Šta je novo?

Potrebna pomoc - povezivanje na internet preko tableta

ds79

Poštovan
Učlanjen(a)
30.03.2015
Poruke
9
Poena
51
Poz ljudi,

pojavio mi se problem kao sto sam naveo u naslovu teme.

Imam Tesla tablet vec nekih 3 meseca i do sada je internet radio ekstra, medjutim poslednja 2 dana imam problem sa kacenjem na internet.

U podesavanjima tableta kod mreze koja je do sada bila koriscena stoji:
"Secured with WPA2" i kada pokusavam da pristupim trazi sifru!?

Do sada je radilo odlicno, i uopste nije bilo potrebe za nikakvom sifrom.

Internetu pristupam preko rutera(ADSL je u pitanju). Isti taj ruter koristi i desktop racunar za povezivanje na internet, ali tamo nema frke.

Stvarno ne znam sta je razlog ovome.

Neki savet sta bi se moglo uraditi?

Hvala
 
Pazi, imas stan u kome zivis sam, sve pod konac, ali te nervira sto stalno moras da otkljucavas i zakljucavas vrata. Tako lepo odlucis da vrata vise ne zakljucavas, ali ti se opet nekad desi po navici da krenes da trazis kljuc. Zato lepo napises na vratima "vrata nisu zakljucana" kao potsetnik i time resis problem. E sad klosar iz komsiluka slucajno vidi natpis i odluci da malo odmori u tvom stanu, misli on ima puno soba, necu mu (tebi) smetati. I tako vas dvojica tu zivite, ti ne znas za njega on tebi ne smeta i lepota jedna. Al jednog dana klosaru dosadi vise sto se kasno vracas iz grada i lupas vratima i kaze " e ne moze to tako vise" promeni cilindar na bravi a ti ostanes da grebes pred vratima i pitas se "sta mi je ovo sa bravom, ne mogu da otkljucam vrata...".
Znaci provali vrata (resetuj ruter), zameni bravu (sifru na ruteru) i opet si svoj na svome.
 
Pazi, imas stan u kome zivis sam, sve pod konac, ali te nervira sto stalno moras da otkljucavas i zakljucavas vrata. Tako lepo odlucis da vrata vise ne zakljucavas, ali ti se opet nekad desi po navici da krenes da trazis kljuc. Zato lepo napises na vratima "vrata nisu zakljucana" kao potsetnik i time resis problem. E sad klosar iz komsiluka slucajno vidi natpis i odluci da malo odmori u tvom stanu, misli on ima puno soba, necu mu (tebi) smetati. I tako vas dvojica tu zivite, ti ne znas za njega on tebi ne smeta i lepota jedna. Al jednog dana klosaru dosadi vise sto se kasno vracas iz grada i lupas vratima i kaze " e ne moze to tako vise" promeni cilindar na bravi a ti ostanes da grebes pred vratima i pitas se "sta mi je ovo sa bravom, ne mogu da otkljucam vrata...".
Znaci provali vrata (resetuj ruter), zameni bravu (sifru na ruteru) i opet si svoj na svome.

Lepo prica! :)

JEsam vec resetovao ruter, ali opet isto.

E sada, kako da promenim sifru na ruteru, jer do sada nisam imao nikakvu sifru?
 
Napisi koji ruter I koji provajder je u pitanju za detaljnije objasnjenje. Uopsteno, treba da odes na "wireless security" izaberes tip enkripcije(npr wpa2) i uneses zeljenu sifru pod "password".
 
ruter jetSpeed WP2
koristim ovaj openADSL

wireless security - gde se nalazi?
 
hvala ti covek za ovo

sada sam video ono wireless security ->password
tamo stoji sifra koju nikada nisam unosio, izgleda je stvarno neko menjao - sada bih bas posteno opsovao

nisam nista jos menjao, znaci tu mogu da unesem svoju sifru?
http://prntscr.com/6n8osm
 
jos jedna stvar... da li se na neki nacin moze otkriti ko je pristupio?
 
Neki komšija ti je iz zezanja zaključo ruter..Ako oćeš da otkriješ ko je nemoj da menjaš šifru,instaliraj fing na tablet tu ćeš videti mak adresu tog koji se kači sa tom šifrom,a otprilike i koji je model telefona vrsta uređaja,po jačini signala možeš da pretpostaviš udaljenost....Dalje izkonbinuj sam...Bolje da je stavio filtriranje po mak adresi ako je teo da zaštiti "vaśu"mrežu od ostalih komšija ....
 
Vec sam menjao sifru, sada radi.

Medjutim sada imam drugi problem.

U drugoj sobi imam drugi racunar, koji je isto povezan na ovaj ruter, ali sada taj racunar nema pristup internetu!

Sada mi nista nije jasno, da li je zbog ovoga?

Sta sada da radim? Neverovatno!
 
Pa normalno, sada ukucaj šifru na tom drugom računaru :)
 
Dobro ali gde, daj molim te reci putanju...
 
Kada se konektuješ na wifi pitaće te za šifru
 
Nece tako. U sys trayu stoji "Limited or No connectivity"
 
Jesi li se okačio prvo? Pa na sledećem povezivanju da te pita?
 
Nazad
Vrh Dno