Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Evo stiglo pre pola sata.... Kakvi kreteni.... Bojim se da ce morati da "padne" SBB.
Na drugoj lokaciji ga imam i za 12 godina apsolutno nikada nije bilo ni jednog prekida.
Jesu ovi drzavni povoljniji, ali ne vredi to mog stresa kad mi baba ostane bez serija....:)
 
U zgradi (Subotica) imamo (između ostalih) i KDS (Supernovu). U njihov kabel na poslednjem analagnom kanalu, ubačena je analogna CCTV kamera koja nagleda ulaz zgrade (daljinski interfon). Nisam siguran da li će gospoda iz mts-a skinuti našu kameru sa njihovog kabela kada sve pređe na Supernovu. Za sada na analognom opsegu postoji još 20-30 kanala plus naša kamera, a pošto sam upravnik zgrade, počeli su ljudi (pretežno babe zavisne od Zadruge, kojima predstavlja uživanje da prebace na kameru i gledaju ko ulazi/izlazi/prolazi u zgradu/iz zgrade/pored zgrade) da me saleću po pitanju ovoga... Još veći je problem što je gomila njih otkačila koaksijalac, uzela mts/SBB optiku, i sad se buni što nema kameru (verovali ili ne: jedna gospođa je rekla da je Šolak kriv što ona više nema kameru da gleda ulaz :D ).

Idealno bi bilo da ostane analogni signal sa kamere u koaksijalcu, pa ko hoće da gleda ko mu zvoni, ostavi zaboden koaksijalac u TV-u i šalta na analogiju po potrebi, ali ne znam da li će taj kanal smetati mts-u...

Pa jeste, kriv je Solak, (in)direktno je zasluzan/odgovoran za gasenje PTT KDS-a. Ali jeste li probali da dodate taj kanal u SBB? Mislim da su i oni imali kanal 36 slobodan. To se ostavljalo i zbog starih VHS uredjaja i slicno.

MTS-u nece smetati jer oni koriste iptv, ali Supernovi (koja je doduse deo mts-a) bi mogao smetati, najbolje da pitas u njihovoj temi.
Ipak, obzirom da je to samo jedan kanal, sumnjam da ce morati da ga 'digitalizuju' kad pogase sve PostaNET kanale (trenutno ide paralelno). Jedino ako krenu da nude neku uslugu video nadzora pa ga namerno iskljuce, nikad se ne zna.

U svakom slucaju, ja bih zamenio to nekom IP kamerom (sad nisu toliko skupe) i pustio preko wifi ili nekako razvukao LAN zainteresovanim.
 
Pa jeste, kriv je Solak, (in)direktno je zasluzan/odgovoran za gasenje PTT KDS-a. Ali jeste li probali da dodate taj kanal u SBB? Mislim da su i oni imali kanal 36 slobodan. To se ostavljalo i zbog starih VHS uredjaja i slicno.

MTS-u nece smetati jer oni koriste iptv, ali Supernovi (koja je doduse deo mts-a) bi mogao smetati, najbolje da pitas u njihovoj temi.
Ipak, obzirom da je to samo jedan kanal, sumnjam da ce morati da ga 'digitalizuju' kad pogase sve PostaNET kanale (trenutno ide paralelno). Jedino ako krenu da nude neku uslugu video nadzora pa ga namerno iskljuce, nikad se ne zna.

U svakom slucaju, ja bih zamenio to nekom IP kamerom (sad nisu toliko skupe) i pustio preko wifi ili nekako razvukao LAN zainteresovanim.
Osmospratnica betonjerka, 44 stana, stvarno nemam živaca da razvlačim sve novo.... Videću kad dođu Supernovaši u zgradu da čačkaju oko kabla, šta se može uraditi.
 
Ne znam gde je pisano u arena kanalima, ali bih zamolio da ostane komentar ovde. Posta net je imala i arenu i sk u jedno vreme…sta ti je politika kako unisti odlicnu ponudu za korisnike. Elem mozete li me uputiti gde je pisano o arena premium kanalima, jer ne mogu a da se ne otmem utisku da zaista ne znam cemu sada sluze regularni arena od 1 do 5 kanali.
Hvala unapred
 
Tranzicija na Supernovu ne ide baš glatko (gle čuda). Verovatno će produžiti rok trajanja Poštanetu (izvor: radnik sa terena)..
 
Sobzirom da je postanet = supernova = mts, a SK U SBB(opozicija) vise ne postoji operater u srbiji gde se mozete pratiti i arene i SK na istoj televiziji to jest kod istog operatera.

Bio je pre neki Madjar privatnik koji je uspeo da skarabudzi nesto pa je jedno vreme na podrucju subotica sombor bila neka televizija sa oba kanala al i to je sada preprodato,tako da moj savet je samo M:Sat mts,Nema kocenja na televeziji niti smetnji na internetu samo je malo nezgodno za Nove zgrade jer je satelitski tanjir

Takodje ko je pre imao Polaris TV imao je jedno vreme SK pa je telekom otkupio pa je SK zamenjen arenama
 
ima na satelitskim, na MAXtv i SBB i Arena kanala. Ili je bar bilo, ali ti treba neko u Hrvatskoj da potpise ugovor i slicno. Mozda ima neki drugi DTH iz 'komsiluka'.
 
Sobzirom da je postanet = supernova = mts, a SK U SBB(opozicija) vise ne postoji operater u srbiji gde se mozete pratiti i arene i SK na istoj televiziji to jest kod istog operatera.

Bio je pre neki Madjar privatnik koji je uspeo da skarabudzi nesto pa je jedno vreme na podrucju subotica sombor bila neka televizija sa oba kanala al i to je sada preprodato,tako da moj savet je samo M:Sat mts,Nema kocenja na televeziji niti smetnji na internetu samo je malo nezgodno za Nove zgrade jer je satelitski tanjir

Takodje ko je pre imao Polaris TV imao je jedno vreme SK pa je telekom otkupio pa je SK zamenjen arenama
Ma kakav crni M:sat mts, samo ako imas CRT televizor. Kvalitet slike je ocajan
 
Prema onome što sam čitao na forumu, msat ni pod razno ne uzimati sa resiverom, već uz CA modul za televizor sa DVB-S2 tjunerom.
 
Ma kakav crni M:sat mts, samo ako imas CRT televizor. Kvalitet slike je ocajan
-gluplju izjavu nisam cuo dugo ,kvalitet slike je odlican ja ga imam na LCDU,a ti ako hoces 4k ili 3D pa tu ti je bioskop druze :D
-Ako uzimas net i digital TV a pritom u tvom mestu nema optike,ne da neces imati kvalitetnu televiziju ,nego neces imati ni net,sto je prednost msata sto u opste ne utice na internet i slika je odlicna

Prema onome što sam čitao na forumu, msat ni pod razno ne uzimati sa resiverom, već uz CA modul za televizor sa DVB-S2 tjunerom.
Uglavnom su to ljudi kao ti koji su nesto naculi o tome pa se to sad prepricava blatnjava sa kolena na koleno,95% tih ljudi nije imalo msat,

Sobzirom da ga koristim dugo godina u podrucju gde mi je internet los a treba mi internet televizija msat radi perfektno i slika je odlicna,a net ko net krastavac

Jedina mana msata je sto se mora zimi cistiti od snega a leti paziti da ne bude zaklonjen nekim velikim drvetom
 
@RivornX naprotiv, ni reči nije bilo o satelitskom tanjiru, već o resiveru. Isto tako, od prošle godine su navodno krenuli da daju nove i bolje koji se ne pregrevaju.
@midlfinger prema opštim uslovima postoji odredba, a oni ako stvarno još uvek nisu načisto, bez obzira na to što im je argument da neki televizori nemaju AC3 i HEVC, trebalo bi ih bojkotovati.
 
Pored ovih tehnikalija 🙂, jel zna neko koja je ideja arene da na arena kanalima od 1-5 emituje krs sadrzaj i da je ono sto iole valja prebačeno na premijum kanale?
I dodatno pitanje posto postanet jos izgleda emituje signal zna li neko ima li tamo tih premijum arena ili jok?
 
Ideja je verovatno kao kod sbb-a sa SK i NovaSport. odnosno da izvuku sto vise para iz tog sto iole valja, te da te premium kanale zadrze samo za sebe a mozda i samo za bogate korisnike. ostale Arene mogu da prodaju konkurenciji tipa sattrakt i orion i slicno.
samo bahato.
 
Profit, uvek profit.
Pošta nije, nema niti će imati Premium kanale. Ima TV Partizan, nema TV CZV. Imala je SK kanale u kombinaciji sa Arenama kad je to bila retkost, sad nijedan provajder ih nema zbirno.
Pošto im je trebalo više od mesec dana da isključe 30-ak kanala koje su najavili za 1.1.2022. možda toliko oduže i konačni kraj. Sat otkucava.
 
da, ali ciji profit?
ko donosi odluke?
prizeljkujes kraj? raduj se.
 
To pitaj gospodu koja vode Telekom i Arene.
Ako nisam plesao od sreće kad je SBB usisao Beogrid i mene kao korisnika, odakle ti ideja da sam srećan što je Telekom uradio identičnu stvar?
Konstatujem neizbežno, kome se sviđa situacija ili ne mene ne interesuje. Irelevantno je jer ništa tu ne možemo učiniti niti nas ko šta pita.
 
Ideja je verovatno kao kod sbb-a sa SK i NovaSport. odnosno da izvuku sto vise para iz tog sto iole valja, te da te premium kanale zadrze samo za sebe a mozda i samo za bogate korisnike. ostale Arene mogu da prodaju konkurenciji tipa sattrakt i orion i slicno.
samo bahato.
Hvala orange, slazem se apsolutno.
Generalno svi su oni uradili lošu stvar. Nedelja veče udaran termin za sport i SK1 prenosi neku tamo brazilsku ligu, kosarkaski derbi na Areni Brilijant, a prenos fudbalske reprezentacije na “Nova Imas bubreg”
Svi ovi kanali nepristupacni korisnicima a kvalitet drasticno opao. Kad pogledam sad je opet ES najbolji sa svoja dva kanala bar drze godinama isti program i kvalitet, ovo sto su uradili SK i arena je propast i teska politika.
 
Ugasiše Posta net signal i kod mene, fino je trajalo a sad smisliti sta dalje…I ideje ni na vidiku.
 
Ukoliko su ti sportski kanali važni, Antena Plus možda, eventualno msat (Box 2 ako ti je i net bitan)? 🤔
 
Jesenas ,posle preuzimanja od strane Supernove ovde u SU se mogla potpisati UO na 24 meseca sa Supernovom za osnovni paket televizije za nekih 1000-1100 din tokom cele UO. (na 2 uredjaja, a uglavnom su i davali oba modula ako ste to trazili)
 
Takodje dobih info da je posta net danas isključila signal za tv.
 
Ne znam stvarno nisam pametan, u paraleli sam koristio eon i postu i bilo mi je koliko toliko ok, sad ostah samo na eonu, i skroz mi je nerealno da im dajem 1000 din mesecno kada svako od njih ima neke falinke i ogranicenja. Ne znam za druge ali meni je TV experience unisten onog momenta kada je posta ukinula SK i Eurosport. Tako da kod mene, kako stvari stoje ostacu samo na EON-u
 
Uzmi samo net na SN i gledaj EON, naravno ako nemaš neki bolji net na lokaciji.
 
Kod moje tetke (Novi Beograd blizu starog Merkatora) još nisu isključili signal, možda neće svima u isto vreme. Ko će sa njima znati
 
Ne mogu svima u isto vreme čak i da hoće. A hteli bi sigurno. Treba im vremena da pokupe svu tu opremu.

Ukoliko su ti sportski kanali važni, Antena Plus možda, eventualno msat (Box 2 ako ti je i net bitan)? 🤔
O ovome smo davno raspravljali, čini mi se za oko 600 dinara bilo 5 Arena. Nedelju dana kasnije Arene prebaciše u skuplji paket i sad ide do 1100.
 
Poslednja izmena:
Uzmi samo net na SN i gledaj EON, naravno ako nemaš neki bolji net na lokaciji.
Ali neće tako imati kanale Arene Sport.
Sad ima taj EON, nek uzme Antenu Plus i Orion net i sve bajno-sjajno.
Poenta je da smo imali u nekom trenutku sve te sportske kanale, bez dodataka sa strane tipa EON van mreže i sl. gluposti. Sve nam je tad bilo jednostavno, sad se bira između manje-više komplikovanog.
 
Hvala ljudi na konstruktivnim savetima, u sustini, koristicu samo EON. Ovo drugo se nista ne isplati, pozvacu mts da ih pitam koliko bi kostalo da dodam na box paket televiziju jer sam njihovu optiku zvog neta uveo pre dve god, ali sumnjam da cu dodati, ok mi je besplatni eon
 
Nazad
Vrh Dno