Šta je novo?

Potreban 27" za Photoshop i poneku igru

blackbear

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
1,141
Poena
349
Bavim se Photoshopom i sekundarno obrada videa. Trebao bi mi neki 27" monitor sto ostriji i sa sto boljom reprodukcijom boja, ali ponekad da mogu da opalim neku reli igru :-devil-: Znaci ostra slika, sto bolje boje, ali da nije spor..za oko 350€. Hvaalla! :)
 
na IPS za te pare a ta dijagonala ces da se nacekas...ako te ne mrzi,prosetaj se do usca i pogledaj onaj acer 2k za te pare,pa nam svima javi utiske. :)
 
Mogu da se protegnem za max 400€..vidim da imaju Dell 27ice, Samsung...za 350-400€, samo me zanima ako neko ima da kaze koji je ostar i ima super boje? :wave:
 
za ostrinu ti treba 2k rezolucija,a za te pare imaju samo ona dva acer-a,sumnjam da je taj jeftiniji icemu.27",2k i IPS nema za 400e,najjeftiniji je HP Z27i koji je 520e.najbolje da odes sam i da pogledas 2k acer i neki 1080p IPS te dijagonale,i da vidis jel' ti vise treba gustina samim tim ostrina ili IPS-ove boje.u sustini nije ti tezak izbor,imas fazon 5-6 modela kod nas,ja bh ulozio vreme i pogledao svaki i video koji meni pase.
 
Hvala na odgovoru umart, svedno cu da pogledam pre kupovine kako sve to uzivo izgleda, mada 1080p? Sta znam...a Acer(sam brend) vala nije ni za k.
Ispod 500+€ kod nas nece da bude, pogledacu malo i napolju..

poz
 
nisu neke razlike za monitre u toj klasi,sem za dell.nikakve veze brend nema sa nicime,narocito ne za monitore,panele pravi par fabrika,i sem par izuzetaka posao brenda je marketing,OSD i koliko dobar panel mogu da dobiju po dobroj ceni u datom trenutku.moj sledeci monitor je acer,jer nude najvise za novce koje traze,samo cekam da se taj model pojavi kod nas za iole normalnu cenu.sudi ocima,ne po nalepnici,bar ih iscekiraj,ne kosta nista.

a i sad skapirah da je skuplji tj ACER CB270HUbmidpr u stvari IPS,i 404e je. :) par user komentara nadjoh,najveca prituzba su zvucnici,svi hvale sliku.

a slazem se da je 1080p za 27" malo,zato toliko i trubim o aceru.
 
2g,s' tim da,koliko ja znam,gigatr*n daje i dalje 1g garanciju na mrtav piksel (dakle ako se i jedan pojavi vazi garancija),kod svih ostalih je stvar koliko su spremni da izadju u susret,iscitaj malo forum,svakakva su ljudi imali iskustva.
 
nisu neke razlike za monitre u toj klasi,sem za dell.nikakve veze brend nema sa nicime,narocito ne za monitore,panele pravi par fabrika,i sem par izuzetaka posao brenda je marketing,OSD i koliko dobar panel mogu da dobiju po dobroj ceni u datom trenutku.moj sledeci monitor je acer,jer nude najvise za novce koje traze,samo cekam da se taj model pojavi kod nas za iole normalnu cenu.sudi ocima,ne po nalepnici,bar ih iscekiraj,ne kosta nista.

a i sad skapirah da je skuplji tj ACER CB270HUbmidpr u stvari IPS,i 404e je. :) par user komentara nadjoh,najveca prituzba su zvucnici,svi hvale sliku.

a slazem se da je 1080p za 27" malo,zato toliko i trubim o aceru.

Znamo da postoji par proizvodjaca panela koji se ugradjuju u noname monitore pa do nekog samsunga ali sad nas zanima koji je u ovom nasem Aceru? :) Trenutno me interesuje da li je flicker free sto ne mogu naci na netu i da li je Acer pouzdan, to je nemoguce na prvi pogled u radnji oceniti jel da? A ostalo kvalitet slike i izrade cu za koji dan uzivo lako istestirati..u pravu si Acer nudi barem na papiru najvise za pare: 27" IPS, svi prikljucci, 1440p, postolje...

Steta nema ni jednog jos normalnog review-a samo par ljudi nesto izdaleka plasljivo..mozda neka Bench akcija spasi dan :D

poz
 
Druze nemoj da verujes ljuduma koji takve monitore nisu videli u zivotu vec sve znaju sa neta i testova nego lepo u radnju i probaj redom pa koji ti se svidi, inace slika i te kako moze da bude ostra i na 1920x1200 i sve to na 28"
 
kako kome,meni je 1080p na do metar i po od ociju na icem vecem od 24" neupotrebljivo,da ne spominjem da za PS nikad nije dovoljno radne povrsine,jos ko se s' tim aktivnije bavi...ovi aceri su novi,skoro su na trzistu,a ocigledno nemaju marketing kao jaci brendovi,otud manjak informacija.za ovaj koji ja ganjam (XG270HU) do sad jedan krsten rivju,ali su utisci odlicni. :)
 
Druze nemoj da verujes ljuduma koji takve monitore nisu videli u zivotu vec sve znaju sa neta i testova nego lepo u radnju i probaj redom pa koji ti se svidi, inace slika i te kako moze da bude ostra i na 1920x1200 i sve to na 28"

Ma nista dok ne opipam ne brini :) Ja radim vec dugo u photoshopu na jako dobrom dell-u u 1080p nemas pojma kako je to moze biti malo...za teks i sl. nekome odgovara veca dijagonala/1080p rezolucija, dok za PS ti je minimum.
 
Eh, kad se setim da su i profesionalci do pre koju godinu sasvim fino radili i na monitorima manjim od 22 ", a sad je amaterima malo i 24" ... :)
 
Nazad
Vrh Dno