Šta je novo?

Povezivanje LG tv sa eksternim zvučnicima

AleksandarLS

Poznat
Učlanjen(a)
25.05.2020
Poruke
32
Poena
35
Da li je moguće povezati stare Microlab zvučnike sa LG tv preko Bluetooth resivera i koji resiver uzeti?
Povezao bih ih preko Dac convertora ali tako ne mogu da kontolišem jačinu tona na tv.
 
I mene ovo zanima, treba mi nacin da na starom pojacalu pustam zvuk sa TV, kompa i telefona. Nasao sam neki Logitech Bluetooth Audio Adapter, samo ne znam da li bi to radilo posao i da li postoji neka povoljnija opcija(ovaj je 6 hiljada u G).
 
Sve sto je na bluetooth ima delay tako da bih zaobisao tu opciju.

Potrazite konvertere za optickog na 3.5 bananicu posto pretpostavljam da na starim zvucnicima ima samo to

Edit: LG Sound Sync omogucava da se preko optickog kabla kontrolisu i povezani uredjaji, ali se ta opcija verovatno gubi kada se u pricu ukljuci neki dac
 
lagano, bojs.

moguće je povezati pomenute (i sve ostale) aktivne zvučnike via BT, ukoliko posedujete
bluetooth - 3.5mm usb trasmitter/reciever

ALI
kvalitet zvuka preko BT je slabiji nego preko analogne, ili digitalne konekcije
u rangu mp3, ali ispod CD kvaliteta. imajte to na umu.

tako da je moj savet povezati preko headphones-out (moguće kontrolisati jačinu zvuka preko daljinca)
ili preko optičkog SPDIF izlaza (DAC -> stereo RCA linijski izlaz, fiksirana jačina, pojačavate na potenciometru zvučnika)

pozdrav !
 
Postoji li mogućnost da se Lg smart tv sa optičkim audio izlazom poveže sa aiwa mini linijom koja ima samo ulaz za činčeve ?
 
Direktno ne. Preko dac-a nekog da.
Ako imaš izlaz za slušalice na TVu, možda tako direktno na činčeve.
 
Nazad
Vrh Dno