Šta je novo?

Poslednji winXP update

supermenx

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2003
Poruke
111
Poena
619
Ne znam kako vama (ako imate ukljucen autoupdate)
ali meni je zadnji paket update-a (pre par dana) bas srozao sistem.
Dialup mi nije radio kako valja - mogao sam conneet i disconnect "nasilno" preko Outlook Ex., a i IE je brljavio.
Morao sam da ga deinstaliram, kako bi ponovo OK radio system,
i odsad iskljucujem autoupdate.
 
supermenx je napisao(la):
Ne znam kako vama (ako imate ukljucen autoupdate)
ali meni je zadnji paket update-a (pre par dana) bas srozao sistem.
Dialup mi nije radio kako valja - mogao sam conneet i disconnect "nasilno" preko Outlook Ex., a i IE je brljavio.
Morao sam da ga deinstaliram, kako bi ponovo OK radio system,
i odsad iskljucujem autoupdate.

Prva stvar koju uradim nakon instalacije wina je iskljucivanje firewall-a i update-a... :smoke:

Nego jel mozes da napises o kojim paketima se radi?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam taj poslednji paket update-ova i nisam primetio nepravilnosti na mom kompjuteru. Doduse ne idem na net preko dialup-a, a IE slabo koristim...
 
Poslednji:
Cumul Sec Update for OE (KB911567)
Sec. update for WMP10 (KB911565)
Cum Sec Update for IE (KB912812)
Win Malicious sw removal tool - April 2006 (KB890830
Sec update for WinXP (KB911562)
Sec update for WinXP (KB908531)

ne znam tačno kada su izdati. Kod mene nema problema - a ne radim Express, uvek Custom - ručno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam instalirao update-ove preko Microsoft Update sajta i sistem mi radi sasvim normalno, na internet idem preko dial-upa i nisam primetio nikakvo usporenje, ali ne koristim IE nego Firefox.
 
U pitanju je ovaj update: KB908531
kad sam ga deinstelirao, sve je u redu
 
Meni posle poslednjeg updatea ne radi outlook expess tj. salje a nece da prima.Pocne i stane pa izbaci timeout.Sad cu sve da skinem sto je 14.tog updateovao.
 
Skinuo sam,restartovao i sve radi ponovo.Srecom da sam naleteo na ovaj tred,jer bi se zezao do neshvatim sta je bilo u pitanju.
 
Video sam žalbe na update i na Sezamu i to se nisu žalili amateri za kompove. Takođe je prijavljeno da drugima radi OK.

Ja update ne radim redovno jer je automatski update nemoguć zbog mojih security setovanja, a za ručni update treba da pouključujem štošta a mrzi me da to često radim.
 
Poslednja izmena:
Meni posle poslednjeg updatea ne moze da se pokrene outlook express, izbacuje poznatu poruku:
"Outlook Express has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience."
Sreca pa ga i ne koristim, slucajno sam ovo primetio
 
supersk je napisao(la):
Prva stvar koju uradim nakon instalacije wina je iskljucivanje firewall-a i update-a... :smoke:
TRUE! :banana:
 
I meni je auto update stalno uključen (legalan Win.), sve se redovno ažurira i nisam imao nikakvih problema (bar ne većih, kojima bih sigurno našao uzrok...).
Jedino što primećujem da se poslednjih par nedelja teško "otkačujem" sa dial-up veze (Neobee), što ranije nije bio slučaj. Sada čekam skoro pola minuta pa i više da modem oslobodi liniju. Da li je to baš zbog nekog update-a, ne mogu da tvrdim ali mi baš ide na živce...
 
Takodje isto se tesko disconnect-ujem sa Neobee-a (treba jedno 20sec), sto nije problem sa ostalim provajderima. Iz Neobee kazu da nije do njih.
 
supermenx je napisao(la):
Takodje isto se tesko disconnect-ujem sa Neobee-a (treba jedno 20sec), sto nije problem sa ostalim provajderima. Iz Neobee kazu da nije do njih.

Zna li neko zašto se to dešava? Jako me nervira...
 
Isti slučaj je i kod mene - dugo čeka na "Verifying username and password" i treba mu ~10sec da se diskonektuje. Takođe Neobee.
 
I onda kažu "nije do nas..." :mad:

Meni ne čeka dugo kod verifikovanja - to se dešava burazeru na njegovom kompu - isto Neobee... :d :wall:
 
Zato što imam utisak da mnogi isključuju ovaj servis baš zbog (neopravdanog, naravno) straha od čika Bila, pa uživam da redovno napomenem da imam legalan Win i da slobodno koristim sve njegove prednosti (ili mane)... :D
 
Sasa_NS je napisao(la):
Zato što imam utisak da mnogi isključuju ovaj servis baš zbog (neopravdanog, naravno) straha od čika Bila, pa uživam da redovno napomenem da imam legalan Win i da slobodno koristim sve njegove prednosti (ili mane)... :D
Ma nema veze sa opravdanim ili neopravdanim strahom, jednostavno ne volim da mi se instaliraju stvari tek-tako a da nemam uvid u to (evo upravo postojeci problem sa najnovijim paketima, koji definitivno postoji mada ne kod svih, je jedan od razloga). I nemam ja nista protiv cika Bila. :d
U principu auto-update iskljucujem i kod ostalih programa.

@mudri
Nemoj molim te da mi kazes da je tvoj izbor firewall-a ovaj "bushni" microsoftov? :smash: To nije bas mudro :)
 
Kod mene je non-stop ukljucen automatic update i nisam imao nikakvih problema.
 
kibicer je napisao(la):
Poslednji:
Cumul Sec Update for OE (KB911567)
Sec. update for WMP10 (KB911565)
Cum Sec Update for IE (KB912812)
Win Malicious sw removal tool - April 2006 (KB890830
Sec update for WinXP (KB911562)
Sec update for WinXP (KB908531)

ne znam tačno kada su izdati. Kod mene nema problema - a ne radim Express, uvek Custom - ručno.

Kod mene sve to instalirano (osim glupog toola) i sljaka bez problema.
 
Ja sam Automatic Update setovao da me samo obavesti kad ima nesto novo, a ne i da ih sam "skida" sa MS-ovog servera i da ih sam instalira. Tako da sam biram sta cu da apdejtujem (doduse obicno sve skinem :type: )

Kod mene se u Add/remove programs nalaze 4 aprilske zakrpe (mada koliko ja znam Microsoft je objavio da ih je bilo ukupno 5):

KB911562
KB908531
KB912812
KB911567

i sve mi fercera (bar za sada)...

Inace ni ja ne koristim IE, ali koristim O. Express (radi normalno).
 
Moj je win legalan ali outlook ne radi od kada je apdejtovan win.Kontaktirao sam danas podrsku pa cemo videti. Inace nisam jedini.
 
Ja ne mogu da osposobim da radi niti jedan bilo firewall, bilo antivirus. Garant mi je neki update sjbo sistem, sad cu lepo sve to da pobrisem.
A ne mogu ni da se konektujem na net.
 
Poslednja izmena:
Bio sam u pravu. Uninstalirao sam "Security Update for Windows XP (KB91....)" (nisam upamtio ceo broj ali sigurno pocinje sa 91) i proradio je internet,a rade mi i antivirus i firewall. :banana: Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno