Šta je novo?

Foto i video oprema Potrebni kamera, mikrofon i stativ za kucno snimanje pevanja i vokalnih vezbi

Koji fotoaparat ili kameru kupiti?

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Budzet nekih 500-600e, u kucnim uslovima ce se snimati razne vokalne vezbe i pevanje bez ozvucenja. Stativ tu predpostavljam da je najjeftinija stavka, tako da u sustini kamera i mikrofon cine ceo budzet.
BIlo kakve preporuke bi znacile, jer ovo nije uopste moja oblast pa ne znam ni sta da preporucim (nije za mene oprema).

Hvala
 
Uh, vrlo je nezgodno uklopiti sve u zadati budžet i vrlo ograničeno. Na KP se prodaje Canon 550D sa EF 35-105mm i okidačem za 140€. Stativ imam Hama Star 62 kupljen za nešto više od 2500, sad je skuplji, ali Esperanza EF110 je u tom rangu. Zvuk ako planiraš da snimaš u fotoaparatu, izbor 3.5mm mikrofona je sužen. Imam Rode Stereo VideoMic Pro i Boya BY-M1 Pro II bubicu. Roda snima ok, ali je prekratak kabl, plus zvuk koji se širi u prostoru bi trebalo neko da peca, da bi to zvučalo onako kako treba. Boya bubica lepo završava posao, iznenađujuće dobro zvuči za svoj cenovni rang, ali i za nju treba dobro odmeriti postavku seta da ne bi došlo do probijanja zvuka, mada postoji i -10dB kao opcija. Postoji i brdo oglasa sa kompletima BM800 kondenzatorskog mikrofona uz V8 zvučnu, stalkom, itd. ali to još nisam isprobao i koliko sam ispratio, ta zvučna bi možda mogla da da izlazni signal kablom do fotoaparata (ili telefona kroz TRRS džek ako ti se pak zgodi da zapravo imaš dobar telefon i sa njim hoćeš da snimaš). To je otprilike da kažem kako u jednom domenu stoje stvari.
 
Uh, vrlo je nezgodno uklopiti sve u zadati budžet i vrlo ograničeno. Na KP se prodaje Canon 550D sa EF 35-105mm i okidačem za 140€. Stativ imam Hama Star 62 kupljen za nešto više od 2500, sad je skuplji, ali Esperanza EF110 je u tom rangu. Zvuk ako planiraš da snimaš u fotoaparatu, izbor 3.5mm mikrofona je sužen. Imam Rode Stereo VideoMic Pro i Boya BY-M1 Pro II bubicu. Roda snima ok, ali je prekratak kabl, plus zvuk koji se širi u prostoru bi trebalo neko da peca, da bi to zvučalo onako kako treba. Boya bubica lepo završava posao, iznenađujuće dobro zvuči za svoj cenovni rang, ali i za nju treba dobro odmeriti postavku seta da ne bi došlo do probijanja zvuka, mada postoji i -10dB kao opcija. Postoji i brdo oglasa sa kompletima BM800 kondenzatorskog mikrofona uz V8 zvučnu, stalkom, itd. ali to još nisam isprobao i koliko sam ispratio, ta zvučna bi možda mogla da da izlazni signal kablom do fotoaparata (ili telefona kroz TRRS džek ako ti se pak zgodi da zapravo imaš dobar telefon i sa njim hoćeš da snimaš). To je otprilike da kažem kako u jednom domenu stoje stvari.

Za sad smo uzeli Rode Wireless GO 2 komplet od jednog risivera i dva predajnika i na to jos dva rode lavalier bubica mikrofoncica, trazili smo neko jednostavno resenje jer korisnik opreme nije tech savy, ideja je da se jedna bubica drzi blizu usta dok se prica/peva a druga bubica blizu elektricnog klavira, sad jos samo malo da naucimo kako taj gain da regulisemo da se tu nesto ne kolje. Naravno ostaje kamera, i budzet ce se povecati, ali makar bi zvuk trebalo da je resen. Testiracemo sutra/prekosutra, pa ostaje onda da ganjam ili tako neki polovan dslr ili novu neku mid range kompakt kameru
 
  • Like
Reagovanja: uji
Sto se zvuka tiče, najbolja opcija je iz miksete, ako muzicar vec ima nesto od opreme…

Jos jedna bitna napomena, da bi to izgledalo fino, bitnija je rasveta od kamere.

Dzabe i kamera od 10 000e bez rasvete.
 
Zavisi od prostorije.

Neka budzet varijanta za manju prostoriju sa belim zidovima, dovoljan je godox sl60 da se uperi u zid (zid je difuzor), i neki backlight, za to moze dosta stvari da posluzi i iz kuce.

Naravno, i neki prozor moze da posluzi ako je dovoljno osvetljen i da nije direktno sunce.

Ima bas dosta varijanti na YT, baci pogled.
 
Zavisi od prostorije.

Neka budzet varijanta za manju prostoriju sa belim zidovima, dovoljan je godox sl60 da se uperi u zid (zid je difuzor), i neki backlight, za to moze dosta stvari da posluzi i iz kuce.

Naravno, i neki prozor moze da posluzi ako je dovoljno osvetljen i da nije direktno sunce.

Ima bas dosta varijanti na YT, baci pogled.
Ma gledao sam, ali sve to startuje do 200e+
 
Iskren da ti budem, sad sam pogledao cene, nisam ni znao da je ovoliko skocilo.

Ja sam pre 2 godine kupio glavu, stativ i difuzor za 130e ako se ne varam.

Znaci da je samo glava bila oko 90-100e..

Znam da nije sigurno bilo ovoliko, jer sam tri kompleta kupio…
 
Ako ti je beli zid, mozda bi mogao da probas i sa nekom varijantom ovih led reflektora (tipa uradi sam).

Uperis u zid pa da se odbija na tebe i mozda neki led u boji za pozadinsko.

Ako ima neka varijanta da se kupi online, da isprobas nedelju dana sve uglove, da vidis kako izgleda bas na kameri kad se snimi, pa ako si zadovoljan zadržiš, ako ne, imas pravo da vratiš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno