Šta je novo?

Potreban wifi pojačivač za SBB-ov Ubee modem

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Stavio sam ovaj SBB-ov Ubee modem koji je ujedno i wifi ruter u razvodnu kutiju iznad vrata, imam ih dve, u jednoj je slaba struja, u drugoj jaka. Stan ima puno zidova, coskova i na dva nivoa je pa je na nekim mestima slab signal. Iz kutije ide kroz zidove 6 mreznih kablova i u tim delovima stana gde je slabiji signal imam nekoliko uticnica sa lan portom gde mogu da bocnem neki extender. Ima li preporuke za nesto sto provereno radi out of the box sa ovim sbb-ovim uredjajem?
 
Ako već imaš LAN ne trebaju ti wifi extenderi već normalan wifi AP koji ćeš LAN kablom vezati na taj ubee ili neki switch.

Imaš one koji su samo AP. Npr:

  • Ubiquiti U6 Lite/Pro
  • Mikrotik CAP ax (nije još dostupan)
  • TP-Link Omada

Ili uzeti neki wifi router koji ima AP mode, pa pored wifi dela iskoristiti i njegove LAN portove

Ili neki Mesh wifi.
 
Ako već imaš LAN ne trebaju ti wifi extenderi već normalan wifi AP koji ćeš LAN kablom vezati na taj ubee ili neki switch.

Imaš one koji su samo AP. Npr:

  • Ubiquiti U6 Lite/Pro
  • Mikrotik CAP ax (nije još dostupan)
  • TP-Link Omada

Ili uzeti neki wifi router koji ima AP mode, pa pored wifi dela iskoristiti i njegove LAN portove

Ili neki Mesh wifi.

Onda mi je definitivno potreban AP, ali da li mora da bude vezan direktno na ubee? To mi ne odgovara jer sam jedva spakovao u jednu razvodnu kutiju osigurace a u drugu (slika dole sa crvenom strelicom) ubee, uticnicu i 6 utp kablova koji idu kroz zidove i creva i izlaze kroz modularne uticnice u nekoliko drugih prostorija, i to je sve tako uklopljeno i jedva spakovano da mi je sad skoro pa neizvodljivo da ista vise ubacim u tu razvodnu kutiju. 4 od tih 6 mreznih kablova su u razvodnoj ubodeni u 4 porta na ubee-ju tako da imam 4 aktivna lan porta u ostalim prostorijama i na njih sam mislio da prikacim nesto. Da li bih na primer ovaj Ubiquiti U6 Lite/Pro mogao tako da vezem direktno na neki od lan portova po stanu? tu odmah pored je i suko tako da struje ima.

1680468630728.png
 
Može direktno. Mada bi bilo bolje neki switch koji ima POE Out, a taj switch onda na Ubee.
Tako bi mogao svih 6 LAN kablova da imaš aktivno.
 
Može direktno. Mada bi bilo bolje neki switch koji ima POE Out, a taj switch onda na Ubee.
Tako bi mogao svih 6 LAN kablova da imaš aktivno.
Nema sanse nazalost da uglavim poe switch u ovu razvodnu kutiju, ali ok mi je i 4 kabla/porta od 6 da imam aktivno, pa cu po potrebi menjati pozicije u kutiji, ali mi je bilo bitno da ap moze direkt da ide. Hvala ti!
 
Iskreno, ta kutija nije dobra ni za ruter.
 
Nazad
Vrh Dno