Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

U Subotici (Mali Radanovac) se dešava da TV može da nađe samo Supernova kanale. Ažurirao se sam, popbrisao Poštine i ostavio Supernova (skremblovane). Kada ručno krenem od frekvencije 346 Mhz gde je prvi kanal Pošte, jačina signala bude 88%, kvalitet 100%, što je i dovoljno za odličan prijem, ali ručnim skeniranjem ne zapamti kanale.

Na drugom TV-u u okviru iste instalacije rade, ali samo zato što nije automatski ažurirao listu. Ne smem ni da pokušam da skeniram...
Baš ne razumem najbolje,iz čista mira su Ti nestali poštini kanali i dobio si Supernova kanale koje ne možeš da gledaš pošto su skremblovani,a nisi potpisao nikakav ugovor sa njima.Znam za dva naselja u Subotici gde su ljudima jednostavno ugasili poštine kanale pa sada ljudi nemaju šta da gledaju.
 
Baš ne razumem najbolje,iz čista mira su Ti nestali poštini kanali i dobio si Supernova kanale koje ne možeš da gledaš pošto su skremblovani,a nisi potpisao nikakav ugovor sa njima.Znam za dva naselja u Subotici gde su ljudima jednostavno ugasili poštine kanale pa sada ljudi nemaju šta da gledaju.
Oni su pustili Supernova kanale kroz kabl paralelno sa Poštom. Sada su izgleda ukinuli ID tih kanala jer TV vidi signal na toj frekvenciji, ali ne može da sačuva kanale. U suštini onaj ko odradi sken kanala, gotov je.
 
Oni su pustili Supernova kanale kroz kabl paralelno sa Poštom. Sada su izgleda ukinuli ID tih kanala jer TV vidi signal na toj frekvenciji, ali ne može da sačuva kanale. U suštini onaj ko odradi sken kanala, gotov je.
Znači ne dirati dok radi,a posle ako ugase signal onda će se ljudi više družiti kao u stara vremena bez televozora kada su bila prela 😏
 
Ista situacija, Beograd. Promenih TV, skeniram kanale, sve ih nadje, ali svaki skremblovan. Mrzi me sad da vracam stari TV da vidim jel isto.
 
Ista situacija, Beograd. Promenih TV, skeniram kanale, sve ih nadje, ali svaki skremblovan. Mrzi me sad da vracam stari TV da vidim jel isto.
Nađe Supernovu, poštu ne. Probaj 346 Mhz, i nadalje svaki kanal +8 Mhz, videćeš da ima signal, ali ne nađe nijedan TV program.
 
Mozda je do podesavanja TV-a, ja sam imao kod matorih na starom Samsung televizoru, da kod automatske pretrage bude default opcija SCAN NETWORK, i po tom je TV nalazio samo Postine kanale a ne i Supernovu, znaci 168 digitalnih postinih i to je sve... e ta opcija moze da se promeni i umesto network je trebalo izabrati SCAN ALL i onda je nalazio paralelno i postine i Supernovine kanale + radio + neke data kanale koji ne znam za sta sluze... u medjuvremenu je potpisan ugovor sa SN tako da za postinim kanalima nemamo vise potrebe, ali mozda nekom pomogne...
 
Mozda je do podesavanja TV-a, ja sam imao kod matorih na starom Samsung televizoru, da kod automatske pretrage bude default opcija SCAN NETWORK, i po tom je TV nalazio samo Postine kanale a ne i Supernovu, znaci 168 digitalnih postinih i to je sve... e ta opcija moze da se promeni i umesto network je trebalo izabrati SCAN ALL i onda je nalazio paralelno i postine i Supernovine kanale + radio + neke data kanale koji ne znam za sta sluze... u medjuvremenu je potpisan ugovor sa SN tako da za postinim kanalima nemamo vise potrebe, ali mozda nekom pomogne...
Vratilo se samo od sebe... Definitivno čačkaju nešto.
 
Ujutro 1.12. monteri Supernove su mi postavili opremu i moja obaveza prema Pošti je završena. Da mi ne bi stigao dupli račun (od Pošte i SN) za decembar mesec, otišao sam u Pohorsku sutradan i lično odjavio iako nije trebalo, bar mi je tako rečeno, jer su monteri SN vratili opremu i ojavili za mene. Ali da ne bi došlo do kojekakvih peripetija uzeo sam lično papir o otkazu i uz plaćen novembarski račun moja obaveza prema Pošti je završena, tako mi je rečeno na šalteru. Juče mi stigao račun od Pošte za decembar u iznosu nešto manjem od 50 dinara. Firma pred likvidacijom a češu se za bednih 50 dinara na ovakav način. Bruka i sramota.
 
Svima tako naplaćuju još jedan mesec, a ti si već ušao u decembar kad si se odjavio. Meni su za sedam dana poslali račun oko 600 dinara.
 
Da je iznos 100 dinara ne bih se toliko bunio, ali 48 sa PDV-om? Još mi SN ispostavi "Full" račun, za komplet decembar, što oni ne odbiše tih 48? I još mi na šalteru Pošte reče da nemam nikakvih obaveza, da je novembarski račun poslednji.
Platiću ja njima, nije problem. Samo ovo neće biti uplata za TV i internet kako piše, to ću uplatiti na račun Supernove, već za opelo.
 
Pročitaj ponovo šta sam napisao.
Suština je da sam na šalteru tražio dokaz o izmirenju svih obaveza prema njima, dobio sam taj papir, rečeno mi je da nemam prema njima ništa više. Ništa. I onda dobijem taj račun. Nebitno je da li je dinar ili hiljadu, kad pitam da li je sve rešeno i kad dobijem i pisano i usmeno da jeste, očekujem da je priča završena. Sutradan mogu da mi pošalju opomenu za neki prethodno izmiren račun ili za vraćanje već vraćene opreme.
Mogu oni da vrdaju sa "ne znamo" ili "nismo sigurni" ili nečim sličnim, to neznanje i nesigurnost mogu progutati. Ali neću da me vuku za nos, da mi pričaju jedno a rade drugo.
 
Jel ostao nekom signal na posti i da lj kad ugase signal ostane bar koji kanal?
 
Ne isključuju još signal, ja sam na NBG i evo dva meseca posle raskida još uvek sve radi. Čuo sam da će još par meseci dok oni tamo potpuno ne ukinu signal.
 
Kad ugase signal nema više kanala koje oni puštaju. Bilo bi super da ostane koji kanal a računi više ne pristižu.:cool: Ali to je fantazija. Ili drugi provajder ili slobodni kanali preko antene a oni su krš.
 
Ko zna mozda neki kanal i ostane 🤣
 
Da li je nekome neki kanal ostao nakon sto su ugasili postu?
 
Pitas vec 2 puta isto. POSTAnet NIJE ugasena..Jos...Znaci svako ko je presao na supernovu ima paralelno svih 168 kanala POSTAnet i dalje sve dok ne ugase sve, a to je negde prema najavama pocetak aprila ili malo kasnije. Tada vise neces moci da gledas niti jedan kanal POSTAnet!!!
 
Hvala Guinness, ponovih pitanje u nameri da mozda vise ljudi podeli iskustva. Ono sto me zanima koja poruka izlazi kada ugase kanal i da li gase sve kanale kod korisnika ili moze biti da su ugasili neke a neke i dalje zadrzali do tog marta/aprila.
Izvinjavam se jos ako je zasmetalo ponavljanje pitanja.
 
Meni je net crkao pocetkom nedelje, zvao podrsku kazu ugasi/sacekaj/upali ako i dalje ne radi ne mozemo ti pomoći i posle 5dana da ne radi presao na sbb.
U medjuvremenu sam shvatio da se crkavanje neta vremenski poklopilo sa uvodjenjem ip6 od strane supernove, samo sto mi to tad niko nije rekao da probam da ukljucim.
 
Hvala Guinness, ponovih pitanje u nameri da mozda vise ljudi podeli iskustva. Ono sto me zanima koja poruka izlazi kada ugase kanal i da li gase sve kanale kod korisnika ili moze biti da su ugasili neke a neke i dalje zadrzali do tog marta/aprila.
Izvinjavam se jos ako je zasmetalo ponavljanje pitanja.
Kod mene i posle 3 meseca od prelaska na SN i dalje rade svi POSTA kanali..Moguce da je u nekim naseljima/mestima po neki kanal i iskljucen a sta pise kad ga iskljuce, pa nista, nema ga vise..A sta te konkretno zanima? Ti si na POSTAnet i dalje pa ces preci ili si vec presao ili sta?
 
Ja kapiram da hoce da gleda sto duze preko poste jer nije presao na supernovu 😀
 
Ja sam za vikend završio sa KDS-om. Prešao na SBB EON lite TV, prvih 6 meseci po 750, a posle 1500. Samo TV kanali bez neta. Dobio sam na 2 smart tv-a po c-modul i na trećem D3 mini.
Ima dosta filmskih kanala, cinemania, nekoliko cinestar-a, SK umesto arene, jako mnogo HD kanala, svi u stanu smo zadovoljni. Preporuka samoje strane, sem za ljubitelje pink kanala :).
 
Да ли је могуће повезивање бежичним путем STB уређаја са рутером код Телекома?
 
El zna neko sta se desava na NBG sa signalom KDS-a?
Mislio sam da su ga potpuno iskljucili, ali na servis telefonu aparat kaze da je kvar NBG -Bezanija, bez informacije kad ce sanirati.
Ima li neko neku dodatnu informaciju?
 
Ne znam šta da ti kažem, tj. napišem. Prešao sam na Supernovu sa Pošte ali još koriste Poštinu infrastrukturu. Kod mene na NBG je signal nestao 16-og izjutra, već od 8h nisam ga imao. Vezu su uspostavili do 20h 17-og. Barem 36h nisam imao ništa. Prvim pozivom mi je rečeno da se izvode radovi na unapređenju mreže i da neće dugo potrajati. Sledećeg dana sam pozvao opet i tad mi je rečeno da su iskrsli neki problemi i da će rešiti u najkraćem roku.
Da li su me pogrešno obavestili prvog puta ili je kvar nastao naknadno ili su ga sami prouzrokovali svojim radovima, ko zna? Jedino što je tačno da nikakav signal nisam imao bar 36h sati u kontinuitetu.
 
U zgradi (Subotica) imamo (između ostalih) i KDS (Supernovu). U njihov kabel na poslednjem analagnom kanalu, ubačena je analogna CCTV kamera koja nagleda ulaz zgrade (daljinski interfon). Nisam siguran da li će gospoda iz mts-a skinuti našu kameru sa njihovog kabela kada sve pređe na Supernovu. Za sada na analognom opsegu postoji još 20-30 kanala plus naša kamera, a pošto sam upravnik zgrade, počeli su ljudi (pretežno babe zavisne od Zadruge, kojima predstavlja uživanje da prebace na kameru i gledaju ko ulazi/izlazi/prolazi u zgradu/iz zgrade/pored zgrade) da me saleću po pitanju ovoga... Još veći je problem što je gomila njih otkačila koaksijalac, uzela mts/SBB optiku, i sad se buni što nema kameru (verovali ili ne: jedna gospođa je rekla da je Šolak kriv što ona više nema kameru da gleda ulaz :D ).

Idealno bi bilo da ostane analogni signal sa kamere u koaksijalcu, pa ko hoće da gleda ko mu zvoni, ostavi zaboden koaksijalac u TV-u i šalta na analogiju po potrebi, ali ne znam da li će taj kanal smetati mts-u...
 
Nazad
Vrh Dno