Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

ma nema bolju kameru bre, treba samo adekvatno da se testira. to opali iz ruke u prolazu na auto nije test.

mate 9 ima raw slikanje, prema tome gotova je priča tu ko je bolji.
 
Poslednja izmena:
ma nema bolju kameru bre, treba samo adekvatno da se testira. to opali iz ruke u prolazu na auto nije test.

mate 9 ima raw slikanje, prema tome gotova je priča tu ko je bolji.
Kao prvo, u prolazi slikao nisam, bio sam bas u tom parku sa ženom i detetom. Kao drugo bas sam se namestio mirno i fino sa oba telefona. Moguće da je ne znam da slikam kako treba, stoji to, ali ko sto rekoh iz ta dva primerka što sam slikao, po de forumu su bas iznenađeni da je slika bolja i istorija sa više detalja na X2 7.0.
Automatika je ovde bila u pitanju, znam ja dobro sa Mate 9 ima RAW i manuelno podešavanje to jest PRO mode itd itd...

Huawei Mate 9
 
Poslednja izmena:
ama ne prave se slike za poređenje i raspaljivanje flejma po forumima u prolazu sa ženom i detetom. mate ima ois, laserski autofokus, 2x losless zoom. šanse nema da pad ima bolju kameru od njega. mada su obe smor loše.

raw i samo raw.... raw nenormalno puno znači. ja vidno bolju sliku izvučem iz raw-a sa 1020 nego što mi ispljune jpg. a pureview je i dan danas najbolji algoritam za prevođenje u jpg. mogu tek da zamislim šta ostali mučeni telefoni rade sa duplo manjim senzorom i bez over sampl-inga.
 
Poslednja izmena:
Ti mislis da ja sad pljujem mate 9?
Nisam bio u prolazu, čitaj malo... Jok treba mi čitava oprema i psihički da se spremam za slikanje sa mobilnog telefona, jel?
Da čitaš sta pišem, da nusam stručan za slikanje, meni je to ok, ali ovi sve što pišem, drugi su komentarisali na DE forumu jednom, ima i tamo koji se razumeju u kvalitet slike...
Ne želim uopšte da ulazim u raspravu sa tobom...

Huawei Mate 9
 
ne želim ni ja da ulazim u raspravu oko uređaja koji imaju kameru na nivou dobre kamere iz mobilnog telefona izdatog pre 7 godina... ali skrenuo sam pažnju da se tako ne radi test. pogotovu ne da se brukaš po forumu da postavljaš. vidim da gotiviš huawei, nemam ništa protiv huawei-ja, imaju odlične aparate, i sam sam jedan koristio. ali postaviti pitanje ko je od dva loša lošiji, i onda se čuditi što je bolji lošiji. pa nije. nisi umeo da slikaš sa boljim. tebi da dam 1020 ti bi napravio lošu sliku jer ne umeš da je podesiš i onda bi rekao da je loša.

valjda znam šta pričam. ja lično imam n8, n808, 1020, full frame dslr. rodbina i ljudi koje svaki dan viđam imaju s8, s7, 930, 950xl... i to su samo telefoni vredni pomena. sve sam uporedio i znam šta koji telefon može. a i šta svaki telefon može naspram full frame aparata.
 
Poslednja izmena:
Lepo si napisao, sa su obe slike loše, što se i slažem, ali ako se ja bruka što sam postavio slike i da ostali vide... Hmmm... Mislim stvarno... Ostaje sa ti kazem, ne pametuj
Ok razumeš se, poštujem... Ali malo biraj reči, nisi na ulici...

Huawei Mate 9
 
u pravu si apsolutno, malo bzv pišem. izvini ti, nemam ništa loše da kažem protiv tebe, nego sam malo razočaran pravcem u kojem se generalno kreće razvoj kamera na telefonima. ljudi nonšalantno kamere koje nisu na nivou od pre 5 godina nazivaju ni manje ni više odličnim i čak najboljim. to zaista nije u redu.


generalno moraš da vidiš šta maximalno može da izvuče mate 9, pa onda da vidiš ekvivaletno šta može da se uradi sa tabletom (koji za jedan tablet pravi dobre slike)
 
Poslednja izmena:
Onaj koji zna kako i šta, izvući će, mnogo bolje slike od mene sa oba uredjaja, znam ja to, i davno sam jos pisao to... Ponavljam, ovo je ono na brzinu slikano, automatika, bez nekog nameštanja itd, stao mirno opalio sliku i to je to... I eto epilog oba uređaja.
Potrudicu se sledeći put da to bolje poređenje ispadne... Pa kako ispadne.. :)

Huawei Mediapad X2 7.0 LTE
 
sumnjam da pad može bolje, jer je na njemu to to... (nisam koristio pa ne znam) ali verujem da mate 9 može bolje.
 


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hajde stručnjaci, da čujemo i vaše mišljenje oko ove dve slike, u pitanju je Huawei Mate 9 vs Huawei Mediapad X2 7.0. Slike sam okačio i na jedan nemački forum, pa se povela polemika, koliko je zaista Huawei napravio fail sa Leica kamerom, to jest da je to čist Marketing, što bi rekli reklama. Što se tiče ove dve slike, komentari su sledeći, da Mate 9 ima lepše boje i slika je svetlija i a da je X2 što se tiče detalja mnogo bolja slika, tamnija malo, da, ali opet, da uredjaj iz 2015 i to još tablet, ima bolju sliku od mate 9 2016, je za ne poverovati... Lično ja nisam stručnjak za slike, ovo samo prenosim komentare sa jednog de foruma...

Mate 9
IMG_20170611_144147 by Bogdan, auf Flickr

Huawei Mediapad X2 7.0
2017-06-11_02-43-18 by Bogdan, auf Flickr

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE


Mate 9 neispravan fokus, ili ima problem sa fokusom pa je neka slika ok, neka nije, ova gore definitivno nije. Proveri sa još par slika, ako se ponovi u servis Mate 9.
 
E bas tu je problem kod svakog mate 9, svi bas tako kažu, da su ponekad slike ok a nekad blagi užas...

Huawei Mate 9
 
Nije Hauwei jedini kome se to dešava, sočivo je problem, probaj da kucneš telefon (kada je u futroli) o sto (ne zezam te, al ne da razbiješ fon). Jedino sam kod Apple, Samsung i Nexus 6P (sa HDR+) po tom pitanju zadovoljan, 100 slika, svih 100 iste, nema bolja ili lošija, sve su iste, fokusirane i odlične. Ne vredi, mora da se plati, džabe Kinezi rokunu dobru izradu ili hardver kad je softver i dalje Kina.
 
lumia 1020 isto... puno telefona ima problematične module. skoro smo 3 modula probali, svi imaju falinke.... džaba da ih gomilamo kao rezervne delove kad nisu dobri, ali ljudi to ni ne primete....
 
Hvala na savetima, ali meni lično to ne smeta, kamera za moj ukus je ok, ali naravno da nije to ono što bi trebalo da bude za korisnike kojima je i te kako kamera bitna.
Slikao sam danas opet sa Mate 9 i X2, okacicu posle slike.
Da ne ispadne da sad opet flejmujem ili bilo šta, ovo je sve za one korisnike koji možda eto žele da kupe Mate 9 a da znaju kakvo je stanje kamere.

Huawei Mate 9
 
uporedni testovi mogu samo da pomognu. ali nađi nekog sa dobrom kamerom da vidiš razliku.
 
Drug mi ima S8 plus, bas ćemo napraviti poređenje, vec znam, ja kao amater da će S8 plus da pokida mate 9 što se kvaliteta slike tiče :)
Ukratko rečeno, Huawei kamera sa Leica, čist FAIL... i mnogo dobra reklama širom sveta, odlican marketing :)

Huawei Mate 9
 
kad sam rekao dobra kamera, mislio sam na dobru kameru -.-
 
Dobar si :)
Eto vidiš, nesto novo sam naučio kao amater što se tiče slika i mobilnih telefona, mislio sam da je S8 plus wooowww... Bar po komentarima raznih foruma :)

Huawei Mate 9
 
Poslednja izmena:
Hladnom pivu cak i komarac tesko moze odoleti :)
2387e7d60dd017ddf3a2f17e5fc1fa08.jpg
 






 
Poslednja izmena:
Bas lose odradio onaj depth efekat (cudno, lep dan je bio i dobro osvetljenje), pola temena joj mutno. Bolje fotke bez portrait moda.
 
Postavite-slike-sa-kamere-vaseg-mobilnog-telefona THREAD!!!

Cini mi se da je bio bolji portret mod na 10.3.2. Inace,3 minute je trajalo fotkanje,one zurile da se ne istopi sminka na suncu [emoji23] Moze to i bolje,sunce je otprilike tacno u displej udaralo,pa mi ni vidljivost nije bila najsjajnija.

Evo i jedna nocna,isto stock aplikacija. Bukvalno izvadio iz dzepa i opalio.

https://flic.kr/p/XcrxNQ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno