Šta je novo?

Povezivanje na internet preko laptopa

alexa021

Cenjen
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
633
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi 13 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svim pametnim ljudima odavde :)

Potrebna mi je vaša pomoć...

Stigao mi je rođak iz insotranstva i zanima ga koji je najbolji način za korišćenje interneta na laptopu ?

Naravno pod ovim ne mislim na wifi i klasicno zicno povezivanje, jer ce biti cesto u pokretu, malo u srbiji, malo u Bosni, malo u Hrvatskoj itd pa me zanima koji je najbolji način da se ovo povezivanje izvede.

Hvala unapred na predlozima
 
Ako ide na postpaid bilo koji pa koristi 3g vezu za net docice mu papren racun, najgore ako se u svim tim mestima zadrzava kratko a neophodan mu je net. Sve u svemu ako koristi samo za cekiranje maila ili nesto sitno poput toga onda moze i ova varijanta koju sam pomenuo. Ima jeftinijih varijanti ali ne znam koliko njemu to pase a i u tom slucaju moze ga izneti skuplje.....
 
Ono sto sma uspeo pronaci jeste onaj kao 3g internet preko kartice i usb modema..jedino bi morao da menja kartica kako menja zemlje u kojima se nalazi..
jedino jos treba da pronadjem gde ima da se kupi taj usb modem
 
I to ali ni to nije povoljna varijanta a usb modem mu treba koji nije zakljucan i radi na svim mrezama.....usput treba da zna kako idu i da unese sva podesavanja tj.pristupne tacke da bi sve arbajtovalo itd....

TT Pro by SGS
 
Najjeftinija varijanta je prepaid modem u svakoj zemlji u kojoj boravi
 
Apsolutno neisplativo resenje je 3g modem.Nije to u pitanju par desetina evra racun vec se meri skoro u stotinama za 100mb saobracaja.
ako vec poseduje prenosni racunar u svakom hotelu kaficu postoji wireless koji se ne placa.Putovao sam vise puta po srednjoj i istocnoj evropi i zacudio se koliko je wi fi razvijen,za razliku od nase zemlje gde se slobodno moze reci da tako nesto ne postoji.
 
Kod nas samo komšin wifi fercera sve u 16 :d
 
Još jedan glas za besplatan wifi u kafićima (ima toga i na dosta mesta u BGu, čak i po periferiji).
 
Nazad
Vrh Dno