Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Xperia P

 
@2SaiNt4U pixel3?
 
Pxl4

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Note 10
0a8b92f087301c4e603f906a4783a86e.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Treca dobra (doduse malo "flat") samo iseci taj beton koji je tu bespotrebno.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Daj neku telephoto ako imas.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Generalno, kod mene u Bristolu nije lose vreme inace.. ali evo bukvalno od kad sam uzeo fon i kad imam slobodno vreme, oblaci spojeni sa nebom i kisa.. nisam nista jos stigao da fotkam..
Samo sam onako malo probao onaj 8x zoom, i zaista odlicno radi cak i iz ruke.

Cim bude prilika, uradicu neki telephoto shot pa cu okaciti.
 
Evo par sa telefoto nikakav koncept fotki, samo tehnikalje..
prve tri su po delimicno oblacnom a ostalo u mall-u sa totalno oblacnim vremenom u low light, zatim night shots par sati nakon..


Reguar


2x


8x


Main cam low light


2x low light


8x low light



Main cam low light


Main cam night sight


2x night sight
 
Sve su dobre ali ove night ubijaju kako su dobre

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Dobre ove night sight. Zoom takodje, 8x malo soft.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Kao voštane figure. Za telefon opet ok ...valjda.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Odlično je ovo.
 
DSLR to u low light (skoro mraku) bez blica i strogog poziranja mnogo bolje odradi?
+ Pokret na gore navedeno, 0 poziranja, za vreme DJ-a ( svadba ) 1va usput, druga za vreme igre. Gore su sve slike pozirane recimo bez pokreta jel'te.
9c8821de2607bd02928be85b1ce208e5.jpg
3c9f8c023844f59d8ed9fb02c6bef13c.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Sava89
Hem, sad izvalih da mi je retuširanje lica ostalo uključeno i zato su na nekim fotkama ispeglane texture, ali nije tu bilo bekog poziranja.. i cerku na donjim fotkama sam hvatao u pokretu da "namesti pozu"

Naravno DSLR je DSLR, no meni je drago da sa mobilnim realno vise nema toliko velike razlike osim ako ne praviš fotku za stampu \ fotopapir većih dimenzija.. za neko gledanje na malim ekranima razlika je mizerna..

A vidi recimo ovo, sta kazes na ovo, posto se profesionalno bavis fotografijom..
Fotkano na blagom vetru, pomerju se biljke i insekti..
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=113149

I to je radjeno sa prvim pixelom iz 2016 godine, bez ikakvih filtera, samo kadriranje point \ click
 
Poslednja izmena:
@Sava89
Hem, sad izvalih da mi je retuširanje lica ostalo uključeno i zato su na nekim fotkama ispeglane texture, ali nije tu bilo bekog poziranja.. i cerku na donjim fotkama sam hvatao u pokretu da "namesti pozu"

Naravno DSLR je DSLR, no meni je drago da sa mobilnim realno vise nema toliko velike razlike osim ako ne praviš fotku za stampu \ fotopapir većih dimenzija.. za neko gledanje na malim ekranima razlika je mizerna..

A vidi recimo ovo, sta kazes na ovo, posto se profesionalno bavis fotografijom..
Fotkano na blagom vetru, pomerju se biljke i insekti..
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=113149

I to je radjeno sa prvim pixelom iz 2016 godine, bez ikakvih filtera, samo kadriranje point \ click

Top su makro fotke, nemam ja ništa protiv telefona čak šta više pre godinu dana sam samo sa telefonom i ja slikao ( cak i prodavao neke slike [emoji23][emoji23][emoji23] ) cak šta više i ja sam isto govorio i mislio da nema " velike razlike ", dok se ne uzme aparat u ruke to se ne zna nit razume.

Evo ti moj profil imaš dole kako sam nekad fotkao telefonom prirodu, posle imaš kako sam fotkao prirodu sa aparatom ( krsh objektiv do duše za moje telo) dok se nisam upleo u svadbe.

https://www.instagram.com/s_a_v_a.m.__pho_t_0_g_raphy__/?hl=en

- Nije tu razlika samo u izgledu, prvo što zabode oko svakome ko ima aparat sa dobrim objektivima je čuveni "bokeh" prosto ne valja na nijednom telefonu. Za pravi bokeh treba DOF + Blenda, telefoni to nemogu zbog Blende, " "pravi" bokeh na telefonu može se dobije sa ovim novim telefonima što mogu prići baš blizu slikati neki mali subjekt sa distanciranom pozadinom.

- Telefoni odlično prolaze na prirodi iz mog iskustva za neki snapshot shooting, za ozbiljnije je nemoguće opet zbog drugih stavki poput Blende itd.

- Sam kvalitet slike nije uporediv. Telefoni daju 10-15% kvaliteta bog otac naspram FF aparata.

- Problem telefona je veličina senzora, dok ove kompanije se sad opet vraćaju u trku sa MP sem što sada stavljaju senzore posebno za to pa i ima smisla izmedju ostalog rade i stacking. Telefoni više napreduju softverski nego hardwerski u smislu senzora. Pogledaj samo veličinu prosečnog senzora sa telefona naspram FF aparata.

- Cak šta više drndao sam od rodjaka skoro ovaj novi sony Xperia 1 ( radim i nekretnine zato i spominjem ovo ) gde sam probao wide angle i stvarno super stvar čak sam i razmišljao da uzmem telefon + osmo mobile ( cak sam na početku i radio 1 spotic za restoran sa s9+ i osmo [emoji23][emoji23][emoji23] ) a razmišljao sam o tome jer mi naravno lakše i kompaktnije ( a inace sam vec na kompaktnom mirrorless sistemu ) da nosim 450-500 grama naspram 10kg opreme jel'te [emoji23], elem kvalitet video-a nije dovoljno dobar za profesionalni rad, u smislu interiera. Za exterier i može da prodje. Isti slučaj sa fotografijama. White Balance je neprecizan i nema dovoljno prostora za obradu. Na sony čak i može se uradi nešto ima neki tip " LOG " formata al je slab bitrate pa je jako malo prostora za korekcije u video, u foto mnogo radi noise reduction te gubi enormne količine kvaliteta da bi se rešio šuma, u idealnom osvetlenje prolazi bez problema. ( dosad sam uradio 350+ apartmana daj bože 2 da su imali idealno osvetlenje )

- Raw sa telefona je užasan da ne kazem beskoristan.

- Gde su telefoni odlični je automatske obrade slike u Jpeg Foto aparati nisu na tom nivou al jako brzo idu ka tome. ( pričam o dinamici kvalitet slike nikad neće postići telefon niti prici aparatu )

Primer radi automatski HDR na telefonima je daleko bolji V.S. normalnog režima na aparatima prosto je mnogo bolja dinamika na telefonu jer automatski uradi 10-12 slika i sastavi jednu HDR sliku ( Problem je previše je veštački ) za prirodu je sasvim ok. Sa druge strane na aparatima isto postoji HDR režim koj takodje ima blesavu dinamiku. Razlika je što je slika daleko realnije što za današnje vreme i nije toliko poželjno ( barem ne na socijalnim mrežama ) e a ko se bavi profi može uvek uraditi BCT manuelno na aparatu u RAW i onda nema nikakvog poredjenja ni sa istim aparatom u JPG a kamoli telefonom.

- Digresija telefoni imaju taj ludački HDR jer imaju jake čipove male senzore + DRAM = skoro instant obrada auto HDR ( BCT ) fotki gde 99% korisnika ni ne zna odakle im takve slike hehe.

( p.s. Jako dugo sam se zamlacivao sa gcam i pravio svoje profile za auto BCT cak i mnogima davao podešavanja, tamo negde još od s7e ) od s9+ je GCAM po meni beskoristan. Najveca razlika je u tonovima ( u prednost gcam ) i blago boljeg detalja ...manje više neprimetno na socijalnim mrežama.

- E sad šta je problem ...pa previše vremena to oduzima za današnjicu gde se sve svodi na " odmah " Elem tu su telefoni daleko bolji jer su jel'te skljoc & share. Aj sad ti objasni detetu čekaj da tata namesti aparat 5 minuta [emoji23][emoji23][emoji23] ( p.s. Lično sam više fotki svog deteta napravio telefonom nego aparatom a mesečno pravim prosek 10-15k fotografija )

- Zaključak telefoni su odlični za point & shot, kreativne duše znaju svašta napraviti video & photo + je moj predlog kreativnim dušama da se usmere ka aparatima ako su u mogućstvu.

- Što se tiče poredjenja aparat v.s. telefon, nema poredjenja u nijednom segmentu te reci u nijednoj situaciji.

- Ako se poredi brzina telefon pobeđuje.

Za kraj evo par fotki malo drugačije radjenih pa pogledaj kvalitet. ( ostrina takodje skinuta nekih 30% uključujući i clarity, nijedna mlada ne želi da joj se vidi svaka tačka [emoji28][emoji85] )

https://s.amsu.ng/0js99adN9uUN

P.s. Da se vratim na pocetak najmanja razlika izmedju telefona i aparata ti je upravo u toj štampi ako ćeš raditi klasičnu 10x15 ili 18x13 stampu, naravno i dalje aparat pobeđuje al ne u toj meri.

Što bi rekli " my 2 cents "


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Sava89, da se usmerimo prema DSLR aparatima? Ti pričaš o profi upotrebi a telefon za to nije i tu nema dileme. Ko još nosi DSLR u klub, provod, posao, školu/fax, šetnju ili ajde na svadbu (niko sem fotografa koji rade, gosti sigurno ne). Za slike iz kluba gore iznad postavljene sa Pixel 4 su odlične. Ko još u klub nosu DSLR? Na kom stolu nekog restorana ili uveče u klubu si video DSLR? Na plaži koga vidiš da ima DSLR, možda 1 od 1000 ljudi, ljudi hoće mobilnost, pa i da uđu u vodu i snimaju klipove, nema tu više mesta za DSLR. DSLR odavno postao prošlost za prosečnog korisnika "izvadi i slikaj". Kako je krenulo softverski da se izvlači sve iz senzora, u nekoj budućnosti me ne bi ludilo da neki DSLR pokreće android.
 
@Sava89

Ono sto mi je extra kod Pixela 4 je taj dual exposure, i What you see is what you get.. Vrhunski kad fotka izadje na kraju sa HDR onako kako si je video na viewfinderu..
Pre sa starim pixelom sam morao da progniziram da li ce se videti oblaci ili ne recimo kad fotkam nesto napolju
 
@Sava89, da se usmerimo prema DSLR aparatima? Ti pričaš o profi upotrebi a telefon za to nije i tu nema dileme. Ko još nosi DSLR u klub, provod, posao, školu/fax, šetnju ili ajde na svadbu (niko sem fotografa koji rade, gosti sigurno ne). Za slike iz kluba gore iznad postavljene sa Pixel 4 su odlične. Ko još u klub nosu DSLR? Na kom stolu nekog restorana ili uveče u klubu si video DSLR? Na plaži koga vidiš da ima DSLR, možda 1 od 1000 ljudi, ljudi hoće mobilnost, pa i da uđu u vodu i snimaju klipove, nema tu više mesta za DSLR. DSLR odavno postao prošlost za prosečnog korisnika "izvadi i slikaj". Kako je krenulo softverski da se izvlači sve iz senzora, u nekoj budućnosti me ne bi ludilo da neki DSLR pokreće android.
+1
Apsolutno tacno. S tim sto DSLR nikada nije ni bio za prosecnog korisnika (prosecnog u smislu poznavanja fotografije).
 
Svakako aparat nije za prosečnog korisnika, a to da se telefon približio aparatu... Nije niti će moći bar uskoro. Bokeh na telefonima je stvarno kriminalan i bolje bi bilo da ne postoji ta opcija. Ljudi kače takve slike na instagramu i naletim na jednu od deset da je ok i da ne primetim ivicu oko glave. Detalji, dinamički opseg, šum... Jednostavno ne može. Jedina stvar za koju se ne slažem sa Savom je raw na telefonu. Na OP 7 sam testirao u LL uslovima i raw ispadne dosta bolje nego kompresovani jpeg samo sa previše šuma koji se lagano ispegla u LR. Svakako značajna stvar za ljude koji hoće max iz fotkanja telefonom. Ja prvi fotkam 80% vremena telefonom i služi svrsi vrhunski.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Noviji flagship telefoni prave prilično dobar bokeh. To što viđaš po mrežama je uglavnom pravljeno nekim krš telefonima, ili je slikana obična slika, pa kroz neki app dodat bokeh efekat(ovo viđam često, i ovo jeste kriminal loše).

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Drugar konstantno kači sa iph XS i za sve fotke pali bokeh, i svaki put ne mogu da izdržim da ne opalim komentar prozivke dok ne prekine sa tim [emoji16]. Svakako ima onih koje su baš baš kriminalne, što kažeš ti sa nekim softverom sređeno, ali te ni ne rečunam. Na OP 7 nisam ni probao iskreno...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
+1
Apsolutno tacno. S tim sto DSLR nikada nije ni bio za prosecnog korisnika (prosecnog u smislu poznavanja fotografije).


Otkud onda dSLR u ovoj temi? Lično dobijem fotke bolje telefonom jer ne znam da koristim dSLR (osnovno samo podešavanje, ali me ne zanima da učim i podešavam 5 min. aparat aposlutno pored ovakve automatike na telefonu), niti želim da ga nosim u klub i osvetlim pola kluba blicem zbog jedne fotke kada tu ima onakav noćni mod. One slike sa Pixel 4 su odlične za fotku iz kluba, kakav crni dSLR i nošenje ranca sa opremom, pogotovo neka cava u miniću, sigurno će umesto iPhone početi da nosi dSLR i pun ranac opreme. Gde ste to videli ? Ja nigde vala. Aparati sve više postaju prošlost, osim ako niste profi i pravite neke pare tim uređajima, tu im nema zamene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno