Šta je novo?

Postavljanje wifi mesh sistema

coaaca

Cenjen
Učlanjen(a)
22.09.2011
Poruke
29
Poena
155
Zdravo,
Imam par pitanja vezano za postavljanje mesh sistema. Planiram da kupim 3 ili 4 Xiaomi Mesh AX3000 uredjaja, kako bi omogucio stabilan wifi internet u celoj kuci(2 sprata, debeli zidovi), ali imam par nedoumica.
Prvo pitanje je, da li glavni mesh uredjaj koji je povezan na wan mora da bude i centralni? U smislu da li mogu da napravim mrezu tako da se povezuju linijski, drugi se poveze preko wifi na prvi, treci se poveze na drugi, cetvrti na treci, itd? Ili mora ovaj glavni da bude u sredini?
Takodje da li moze ovaj mesh uredjaj da radi i kao wifi i kao ethernet switch u isto vreme, jer vidim da ima ethernet izlaze na njemu?

I jos jedno pitanje, da li moze da se definise novi SSID po uredjaju ili mora na svim uredjajima da bude isti? Ovo pitam iz razloga sto bih voleo da razdvojim uredjaje, da ne moze tipa da se kontrolisu uredjaji(Tv, smart uredjaji) sa drugog sprata, tj. da neko drugi kontrolise moj TV i ostale smart uredjaje koje su na mrezi.
 
Pre par meseci sam postavio u firmi dva AX3000. Sprat je od nekih 350 kvadrata, plus gornji sprat još toliko. Povezani su kablom. Uredjaji su vezani na njih i žičano i bežično. Preko app za tf/tablet se rade sva podešavanja, dozvole za pristup, ssid ....
Ako imaš još neka pitanja - slobodno pitaj.
 
Nazad
Vrh Dno