Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
From, tek sam sada odgledao prvu sezonu, a evo za neki dan izlazi i druga. Dosta dobra horor misterija, malo podseca na Lost, sto i ne cudi s obzirom da su glavni glumac i producent odatle :) Sve u svemu, kome se svidja taj zanr vredi pogledati. Od mene ocena 8/10, s tim sto sada sledi kljucna druga sezona kada treba produbiti pricu.

Prvu sezonu su u jednom momentu počeli da otežu, da bi se pred kraj sezone tenzija digla i fokus popravio, samo tako da nastave.

Inače, uvodna špica i prepev Whatever Will Be, Will Be (Que sera, sera) od Doris Day mi je bolji nego orginal, jedna od boljih uvodnih špica u bilo kojoj seriji.
 
Mandalorian je odličan, sezona 3 pogotovo, još ko voli ceo taj SW fazon, nema greške. Daleko mi je bolji od npr Boba Fet.

From, i ja sam tek skoro čuo za tu seriju, odgledao u dahu celu sezonu, pogotovo što imam HBO. Cela priča je taman kako treba.
Kad smo kod HBO, pre neki dan vrtim šta sve ima i naletom na Mirotvorca. Šta reći, odgledao prvu epizodu, lepo sam se nasmejao na neke fore i dijaloge, nisam očekivao iskreno, baš mi je legla, prava serija za razbibrigu.
 
Yellowstone ti je osnova,1883 i 1923 su ti prekveli za nju.
 
I ništa ako odgleda samo 1883 jer u početnim scenama dve epizode četvrte sezone Jelouston-a se prikazuju događaji iz 1893 godine i neke scene o junacima iz serije 1883 a sve to posle se hronološki nastavlja sa ovom serijom 1923 čija je prva sezona skoro završena a biće i druge sezone.
 
Obavezna pravila postovanja:
  • krace ocenjivanje serije, moze brojcano, moze u par kracih recenica a naravno moze i kombinovano oba, ako neko zeli da docara zbog cega takva i takva ocena;
  • bez ikakve siroke diskusije o seriji, dakle, moze jedan ili eventualno 2 odgovora na neciji post i neka se zavrsi na tome, sve ostalo se brise ili eventualno kaznjava od strane moderatora;
  • ukoliko zelite da podelite neku bitnu informaciju, a u pitanju je nesto sto ne bi trebali da vide oni koji nisu gledali konkretnu seriju, koristite SPOILER tag!
Počni od 1. posta.
 
Meni Succession nije nešto. Jednostavno mi nije legla serija. Nisam završio ni prvu sezonu. Zato su mi Billions i The Good Fight fenomenalni.

Yellowstone upropastili sa 5. sezonom. 1923 gledam sa ženom, sviđa mi se ali su je otegli u pm. Podseća me na romane Zane Gray-a koje sam čitao kao klinac (kupila mi tetka celu kolekciju) i na legendarnu seriju "Ptice umiru pevajući". Ko je dovoljno mator zna o čemu pričam.

1883 nisam krenuo da gledam. Ali sam zato sam gledao The English koja je top. Sergio Leone na steroidima. Dobra priča, gluma, modernizovano i pomalo politički korektno. I sirovo pre svega.

Freisera sam krenuo ponovo da gledam. Kao što neko reče. Serija ispred svog vrmena koju su svi posle kopirali. Humor koji mi samo tako leži. Jedine dve serije koje mogu da joj pariraju su Only Fools And Horses (mućke) i The Black Adder (Crna Guja) mada humor nije isti.

Star Trek Brave New Worlds je odlična. Discovery prve dve sezone top, treća zanimljiva, četvrta baš i ne. Ali kao hard core Trekkie, opraštam sve nedostatke. Pickarda nisam mogao ni da gledam. Kako već neko pomenu - imam utisak da će Jean Luke da otegne papke svakog trenutka.

Star Wars - e to ne gledam. Od kako je Disney preuzeo, SW univerzum dođe isto kao Talkinov univerzum pod palicom Amazona. Svaki dalji komentar je suvišan.

TLOU - meni odlična. Igru igrao nisam, ne mogu da poredim, ali je serija je dobra. U rangu prve dve-tri sezone The Walking Dead. Ova potonja shit posle Negana. Smorili jednostavno. Svaka serija koja prebaci 5 sezona smori.

The Black list - odlična dok sam je gledao. Prosto ne mogu da verujem da se još emituje. Važi isto što i za The Walking Dead - too much. Inače - James Spader tata glume. Kako u ovoj seriji, tako i u Boston Legal (preporuka).

The Young Pope i The New Pope - preporuka. Masterpiece (ovo ponavljam iz već jednog posta)

Tulsa King - meni odlična. Nepretenciozana, opuštajuća, baš kako volim. Uživao sam gledajući je.

The House Of Dragon - ni prineti Game Of Thrones, koja je remek delo. Kako u produkciji, tako i scenariju. Čak mi se i zadnja sezona svidela i rasplet iste. A svi vi kojima je žao Džona i Deneris, sorry. Ne mora uvek da bude happy end. Uzmite primer Kaneya i Kim. Šmrc. Ali zato dosta bolja od amazonova perjanica - The Lord Of The Rings - Rings of Power - kako bačene pare. Kakav tresh. Politička korektnost urnisa seriju. Odgledah do kraja samo da vidim do koje mere mogu da izvitopere Talkinov svet.

Raspisah se ja. Sorry ako sam nekog uvredio ili iznervirao svojim mišljenjem. Ako Vam je za utehu, moj ukus i nije merodvan. Dve serije na koje sam se navukao iz prve - Let the Right One i American Gigolo su obustavljene posle prve sezone. Možda to dovoljno govori.
 
Krenula treca sezona!
 
Meni Succession nije nešto. Jednostavno mi nije legla serija. Nisam završio ni prvu sezonu. Zato su mi Billions i The Good Fight fenomenalni.

Yellowstone upropastili sa 5. sezonom. 1923 gledam sa ženom, sviđa mi se ali su je otegli u pm. Podseća me na romane Zane Gray-a koje sam čitao kao klinac (kupila mi tetka celu kolekciju) i na legendarnu seriju "Ptice umiru pevajući". Ko je dovoljno mator zna o čemu pričam.

1883 nisam krenuo da gledam. Ali sam zato sam gledao The English koja je top. Sergio Leone na steroidima. Dobra priča, gluma, modernizovano i pomalo politički korektno. I sirovo pre svega.

Freisera sam krenuo ponovo da gledam. Kao što neko reče. Serija ispred svog vrmena koju su svi posle kopirali. Humor koji mi samo tako leži. Jedine dve serije koje mogu da joj pariraju su Only Fools And Horses (mućke) i The Black Adder (Crna Guja) mada humor nije isti.

Star Trek Brave New Worlds je odlična. Discovery prve dve sezone top, treća zanimljiva, četvrta baš i ne. Ali kao hard core Trekkie, opraštam sve nedostatke. Pickarda nisam mogao ni da gledam. Kako već neko pomenu - imam utisak da će Jean Luke da otegne papke svakog trenutka.

Star Wars - e to ne gledam. Od kako je Disney preuzeo, SW univerzum dođe isto kao Talkinov univerzum pod palicom Amazona. Svaki dalji komentar je suvišan.

TLOU - meni odlična. Igru igrao nisam, ne mogu da poredim, ali je serija je dobra. U rangu prve dve-tri sezone The Walking Dead. Ova potonja shit posle Negana. Smorili jednostavno. Svaka serija koja prebaci 5 sezona smori.

The Black list - odlična dok sam je gledao. Prosto ne mogu da verujem da se još emituje. Važi isto što i za The Walking Dead - too much. Inače - James Spader tata glume. Kako u ovoj seriji, tako i u Boston Legal (preporuka).

The Young Pope i The New Pope - preporuka. Masterpiece (ovo ponavljam iz već jednog posta)

Tulsa King - meni odlična. Nepretenciozana, opuštajuća, baš kako volim. Uživao sam gledajući je.

The House Of Dragon - ni prineti Game Of Thrones, koja je remek delo. Kako u produkciji, tako i scenariju. Čak mi se i zadnja sezona svidela i rasplet iste. A svi vi kojima je žao Džona i Deneris, sorry. Ne mora uvek da bude happy end. Uzmite primer Kaneya i Kim. Šmrc. Ali zato dosta bolja od amazonova perjanica - The Lord Of The Rings - Rings of Power - kako bačene pare. Kakav tresh. Politička korektnost urnisa seriju. Odgledah do kraja samo da vidim do koje mere mogu da izvitopere Talkinov svet.

Raspisah se ja. Sorry ako sam nekog uvredio ili iznervirao svojim mišljenjem. Ako Vam je za utehu, moj ukus i nije merodvan. Dve serije na koje sam se navukao iz prve - Let the Right One i American Gigolo su obustavljene posle prve sezone. Možda to dovoljno govori.
Gresis ako ne pogledas Andor seriju (Star Wars), Mandalorian takodje. Ali Andor je must watch cak i za ljude koji nisu bili fanovi SW pre
Kazes lezi ti humor u Frasier. A dal si gledao Seinfeld?
 
Može neko da mi preporuci neku dobru time travel seriju, a da nije previše scfi?
 
Može neko da mi preporuci neku dobru time travel seriju, a da nije previše scfi?
Nisam gledao.
Bio je prvo film koji i nije toliko los.
Za seriju sam skeptican. Iako je iz HBO produkcije ne uliva mi poverenje.
Zato vise preporucujem ovu mini seriju:
 

Odgledao ponovo da se podsetim.
Ne znam koliko ga je fer porediti sa BoB iako smešteni u isti istorijski period ali drugačije okolnosti.
BoB je smešten u urbane sredine, urbane borbe, Pacific na ostrva, džunglu.
Imaju svoje trenutke i jedna i druga serija.
 
Blue Lights konacno posle duzeg vremena odlicna britanska krimi/triler drama... Apsolutna preporuka ( nije ni cudo sto je dozivela zasluzene hvalospeve od zustre britanske stampe) i instant navlaka da se bindzuje. Ima za dz na bbc iplayer uz vpn :)
 
Pravi bas dosta, cak su dominantne Classic & Period Drama, ima ih milion, nego je cudno organizovan BBC pa tako svaka regionalna ispostava ima odredjene kvote ( i budzete) za proizvodnju dramskog sadrzaja, a posto su krimi serije veoma popularne a znacajno jeftinije za produkciju od period drame onda dosta tih krimi drama dolazi iz tih centara, tipa Shetland, ova gorepomenuta itd pa se nakupi... Dodao bih tu i komedije koje su popularne i brojne i Dr Who naravno...
 
Treća sezona "Star Trek: Picard" odlična! Tako su trebale biti i prve dve sezone ili ih nije trebalo ni biti.
Skupilo se društvo staro. Sad svi kao da će da otegnu papke, ne samo Picard.
Ali neka, od mene subjektivno 10/10.
 
Čovek izgleda isto kao i pre 30 godina 🤔🤣
 
Završio Wednesday i svidela mi se.
Počeo danas The Glory... Uhhh, kako je ovo teška serija, čini mi se na osnovu prve epizode.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno