Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Da obična, tek sam uzeo telefon pa nisam mnogo čačkao, samo par fotki da vidim šta može [emoji4]. Honor 8x koji sam do sad imao je smešan u odnosu na ovu kameru...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaki Huawei midrange ima smesnu kameru u odnosu na 9T, tu nema dileme :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poredite neuporedivo.
Kada su pitanju specifikacije 9T/9Tpro modela i odnos cena/kvalitet da li je realno porediti sa 8x ili huawei midrange? Pa pogledaj koji procesor imaju ova dva modela, najmanje se treba porediti po ceni i kvalitetu sa Nova 5t, a tu je već druga priča.

No Ivan kao predani poklonik Samsunga i kritičar Huawei-ja se javlja i kada se ne pominju oba proizvođača na jednom mestu. [emoji846]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa da, ja sam opste poznat po tome da pisem pozitivno o jednom brendu uvek, a o ostalima negativno. Pogotovo za Samsung [emoji23]

Evo jedne vecernje:
https://photos.app.goo.gl/qEDYQeZYreiZCAyv9
00326496a27c9db1df67624a5c71d02b.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Redmi 7, manual 32s, iso100, +lightroom

 
Poslednja izmena:
@krkojzla, Oslo?
Odlično "bije" ta četvorka.

Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Zato ga neću ni kupiti, a bio sam zdravo zagrejan...
Čekamo peticu...

Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Iskreno ovo sam prvi put koristio na telefonu (dugu ekspoziciju), pa možda ima grešaka i sa moje strane. Ali mislim da nije moglo nešto bolje u obradi u odnosu kakav je bio original. Sigurno je i mali senzor u telefonu doprineo za ove nepravilnosti na fotki [emoji4]. Nebo nije moglo da se vrati pošto je telefon hteo što više da osvetli fotku a nebo bilo najsvetlije.....
U obradi sam probao da sredim WB i boje, digo shadows i spustio highlights koliko je moglo i to je to otprilike.
Fotka uhvaćena juče oko 20:30, a tad je već bio mrak.

Oriđinale.
e5be7d343017496fdaa688f3fe32530e.jpg



U međuvremenu sam obradio još jednu fotku sa te lokacije, kraća ekspozicija, 16:9 ar
 
Poslednja izmena:
Da, ova druga je bolja. Ali znas i sam, ne mozes srediti lepo fotku ako iz prve nije dobro napravljena. To je meni cela draz fotkanja cak i telefonom. Nastelovati sve tako da mozes dobru fotku napraviti jos boljom.
 
Da, ali sve su to ograničenja mobilnih telefona, možda bi neki bolji telefon izvukao nešto više iz ovakve situacije. Ali na kraju za bolju fotku ti treba neki dslr za ovakve i slične uslove

Eto ko hoće da proba slično da ufotka neku reku ili slično, čisto da vidimo kako to ispada na boljim telefonima. Potrebna su ručna podešavanja, stativ ili nasloniti telefon na nešto čvrsto [emoji4].
Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Tvoje fotke su stvarno odlične, ali nisam primetio da imaš tu vrstu na koju sam mislio [emoji4], a pogledao sam veći deo sa flickr sajta što si okačio.
Znači mislio sam na slikanje neke reke, manuelna podešavanja, shutter speed od bar nekoliko sekundi, radi dobijanja efekta onog zamućenja vode koje obično gledamo na fotkama sa pro dslr aparata [emoji4].

Ako sam propustio neku tvoju takvu fotku mogao bi da je direktno linkuješ, jer imaš baš puno fotki i teško se snalazim da sve pregledam [emoji4].

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Nema pixel takvu vrstu podesavanja ( pro ) jedino da proba uz astrophotography.
 
Vala bas! Svaka cast

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Tvoje fotke su stvarno odlične, ali nisam primetio da imaš tu vrstu na koju sam mislio [emoji4], a pogledao sam veći deo sa flickr sajta što si okačio.
Znači mislio sam na slikanje neke reke, manuelna podešavanja, shutter speed od bar nekoliko sekundi, radi dobijanja efekta onog zamućenja vode koje obično gledamo na fotkama sa pro dslr aparata [emoji4].

Ako sam propustio neku tvoju takvu fotku mogao bi da je direktno linkuješ, jer imaš baš puno fotki i teško se snalazim da sve pregledam [emoji4].

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
IMG-20200518-190845-1-01.jpg


Mislis nesto ovako? ovo je sa huawei p30 pro:)
 
Da, ta izgleda odlično [emoji4]. Tvoja?
Podešavanja za konkretnu fotku?

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Hvala. Vidim da je ona uhvaćena dok je još bilo dnevnog svetla, ja ako podesim tako u pro (manuelna) podešavanja dobijem samo belu fotku, presvetlo bude, zato sam ono fotkao u mraku i tu ispadne ok.
Ali tvoja je sjajna, a i mesto je odlično [emoji4]. Gde je nastala fotka?

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Lepo je to cuti, samo nisam bas siguran da je kvalitet dovoljno dobar. Ima suma, i uz to oblak je bio dosta daleko...

Meni su ove dve mozda najbolje:





U principu, potrebna je dosta ozbiljnija masina(fotoaparat) za ovakve fotografije.
 
Ma ovo je sjajno za telefon. Edys odlična isto.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno