Šta je novo?

Potrebni drajver?!

DZOSUA

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2013
Poruke
3,527
Poena
285
Aj ako neko zna nek mi nadje drajvere za intel pentium dual core e6600 (on je priblizno na 3,06 ghz) i nek okaci ovde ili meni u PP da skinem?
Onaj sajt njihov je tako glupo odradjen da ne mogu da ih nadjem na njemu.
 
Nemam ti ja pojma koja je,kako to da vidim?
 
Skini program AIDA 64, tu mozes da vidis sve sto te zanima.
 
Nikakav drajver za procesor ti ne treba.


A ako ti trebaju drajveri za plocu, a ne znas koja je, imas nekoliko opcija:
-otvoris kuciste i vidis sta pise na ploci, ili
-instaliras CPU-Z program i kad ga pokrenes, pod tabom Mainboard vidis tacno koja ti je ploca model, ili
-instaliras neki treci program pa isto vidis
 
Poslednja izmena:
prvo nam reci koju matičnu ploču imaš u slovo broj tačku...
pa ćemo ti sve linkove opostaviti


prvo instaliraš te drivere koji su za matičnu sa sajta proizvođača
posle kad sve instaliraš ideš u device manager ako negde "požuti" instaliraš Driver pack solution 13 Lite pa dotučeš to požutelo,ako nema žutila ne diraš ništa...
ajd sad daj ime broj verziju matične...
 
Ako je instalirao Windows 7, ne trebaju mu ni za plocu. (mator je s775)

Samo za graficku i eventualno zvuk i ako ima neke dodatne uredjaje.
 
Uradjeno je sto se tice maticne,Gigabyte je,a model p35-S3L.
Sad me zanima sta jos od toga mogu azurirati,ocu da imam sto vise zadnjih ispravki?
Mrezna jel moze i onaj ruter TP-Link TL-WR740N? Ako moze kako da vidim koja je mrezna i odakle da skinem za ruter (njega znam 100% da je taj model)?
Inace imam Win 7,ali mi nije plocu azurirao na zadnju verziju,tek sad kad su mi kolege rekle je na zadnjoj ;)
I da napomenem da je graficka i za zvuk vec skinuto zadnje sto ima,to mi ne treba ;)
 
Poslednja izmena:
Tek za LAN mu na Sedmici ne treba... Za zvuk je skinuo.

Neka lepo vidi u Device Manager sta mu nedostaje.
 
Da skidam za LAN ili ne? Koja je stavka u device menager-u taj LAN,da vidim koja je verzija pa da skinem ako treba?
 
kad instaliraš win 7,a imaš procesor iz 2006 svi driveri za njega će biti najnoviji,sve tu radi out of the box,ako imaš čisti win 7 dodaj samo SP1 i ažuriraj
idi u device manager i vidi da li negde ima žuti znakić
ajde pogledaj to u device manager pa javi
 
Zadnji za LAN su iz 2012, nece da skodi ako ih instaliras.
 
Ok Vuk40,onda cu instalirati sa ovog tvog linka sto si mi dao ;)
 
nek prvo vidi datum drivera u device manageru za lan,ako su stariji nek instalira
 
Vec sam ih instalirao ;) Ok ljudi fala vi ;( za pomoc,ako gde zapnem,eto mene opet :D
 
Ako je lan Realtek PCIe GBE Family Controller ili Realtek PCIe FE Family Controller imas na Realtek drajvere koji se redovno azuiraju

Realtek PCIe GBE Family Controller Series Drivers http://www.realtek.com.tw/downloads...d=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Realtek PCIe FE Family Controller Series Drivers http://www.realtek.com.tw/downloads...d=7&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Zvucna ako je Realtek ACLxxx bilo koja http://www.realtek.com.tw/downloads...=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Naravno neke ploče mogu samo zvanične drajvere sa svog sajta ako ubaciš sa realtek sajta neke stoji znak uzvika , to sam vidjao na nekim Intel pločama!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno