti brzine da budu na obe masine iste 10 Mbps Half Duplex.

@bosiljkov
Moras da imas usera sa passwordom da bi mogao da se logujes sa 2000 na XP. Za suprotno to nije potrebno. Znaci napravi na XP-u jednog usera (pr. net, sa passwordom npr. net), na 2000 idi na user acounts, i svom nalogu dodeli network password sa gore navedenim un. i pw (mislim da bi trebalo da bude ovako nekako). I trebalo bi da radi :smoke: . A moze i malo laksi nacin, dodeli svom useru na 2000-arci pw, i na XP-u napravi usera sa istim un. i pw.

Ako ste ovo uradili, a ne radi, recite pa da malo lupamo glave!! :wall:
Ako nista ne uspemo uvek ima resenje: :crash:
 
Nece... Kad ostavim na auto, on namesti 100Mbps, i i dalje laptop ne vidi desktop. Na ostalim brzinama se isto desava.
 
Hvala na savetu, ali ne radi...Možda je to zbog toga što je kombinacija WinXPSP2 i Win2k SP4 :mad: :wall: :crash:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno