Šta je novo?

Potrebna skripta za preimenovanje par hiljada fajlova.

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,853
Poena
2,245
Potrebna skripta ili drugi način za preimenovanje par hiljada fajlova. Konkretan način, probao sam par softvera za batch rename i nije išlo.
Prvo je potrebno da se na početak postojećih imena fajlova dodaju redni brojevi u formatu 0001 do 9999.
Nakon toga će s vremena na vreme zatrebati da se postojeća lista fajlova randomizuje (promene se samo brojevi, ostatak imena fajlova se zadržava).

Untitled.png
 
Total commander ima dobar multi rename tool, mozes da koristis i regexe.

Probaj da li mozes da uradis to sto si zamislio.
 
Piše da sam već probao, prvi deo zadatka je lakši i u suštini mogu da ga rešim i sam.
Ima i ova skripta sa komplet random preimenovanjem ali na žalost to nije ono što mi radi posao.
 
Ne pise konkretno za TC...

Uglavnom, mozda bi mogao ovako:

prvi put ih sortiras po imenu, dodelis im prefiks (od 0001 - 000N)

1696768903099.png

Sledeci put kad treba da se randomizuju, obrises dodeljene brojeve, (search&replace), pa ih sortiras po nekom drugom kriterijum, name, size ili date i dodelis nove brojeve na isti nacin kao prvi put.

1696769255892.png

E sad ne znam koliko cesto to treba da radis, mozda bi bilo lakse napisati python skriptu. Verujem da i chat GPT moze oko toga da ti pomogne.

Ne bi trebalo da je previse komplikovano.
 
Editovao sam gornji post, vidi da li ti je dovoljno dobro resenje..
 
Davno sam koristio reanamer softver (zaboravih kako se zove), ali sam prilično siguran da svaki ima opciju dodavanja prefiksa, sufiksa, šta god...
 
Ako ne resis do sutra, napisacu ti neku skriptu, danas nemam vremena
 
Davno sam koristi reanamer softver (zaboravih kako se zove), ali sam prilično siguran da svaki ima opciju dodavanja prefiksa, sufiksa, šta god...
Prvi deo zadatka u suštini mogu da rešim. Može da se ignoriše taj deo zahteva ako oduzima dodatno vreme,
 
Meni je ovo završavalo posao za promemu i sortiranje belike količine MP3 fajlova samo nezam za tu random opciju.
1696777094803.png
 
Nazad
Vrh Dno