Šta je novo?

Povezivanje kucnog bioskopa sa kompjuterom

Vladinho

Cenjen
Učlanjen(a)
14.02.2011
Poruke
31
Poena
160
imam Neo 5.1 od nekog dvd-a i ati radeon 5700 ,znaci 3 ulaza na kompu.Nesto sam pokusavao,ali ne ide,Da li je moguce povezati sve sa chincevima 6-1 (6 u Neo a 1 onaj glavni u komp) ili mora drugacije.Naravno,zelim najbolji moguci zvuk da izvucem.Unapred hvala
 
najbolji moguci zvuk bi izvukao optickim kablom, ako ima tvoj kucni bioskop SPIDF input i naravno na maticnoj ploci ili zvucnoj karti SPIDF output. Ukratko, jednim kablom dobijas sestokanalni zvuk bez smetnji i sumova klasicnih cinceva ili 3.5mm konekcije:wave:
 
Nazalost,mislim da nemam taj spdif na kompu... :d Koje su mi druge solucije?
 
Poslednja izmena:
onda dosta zavisi od mogucnosti zvucne karte, ali jedino kablovima 3.5 na cincove moze dobiti sestokanalni zvuk (ako zvucna ima sestokanalin output!)
audioconnectingcable2xcinchplug35mmplug_89237.jpg
 
Kako da znam da li zvucna ima sestokalni zvuk? Imam ati radeon 5700 pozzadi su obicna 3 ulaza.
 
svaka zvučna ima 6 kanalni zvuk, osim onih na laptopu .

nas zanima da li tvoj kućni biJoskop ima 5,1 analogni ulaz / 6 x RCA činč ali ULAZ, treba iznad te grupe činčeva da piše 5,1 IN , a ne out /.
99 posto je šanse da tvoj kućni bioskop ima samo stereo AUX ulaz.

u tom slučaju treba da u kontrol panelu za zvuk na kompjuteru staviš stereo out / ne 5,1 / i da povežeš kompjuter kablom 3,5mm minijack/ 2x RCA cinch
/ to je kabl koji je gospodin alaala , postavio 1 post iznad, a slici /.

što se tiče grafičke kartice , to je sasvim nebitno, osim ako povezuješ svoje pojačalo HDMI kablom . u tom slučaju zvuk procesira dsp integrisan u grafičkom čipu /amd (R)/
 
Poslednja izmena:
Pretezno bih hteo da koristim zbog gledanja filmova u blu ray formatu i naravno da se koriste 5.1 zvucnici. U pitanju je samsung ht-thx22 kucni bioskop.
 
ne čitam datume...
 
Poslednja izmena:
Pretezno bih hteo da koristim zbog gledanja filmova u blu ray formatu i naravno da se koriste 5.1 zvucnici. U pitanju je samsung ht-thx22 kucni bioskop.

Taj Samsung pušta pravi 5.1 zvuk samo kada puštaš filmove preko njega, tj. koristeći njegov DVD plejer. Od ulaza ima samo jedan stereo ulaz a to znači ništa od pravog 5.1 zvuka u filmovima sa kompa. Možeš povezati front izlaz sa zvučne karte na taj Samsung i preko njegovog Dolby ProLogic dekodera napraviti kvazi surround, imaš par opcija (music, cinema, pro logic, matrix) pa izabereš onu koja ti najbolje zvuči.
 
A pri tom mogu da pustam HD filmove. I gde mogu da kupim taj kabal i kako se zove? Hvala.
 
Poslednja izmena:
To je najobičniji 3.5mm banana - 2xRCA(činč), imaš ga na slici par postova iznad.
 
A kako to da povezem, izmedju kompa i kucnog bioskopa?
Mozda me nisi dobro razumeo, meni je kucni bioskop povezan sa tv-om, ja bih hteo samo da povezem kucni bioskop sa pc-em da bih gledao filmove.
 
Poslednja izmena:
Tim kablom povezuješ zvučnu karticu sa audio ulazom na kućnom bioskopu kako bi zvuk sa pc-a imao na 5.1 zvučnicima. Nikakva druga veza između pc-a i tog Samsunga nije moguća.
Ako si mislio i da ti slika ide na TV kako bi gledao filmove na većem ekranu za povezivanje pc-a i TV-a koristi odgovarajuće kablove u odnosu na to šta imaš od izlaza na grafičkoj kartici i kakvi su ulazi na TV-u.
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da povezem pc i kucni bioskop kako bi gledao filmove.
DSC01820.JPG DSC01821.JPG DSC01822.JPG

Jel imam sve sto mi je potrebno?
 
Ajde još jednom :) Ne možeš da povežeš PC i kućni bioskop i da tako gledaš filmove jer kućni bioskop nema video ulaz bilo koje vrste koji bi onda prosledio TV-u koji je na njega povezan.

Ono što možeš je:

- Kućni bioskop možeš iskoristiti samo za reprodukciju zvuka sa pc-a tako što ćeš zeleni audio izlaz iz kućišta povezati sa AUX ulazom na ht-thx22.
- Televizor i pc povezuješ, nezavisno od kućnog bioskopa, sa dvi ili hdmi kablom ukoliko imaš lcd/plazma TV, ako imaš stari CRT onda ne može jer tvoja grafička karta nema analogni s/video/kompozitni video izlaz. Ali pretpostavljam da imaš lcd/plazma tv jer si već pomenuo da bi gledao hd filmove.
 
Tako je, taj prvi u kućni bioskop za audio, HDMI u TV za video
 
Nasao sam hdmi od 10 metara, ali ne mogu za audio nikako da nadjem.
 
Možeš kabl napraviti po meri, npr. u Silken-u u TC u Balkanskoj, ili Kanibal u TC Piramida na NBG-u.
 
Znaš i sam da može, ako je dovoljno dugačak, naravno.
 
To je 2xRCA na 2xRCA i služi za povezivanje uređaja koji na oba kraja imaju činč konektore, a tebi treba 3.5mm banana za priključivanje na PC i 2xRCA za kućni bioskop.
Razlika je očigledna, zar ne? :)
 
Nazad
Vrh Dno