Šta je novo?

povezivanje na televizor sa HDMI 2.1 (4K 120Hz) preko DisplayPort 1.4

Milossssss

Zapažen
Učlanjen(a)
01.02.2024
Poruke
80
Poena
10
Da li model U7HQ ima display port? Porucujem kabal koji odgoara mojoj grafickoj i sad vidim da pise da tv ima 3x hdmi,kako to?


mod: izdvojeno iz ove teme
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li model U7HQ ima display port? Porucujem kabal koji odgoara mojoj grafickoj i sad vidim da pise da tv ima 3x hdmi,kako to?
Tako što DP nije zastupljen van PC tržišta. Svakako imaš DP na HDMI kabl.
 
Gde ima dp na hdmi,mora adapter neki,onda ce da prekida slika?
Imas kabl DP na HDMI, oba signala su digitalna i prenose zvuk tako da nema problema i nema nikakvog razloga za prekidanje.
Uzmes lepo neki 4K kabl i vozi.
Evo primera, ima i jeftinije svakako
 
Da li model U7HQ ima display port?
nijedan današnji televizor nema DisplayPort. u stvari, ne znam ni da li se ikada pojavio na tržištu televizor sa DisplayPort-om

sad vidim da pise da tv ima 3x hdmi,kako to?
65-ica, za koju si pitao, ima 4. poslednja 2 podržavaju 4K@120Hz
 
Poslednja izmena:
Kod koliko vidim su bas skupi kablovi tj i nema koji moze da podrzi do 120hz.
Meni graficka ne podrzava 2.1 tako da mora preko dp
 
Kod koliko vidim su bas skupi kablovi tj i nema koji moze da podrzi do 120hz.
Meni graficka ne podrzava 2.1 tako da mora preko dp
To sto ne podrzava 2.1 to ne znaci da moras na DP, 2.1 HDMI je kompatabilan i sa 2.0 i 1.4 standardom.
E sad ne znam ni koja ti je graficka ni koja namena cele konekcije. Deluje mi da je za igranje igara??
 
Активним дп адаптером може извући хдми 2.1 из дп 1.4.
 
Da li je realno da diskutujemo o 4k/120Hz sa starom gpu na modernom tv-u?

Btw ispod 30 serije zelenih gpu-a nema 2.1 standarda. Kod crvenih ne znam.
A DP 1.4 na HDMI 2.1 je malo verovatno zbog opsega koji je kod DP 1.4 32gbps u odnosu na 48gbps kod HDMI 2.1
 
Poslednja izmena:
То су све буџевине, да ради посао до адекватне замене. Није идеално...
DisplayPort 1.4 has a maximum total bandwidth of 32.4Gbps and a maximum total data rate of 25.92 Gbps. This gives it enough bandwidth to handle a 4K UHD stream at up to 120Hz with 24-bit/px colour, or a 5K display at up to 60Hz, with 30-bit/px colour.
 
Pa realno je da diskutujemo s obzirom da zelim da ga koristim kao monitor a ne daje mi se 140+e za graficku sa kojom i onako ne igram igrice.
Kad padnu malo cene promenicu graficku.
To je ovakav adapter?

JGVCu3B.png
 
4k/120Hz Tv kao monitor na hardveru koji to ne podržava u osnovi (bez improvizacija koje bi u teoriji radile)?
 
Volim da editujem klipove iz hobija i hocu da mi bude glatko u 120hz,monitori preko 55" 120hz su preskupi.
 
Потражи, технологија кошта. Боље да узмеш новију графичку него да се играш са адаптерима.
 
Sad je kasno kupio sam rx 580
Moracu da se igram sa adapterima,ili preko hdmi na 60hz sto je apsolutno ponizavajuce.
 
Nazad
Vrh Dno