Šta je novo?

Potrebna pomoc oko izbora napajanja i hladjenja za mali OC :)

Kasa5033

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruke
2,951
Poena
230
Moja oprema  
Laptop
Dell Latitude 5480
Mobilni telefon
Poco F1
Steam
Kasapin5033
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Uz navedenu konfiguraciju treba jos da se doda Cooler Master Storm Trooper, da masina moze da dise i da ne bude prekrivena prasinom stalno :D
Moje trenutno napajanje je LC Power 600w za sistem i Thermaltake Power Express od 250W samo za graficku kartu :whip:, to jest napaja dva 6 pinska konektora na grafi. Hladnjak na procesoru je Cooler Master Hyper 212+ i on drzi moj procesor ,sa sobnom temperaturom od 27-28 stepeni, na 37C idle, a full load 53C :mad:, posle vise casovnog igranja BF3 i Prime 95 torture testa.

Mene interesuje sledece:
1. Da li su date temperature prihvatljive za navedene uslove rada i za Hyper 212+, uzmimo u obzir da je kuciste otvoreno i da nema ventilacije ?
2. Da li ce ovaj hladnjak moci da drzi procesor stabilnim na kloku od 3,6 Ghz, uz novo kuciste ?
3. Da li ce biti potrebno neko novo napajanje ( max budzet za napajanje je 16,000 dinara :-devil-:) ?
4. Da li ce ako je potreban novi hladnjak opcije us NH-D14, PHANTEKS PH-TC14PE, Cooler Master V8 iili neko vodeno all in one od CM ili Corsair-a ?

Bicu puno zhvalan za vasu pomoc :cigar: i evo par slika moje konfiguracije:D
 

Prilozi

  • IMAG1436.jpg
    IMAG1436.jpg
    610 KB · Pregleda: 68
  • IMAG1437.jpg
    IMAG1437.jpg
    469.6 KB · Pregleda: 65
  • IMAG1438.jpg
    IMAG1438.jpg
    269.8 KB · Pregleda: 49
  • IMAG1439.jpg
    IMAG1439.jpg
    547.9 KB · Pregleda: 51
Ako hoces napajanje za sve pare onda SEASONIC SS-760KM X-760 X-Series-155e modularno vrhunsko.
a mozes jeftinije da prodes sa CHIEFTEC CTG-750C-80e modularno.
Za hladenje dovoljan taj 212+,uz to kuciste ne bi trebalo da imas problema.
 
Tvoj trenutni problem je dotično "Kinez vulgaris" kućište sa lošim protokom vazduha. Kod mene je CM Hyper 212+ držao Phenom II X6 1090T na 3.8Ghz bez ikakvih problema na 59-60C, tako da ti ne bi trebao da imaš nikakvih problema sa X4, pod uslovom da uzmeš neko kućište gde je moguć normalan protok vazduha.
 
Nema kuciste je iz Pentium 3 ere, od 2000. godine me sluzi pa reko malo da da osvezim :D I jos me interesuje da li su kablovi na ovom Chieftec-u dovoljno dugacki za kuciste koje ja hocu da uzmem, mada ako budem jos mozda hteo da dodam malo rama, onda cu da uzmem Cooler Master 690 II Advanced :) I kakvo je vase iskustvo sa Super Flower napajanjima ?
I hvala puno na brzom odgovoru :)
 
Ako ti je skup Seasonic X serija, isto to je i CoolerMaster V700/850/1000, samo osetno jeftinije, zapravo, bolje teško da ćeš naći za sličan novac. :) V1000 ti je ipak van budžeta, možda da se nategneš za V850, ako misliš da je V700 slabo, mada je za to što imaš u Moja mašina i više nego dovoljno, čak ti ni to dodatno od 250W ne treba.
 
Poslednja izmena:
Ovako sa planiranim dodavanjem par optickih uredjaja i hard diskova i jednim SSD-om, i overclock-om od 3,6 Ghz sa Vcore od 1,4V, kalkulator mi je izbacio da mi je minimum potrebno Corsair TX650M, koje ima bronze sertifikat, dok V serija ima Gold sertifikat 80+, i naravno od 700W ce mi stati u budzet :D Nasao sam ga cak za 14,500 din, sto ostavlja mesta za jos jedan stick Exeleram memorije. I definitivno nabavljam Cooler Master V700 napajanje, jednostavno sto ima dobar review, potpuno je modularno, 80+ Gold sertifikat i 135 mm vent.
Zahvaljujem se na pobednickom predlogu :D i Benchmark zajednici na brzom i kvalitetnom odgovoru.
PS. Modovanje kucistu ne gine, pa cu postaviti koju sliku ako budem ubacio custom vodeno, kad zgrnem pare :D
 
Nazad
Vrh Dno