Šta je novo?

Povezivanje PS3 na ekran laptopa

BorisKV

Poštovan
Učlanjen(a)
10.08.2016
Poruke
33
Poena
59
Šta je potrebno da bih povezao PS3 na ekran laptopa?
Pošto laptop ima samo HDMI Output a treba Input.
 
postoje razni miracast, chromecast... dongle-ovi koji mogu da CASTuju video strim do tvog PC-ja
(putem wireless display funkcije koja postoji na windows10)

problem je što ćeš imati veliki lag pri tom prenosu, što je nepremostiva prepreka kod igara.
npr - pritisak tastera na gamepadu će kasniti i par sekundi, a vi znamo šta to u igrama znači.

ukoliko baš inZistiraš na tome,
postoji rešenje da potpuno zaobiđeš kuovinu dongle-a


naglašavam da svaki CAST izaziva ogroman lag (osim eventualno kad je wifi 5 GHz, AC standard)
a na PS3 je G standard, daleko sporiji od potrebnog.
 
Poslednja izmena:
postoje razni miracast, chromecast... dongle-ovi koji mogu da CASTuju video strim do tvog PC-ja
(putem wireless display funkcije koja postoji na windows10)

problem je što ćeš imati veliki lag pri tom prenosu, što je nepremostiva prepreka kod igara.
npr - pritisak tastera na gamepadu će kasniti i par sekundi, a vi znamo šta to u igrama znači.

ukoliko baš inZistiraš na tome,
postoji rešenje da potpuno zaobiđeš kuovinu dongle-a


naglašavam da svaki CAST izaziva ogroman lag (osim eventualno kad je wifi 5 GHz, AC standard)
a na PS3 je G standard, daleko sporiji od potrebnog.

Prvo želim da se zahvalim na odgovoru i objašnjenju.
Vidio sam da postoje video karte kako se već zovu i da se preko njih putem HDMI-a može spojiti na laptop PS, ne razumijem se baš pa zato pitam.
 
Da je na monitor preko HDMI'a pa ajde a ovako zeznutno.
 
Prvo želim da se zahvalim na odgovoru i objašnjenju.
Vidio sam da postoje video karte kako se već zovu i da se preko njih putem HDMI-a može spojiti na laptop PS, ne razumijem se baš pa zato pitam.
Mora laptop da podržava to, a pošto retko koji podržava, batali celu priču. Jeftinije ti je da uzmeš običan ili prenosivljiji monitor.
 
Mozda bi moglo preko hdmi capture kartice (hdmi in na usb) i onda preko obs studio programa dobijes sliku na laptopu.
Ovo iznad nagadjam, ali bi i onda imao lag.
 
Mozda bi moglo preko hdmi capture kartice (hdmi in na usb) i onda preko obs studio programa dobijes sliku na laptopu.
Ovo iznad nagadjam, ali bi i onda imao lag.
Koristim ovo za snimanje programa koje pravim za Original Xbox. Lag je primetan kako u slici tako i u kontrolama. Okej je za snimanje, ali nista vise od toga. Ovo su oni jefitni USB HDMI Capture uredjaji. Nesto kvalitetno, a da valja kosta preko 300e, a za te pare je vec bolje uzeti neki monitor.
 
Nazad
Vrh Dno