Šta je novo?

Potreban savet dobrog servisera! U pitanju je MB Gigabyte GA-8ipe1000-G ...Award BIOS

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Gygabyte MB GA-8ipe1000-g, s478, DDR, AGP,Intel 865PE, System Windows XPSP3

Sta se ustvari desilo:
Racunar je stajao ukljucen neko vreme i odjednom je zablokirao! Posle restarta ulazak u BIOS nije bio moguc. Pri podizanju javljao se isprekidan bip ...slican recimo onome, kao kad zelis da udjes u bios a drzis "Del" taster ...znaci dugotrajan prekidajuci bip, tj, mnogo bipova...ne moze se brojati.

Skinuo sam MB ocistio isprobao sve kombinacije RAM-a(nov) CPU (nov), Grafike (reserve), promena napajanja, restart BIOSA ...tastature, mousa. graficke, ...na kraju sam krenuo sa golom MB ...pa dodavao komponente (naravno, sa iskljucivanjem ploce) ama sve moguce sto pise po svim nasim i svetskim forumima ali ....taj bip je bio uvek isti ...izgledalo je kao da je taster zaglavljen ali ...i da je do toga ipak bi se podigao BIOS ...medjutim to ovde nije slucaj ...

AWARD BIOS bip-code kaze da je to Power Error ...medjutim, nije tako! Kasnije su izmereni svi naponi na napajanju a i oni na samoj ploci i sve je bilo u normalnim granicama!
Odneo sam plocu kod drugara gde smo uboli onu plocicu za dijagnozu MB ...i na displeju se pojavilo C1 00 ...sto je ukazivalo da ploca nije skroz mrtva! Probali smo zamenu odgovarajuceg BIOS ali ....opet isto...i opet C1 00 ...znaci, nije BIOS!?
Chipset ne mozemo da menjamo jer nemamo onu skupu spravicu za tu stvar....

Ja sam naravno odustao od svega i najverovatnije da je MB gotova ...ali ...ajd reko prvo da pitam, mozda je neko imao slicno iskustvo. Zao mi je ove ploce jer je radila perfektno!
Ako budem uzimao neku MB ujedno bih molio za savet oko ploce vrlo, vrlo slicne ovoj ...mada sam video da ima i ovih identicnih ali ....cene su napumpane za tako nesto matoro i nedovoljno ispitano...obicno svi kazu "Lepo radi" ....i to je sve jer ne znaju nista o modelu MB.

Pa eto, mozda ima malo vise texta u temi, iz razloga posto sam se potrudio da kol'ko-tol'ko detaljno opisem ovo!

Svaka pomoc i savet oko ovoga su dobrodosli! HVALA! :)

Vlada RocK-KeR
 
Sad ne znam koliko se tebi isplati da juris istu plocu ili uopste 478 plocu, moj savet ako imas na umu cene i kvalitet kupi nesto novije. Sad sto se tice kvara ja mogu da nabadam e ovo je e ono je, ali prema ovom opisu covek moze da sumlja na cipset (ali ne mora da bude on...)
 
Vrisnuo ti je čipset, ne bakći se uzaludno. Prvo sam pomislio da ti se zaglavio neki taster na tastaturi, ali sam posle video da si i nju menjao. Pišem ti sa slične ploče Gigabyte GA-8IEXP v2.0, koja radi od 2001. godine, koja takođe ima svoje bubice, ali ne kao ova tvoja. Možda naletiš na neku sa oglasa da premestiš hardver.
 
Isplati mi se naravno ...ako nadjem nesto polovno-povoljno jer imam komponente za taj tip ploce (s478, AGP, DDR1) a ta stara kanta mi je sluzila za neke dodatne stvari, vrlo korisno.
Ako uzmem nesto novije recimo s775, PCI, ...onda moram da uzimam i komponente za to jer toga nemam u rezervi. Svestan sam da je ta ploca skoro ili definitivno otisla u 3Q ali ...bar da probam sta se probati moze, ...i verovatno je da posle svega odustanem i pojurim neku stariju s775 sa AGP i DDR ...
Sto se tice Chipset-a ...ima drugar toga dosta ali to ne moze menjati jer nema tu specijalnu duvaljku ili sta li je vec ...za skidanje Chipsetova i rece mi da ta spravica kosta brate ko Djavo!
Ma OK oko ovoga nego ...dajte mi bar neki predlog za slicnu MB po mogucstvu sa Intel Chipset-om!!!
Zanima me isto tako, kako idu cene servisiranja kod nas?

Hvala!

Vlada RocK-Ker
 
Poslednja izmena:
imas asrockove 775 , ddr 1 agp..
i sl kombinacije..mada vecinu koje sam opravljao su ocajne..i ja bi ih zaobilazio..
 
Ma moze to da se leci i bez te masine, ali koliko ce da drzi vodu to niko ne zna....Ako se taj lik bavi racunarima malo ozbiljnije on zna kako moze da je zaleci....
 
GA-8ipe1000-G ima poznatu i od proizvodjača priznatu gresku sa south bridgeom.. Naime, svima kojima se to desavalo ranije je Gigabzte menjao ploču bez obzira da li ej u garanciji...S obzirom da je to praistorijski model..mislim da vise ne menjaju.. možes je baciti...vidi na southbridge-u sigurno imas crnu flekicu...kao malo tamnija od samog chipa.
 
South Bridge cist kao suza ...nema nikakvih mrlja!
Nego vidis, nisam znao za ovaj info o gresci na ovom modelu MB!
Imas li mozda neki link o tome posto ja to nisam nikako mogao da pronadjem? To me sad bas zivo zanima bez obzira na stanje moje MB!!!

RocK-KeR

P.S.
 
Nazad
Vrh Dno