Šta je novo?

potreban hard disk 4tb

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Posto mi jedan hard od 1tb ima neke anomalije, svi programi prijavljuju neke greske, a pored toga disk radi lepo, a drugi od 500gb sam od sebe se gasi resio sam da uzmem jedan nov hard disk od 4tb.

Da li neko ima neku preporuku?

Ja sam razmisljao za wd blue 4tb nekako mi deluje ok odnos cene i kvaliteta.

Hard disk bi sluzio za cuvanje podataka. Imam ssd za sistem i glavne programe.
 
Sa sto vecom garancijom i uz redovan bekap vaznih podataka. Svi crkavaju iznenada.
Za cuvanje podataka morate imati dva hdd minimum - jedan u racunaru, jedan vani.
 
U cemu? He sluzi samo da bi mogli vise ploca da ubace (radi veceg kapaciteta) i nesto malo snizava potrosnju, nista vise. Cak bi rekao da hdd sa He verovatno su jos manje pouzdani, zbog toga sto He moze da iscuri sa vremenom.
 
Poslednja izmena:
e sada jedno pitanje malo strucnije ako uzmem dva harda od 2tb i podesim ih u raid 0 da li te diskove mogu nekom prilikom da prebacim na drugi racunar. Posto sada planiram hard da uzmem a tamo posle septembra kupujem i nov racunar. Zanima me da li je to izvodnjivo, nisam nikada radio sa time, pa me zanima vase iskustvo.
 
nije izvodljivo.i najmanja sitnica brejkuje raid 0.raid 0 sa hdd-ovima nema nikakvog smisla,sve i da ih vec imas,kamoli da ih kupujes.kupi jedan veci disk.
 
hvala! Kupicu nesto od 4tb sada videcu sta. Plairam da idem do Beca na par dana pa cu tamo uzeti neki hard. Povoljniji su cak wd black od 5tb moze da se nadje za 220e.
 
moze ako je softwerski raid 0, a ako je hardverski onda valjda zavisi od kontrolera.
kod softverskog takodje mozes lepo samo deo diska da odvojis za raid.
 
Nazad
Vrh Dno