Šta je novo?

Postavljanje statičke IP adrese

Pekson

Poštovan
Učlanjen(a)
04.06.2018
Poruke
1
Poena
51
Molim dobre ljude za pomoć. Treba mi za posao ... :smoke:
Potrebna mi je pomoć oko postavljanje statičke IP adrese. Naime, firma u kojoj radim uzela je od Telekoma statičku IP adresu (treba nam zbog nekih programa). Dobili smo adresu i parametre za logovanje (nick i password). Nikakvo uputstvo za povezivanje, ništa. :wall: Da ne bi ja dužio priču sada (zvao sam podršku, pričao gazdi da pozove nekog IT ... duga priča zaista), potrebna mi je vaša pomoć oko postavljaje statičke IP adrese na W7. Nije da nisam istraživao po netu, niti sam neki amater, znam ponešto :D, pokušavao sam ja na nekoliko načina, ali ja nikako ne uspevam da se konektujem, čak šta više javlja mi se svaki put "error 651" :sceptic:
Zasigurno treba da Telekom modem treba da podesim u bridge mode (gde se to tačno namešta kad se uđe u podešavanja modema) , pa onda podešavanja na ruter (netis-ov) pa tek onda da podesim računar.
Ako ima neka dobra duša, da napiše šta treba da uradim i koja podešavanja moram da namestim bio bi mu zahvalan. :)

PS. Pozdrav svima. Nov sam ovde, nadam se da sam otvorio temu na pravo mesto. :wave:
 
Statička IP adresa znači da se prilikom restarta modema IP adresa neće menjati.
Predpostavljam da imate neki server (pomenuo si w7). Potrebno je da uradite sledeće:
1. Ograničite dhcp opseg na modemu (routeru)
2. Dodeliti w7 mašini lokalnu statičku IP adresu van dhcp opsega.
3. Pokrenite taj server program na w7 mašini i proverite da nije slučajno blokiran na firewallu
4. Ta serverska aplikacija verovatno koristi neke IP portove. Potrebno je da na modemu otvorite port i preusmerite saobraćaj ka w7 mašini.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno