Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre neki dan sam završio sa reprizom The Wire. Ovaj put format 16:9 za razliku od prvog gledanja 4:3. Bila mi je u top 5, a sada je na prvom mestu, barem dok ne pogledam ponovo Sopranove. Žao mi je što neki brzo odustanu jer im je priča spora. Treba joj dati šansu pogotovo oni koji vole taj žanr i oni koji smatraju da je Homicide najbolja serija (mada su takvi sigurno gledali obe).
 
Sopranovi su mozda i najprecenjenija serija ikad.
Ali su bar epizodisti iz Goodfellas dobili zivotnu sansu i dobro se omastili, tako da, thumbs up! (y)
Pogledao par epizoda i batalio..
Inace mi je Goodfellas top10 filmova.. tako da mi Sopranovi dodju kao blasfemija (sto neko napisa na moj komentar na leftovers..)
Mnogo ljudi, mnogo cudi...

Sve sto pisemo o serijama.filmovima, muzici.igricama je stvar LICNOG ukusa. Ko to ne kapira, upada u flame wars i slicne moronaj budalastine..
A sa druge strane, da ne pisemo, ne bismo nasli srodne internet duse 😅

EDIT: da ne bude offtopic... meni su , sada u ovom zivotnom trentku, najbolje serije "Scenes from the marriage", "i... Curb... mogu da ga gledam 100x zaredom, uvek me nasmeje ta detaljna observacija kreatora i pisca iste.. uvek bode u srzh! Npr.... kada kupuju kucu u nekim od ranijih sezona, i kuca ima pogled na okean.. kada Lari kaze vlasnici "to dosadi za 2 dana...".
 
Poslednja izmena:
Sopranovi su mozda i najprecenjenija serija ikad.
Ali su bar epizodisti iz Goodfellas dobili zivotnu sansu i dobro se omastili, tako da, thumbs up! (y)
Pogledao par epizoda i batalio..
Inace mi je Goodfellas top10 filmova.. tako da mi Sopranovi dodju kao blasfemija (sto neko napisa na moj komentar na leftovers..)
Mnogo ljudi, mnogo cudi...

Sve sto pisemo o serijama.filmovima, muzici.igricama je stvar LICNOG ukusa. Ko to ne kapira, upada u flame wars i slicne moronaj budalastine..
A sa druge strane, da ne pisemo, ne bismo nasli srodne internet duse 😅

EDIT: da ne bude offtopic... meni su , sada u ovom zivotnom trentku, najbolje serije "Scenes from the marriage", "i... Curb... mogu da ga gledam 100x zaredom, uvek me nasmeje ta detaljna observacija kreatora i pisca iste.. uvek bode u srzh! Npr.... kada kupuju kucu u nekim od ranijih ezona, i kuca ima pogled na okean.. kada Lari kaze "to dosadi za 2 dana...".
Kako mozes posle odgledanih "par epizoda" da tvrdis da je mozda najprecenjenija serija ikad? To bi mogao da tvrdis da si odgledao bar 3-4 sezone, a jos bolje svih 6.
Slazem se za to da je sve stvar LICNOG ukusa, ali objektivnosti nema ako ocenjujes neku seriju posle "par epizoda". Tu se ne radi o ukusu, vec o tvojem ocekivanju radnje koja bi te zadovoljila, a koju nisi dobio. Ipak je do tebe :) . A serija sigurno nije precenjena.
 
Ovaj forum postoji jako dugo... tako da dolazi i do smena generacija, odrastanja, srastanja, napretka ili ostajanja u mestu.. ne mislim nista lose... samo licnim primerom potvrdjujem konstantu prolaznosti vremena ;)
To sto se tebi svidja, nekom drugom ne mora da se svidja... problem?

Jer, ako cemo po tvom... trebao bih odgledati sve moguce serije, i sve sezone istih, da bih doneo sud o istima...
Postoji u zivotu jedna stvar koja nailazi godinama, a zove se "i smell bullshit". Ne, ne moze ranije, moraju prodju godine... i da se iz istih izvuku poente i iskustva, inace uzalud kliktanje po tastaturi.. i izgubljeno vreme.
A jedino sto nam u nasim jadnim zivotima preostaje je to neko vreme, do samog kraja..
Zasto ga gubiti na sopranove ili wire, kada moze na marvel fransizu :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Ovaj forum postoji jako dugo... tako da dolazi i do smena generacija, odrastanja, srastanja, napretka ili ostajanja u mestu.. ne mislim nista lose... samo licnim primerom potvrdjujem konstantu prolaznosti vremena ;)
To sto se tebi svidja, nekom drugom ne mora da se svidja... problem?

Jer, ako cemo po tvom... trebao bih odgledati sve moguce serije, i sve sezone istih, da bih doneo sud o istima...
Postoji u zivotu jedna stvar koja nailazi godinama, a zove se "i smell bullshit". Ne, ne moze ranije, moraju prodju godine... i da se iz istih izvuku poente i iskustva, inace uzalud kliktanje po tastaturi.. i izgubljeno vreme.
A jedino sto nam u nasim jadnim zivotima preostaje je to neko vreme, do samog kraja..
Zasto ga gubiti na sopranove ili wire, kada moze na marvel fransizu :ROFLMAO::ROFLMAO:
Nema problema. Kad kazes da ti se ne svidja, tu se prekida rasprava. Ti, ipak, nisi to rekao, vec si rekao da je najprecenjenija ikada... I otvorio prostor za raspravu 🙂.

Jer, ako cemo po tvom... trebao bih odgledati sve moguce serije, i sve sezone istih, da bih doneo sud o istima...
Kako li si samo ovo zaključio?
 
pa nisam ja, nego ti... tj. da sam doneo sud na osnovu odlgedanih par epizoda..A na osnovu cega cu doneti sud, na osnovu pogledanih svih sezona?
Ne razumemo se ocigledno, a i obrisace modovi vrv, ja se povlacim iz diskusije...
 
Ja sam skoro odgledao seriju Locke & Key na Netflixu, svaka preporuka. Dobra zabava iako je tinejdzerska serija.
Pored ovoga pogledajte i serijal Love, Death and Robots isto na Netflixu. Sjajan serijal mini epizoda (5-20min svaka), ima 3 sezone za sad a moze da se odgleda u jednom danu sve. Naravno ima tu i losih epizoda ali vecina je vrlo solidna.
 
Aj kad ste već krenuli po Sopranosima, i ovako će da se briše...ni meni ta serija nikad nije bila u top 5. Daleko je od loše, ali nikad nije proizvela kod mene taj efekat
kao kod većine, ok mi je i to je to.
 
Ne kapiram zasto bi moderatori brisali postove? Pa ovakva povremena diskusija moze da bude korisnija nego puka preporuka odgledanih serija. Iz ovakve diskusije svako moze da izvuce za sebe bitne informacije - na cije preporuke da obrati paznju, a cije da uzme sa dozom rezerve. Mnogo je veca sansa da ce vam se svideti preporuka od nekog ko voli slicne stvari kao vi nego od nekog kome se ne svidjaju stvari koje volite :)
 
Zato što kad napišeš da ti se ne sviđa neka "kultna" serija neko to shvati kao uvredu časti i dolazi do besmislenih rasprava i prepucavanja, da ne ulazim u detalje sad.
 
 
Vidim pominju ljudi Sopranove, pa da se poigram s vatrom :D
Krenuo baš da gledam, prvi put studiozno, otpočetka, bez nasumičnih epizoda s TV-a kao nekad. Sviđa mi se tempo, karakterizacija, fokus na jednog glavnog lika (dok The Wire ima čitavu lepezu raznih ljudi koje pratimo). Ima fin šmek, deluje kao serija koju možeš kultno da pratiš, ali i kao serija koja ti ide u pozadini. Dosta sitnih momenata koji su mi vrlo dragi - patke iz prve epizode su me definitivno kupile i tu sam znao da nastavljam dalje bez pogovora.
 
Postoji u zivotu jedna stvar koja nailazi godinama, a zove se "i smell bullshit".

Jedino što je bullshit su tvoji postovi o sopranosima. Reći za sopranose da su bullshit te diksvalifikuje iz bilo kakve dalje rasprave o serijama, da ne kažem neku grublju reč.

Dakle, možeš da kažeš da se TEBI ne sviđa, ali ne možeš da kažeš da ne valja nešto što je monumentalno u svom žanru, što je pokupilo XYZ nagrada što glumačkih što raznih drugih, nešto što je iznedrilo jedno od najautentičnijih, najoriginalnijih i najbolje odglumljenih likova ikad - Tonija Soprana.

Najveći kvalitet serije je što nije klasična mafijaška serija a što mnogi verovatno očekuju pa se razočaraju, u kome se mafijaški klanovi peglaju, ubijaju, traže "špijuni" pa u krug, već se bavi drugom stranom medalje, a to je uticaj takvog života na porodični život, porodične odnose, na psihologiju tih ljudi, kako to na njih utiče i sl. Zato je ova serija specifična, unikatna i pre svega apsolutno genijalna što opet ne znači da mora svakome da se svidi, ali ono što ta serija predstavlja ne u segmentu žanra ili samih serija već u istoriji kinematografije i televizije mora da se poštuje.

Ne možeš, jednostavno, da osuđuješ nešto što očigledno nisi u stanju da razumeš i obradiš kako treba, nemaš prava samo zato da po nečemu kakiš.

Inače, najbolja serija svih vremena /bez ikakve konkurencije, a odgledao sam oko 200 komplet serija/ je Six Feet Under, nisam do tada znao da nešto snimljeno može toliko emotivno da me izlupa da nisam znao kako se zovem 3 dana posle kraja serije. Svaka preporuka.

Edit: apsolutno mogu da razumem da se Sopranosi ne sviđaju novijim naraštajima, jednostavno, odrasli su na sranjima tipa marvel i krš akcijama tog tipa koji umetničkog u sebi nemaju za ispod nokta, a onda im Sopranosi "spori i dosadni". Nisam ironičan, stvarno ih razumem. U "njihovo vremen" Iz Holivuda izađe jedan dobar film na 30 izbačenih, bilo bi i čudno da mogu da provale kvalitet.
 
Uglavnom se slažem za sve prethodno rečeno, but c'mon... kao da je ikad bilo drugačije u Holivudu :D
Samo se vremenom smeća zaborave, zapamte klasici, ili ono što ima sentimentalnu vrednost za gledaoca.

Pa da, bilo je bolje. Uporedi segment blok bastera i šta se snima i za koje pare i kakav je kvalitet i kako je bilo pre, rekao bih, dosta kvalitetnijeg materijala. A kreni od Marvela, koji mlati milijarde i milijarde a da od 40 nema ni 5 filmova da zaista možeš da kažeš da je "dobar" film, ne čak ni odličan, vrhunski, već dobar. Bilo je i flopova ranije, filmova koji su mnogo koštali i propadali, ali je bilo mnogo, mnogo više kvalitetnih ostvarenja, pogotovu na broj izbačenih.

Ne samo da se to dešava tj desilo sa filmovima, već se upravo već godinama dešava i sa serijama. Hiper produkcija je us r a la bilo kakav kvalitet. Netflix izbacuje 10 serija na dan, pa dok ne nabodu neki stranger things ili making a murderer, tiger king ili nešto stvarno originalno i zanimljivo. A koliko je to često, samo se zapitaj po tome koliko rovariš po njemu kada bi da počneš nešto novo da gledaš... Jednostavno, krš kvalitet, loša gluma, površni i već viđeni plotovi, recikliranje u nedogled i sl. HBO ih i dalje šije iako imaju mnogo manje sadržaja ali povremeno izbace neku brutalnost tipa Euphoria koja sere manje više po svemu što je netflix ikad izbacio i neće napraviti nešto takvo NIKAD. Odličan primer je i Leftovers, apsolutna jedna pizdarija od serije koja zatrpana kršom ne može jednostavno da dođe do izražaja, ljudi su naviknuti na drugačije, i ne mogu ni da prepoznaju nešto zaista posebno ili ne mogu da skontaju.

Serije su se nekad radile sa mnogo pažnje, studiozno, unajmljivali su se najbolji scenaristi, nije se računalo na hit & ran, to je davalo i njima opušteniju atmosferu za rad, publici više vremena da posveti serijama /da ne odustanu posle 2, 3 epizode što je glupost kao takva/, i to je rezultovalo zdravijom i kvalitetnijom scenom. Sada mora da se gruva od prve sezone ultra mega giga, pa ako ne prođe, gase je, idemo druga i tako u krug... Ispliva po nešto kvalitetno i dalje, ali to su, i to poprilično usamljeni, izuzeci a ne pravilo.
 
nisam do tada znao da nešto snimljeno može toliko emotivno da me izlupa da nisam znao kako se zovem 3 dana posle kraja serije.

Jesi gledao Halt and Catch Fire? :) Pošto kad god neko spomene Six Feet Under finale sledeća stvar koja mi pada je epizoda "Who needs a guy?" A posle se setim i The Simpsons parodije tih SFU scena :D :D
 
Danasnje serije jako smaraju i ne mogu da ih gledam a da mi drze paznju bez skip forward. Ne nisu spore nego nemaju sadrzaj, nista se ne desava jer nema sta da se desi, ne mogu dogadjaj od 20min da razvuku u 3 ep i da bude zanimljivo.
Serija koja zapravo treba da bude film od 2h razvuku na 1-3 sezone. Serija kojoj treba max 3-4 sezone rokaju u nedogled, sami glumci napuste seriju jer im se smucilo 10+ godina da glume istog lika.
Sad je moderno smaranje da od postojecih filmova rokaju serije i smaraju u nedogled. Na primer odlicni svedski film Let the right one in dobija seriju gde odmah vidis da je puna gluposti koja je tu da popuni sadrzaj jer nema tu sta da se desava 10ep. Interview with the vampire isti recept+ woke...
 
Kljucni problem današnjih serija u poredjenju sa starim jeste sto su stare serije imale "zaplet" po epozodi. Danas je jedna tema, jedan slucaj, razvucen na 3-6 sezona.

Uzmes Star Trek gdje je neki dogadjaj tema serije samo jednu epizodu. Danas u STD Michael Burnham ganja duhove iz proslosti 4 sezone. Law & Order kultna serija ima vise sezona nego danasnje serije epizoda. I opet je sadzajnija samo zato sto su uzimali "slucaj" po epizodi. A onda uzmes True Detective i razvuku i razvodene jedan slucaj na cijelu sezonu i dobijes S2. Niko ne konta sta je pisac htio da kaze.

Jedna od rijetkih koja je mogla drzati paznju sa jednim slucajem kroz par sezona je The Killing. Ali to je zahvaljujuci glavnim likovima. Kvaliteti rezije i glumi. Zato ove danasnje serije sa jednom sezonom imaju vise smisla nego bilo sta drugo u konkurenciji.

Da je Better Call Saul snimljen devedesetih, svake epizode bi bio novi slucaj, novi likovi, nova desavanja a ne da ganja dvije sezone retirement home zombije.

Law & Order:

S1 22 EP
S2 22EP
..
Poslije su radili po 23+ EP po sezoni. Serija koja postoji preko 30 godina. A koliko danasnje serije traju? Gase se u vecini nakon S1. Nema šanse gledat ongoing seriju u 2022 jer su sanse da se ugasi vece nego da nastave.
 
Kvalitetna rasprava se vodi, molba za moderatore da ništa ne brišu...

Samo u poslednjih nekoliko strana je bilo baš dosta preporuka za serije (češće starije nego novije) koje na prvo čitanje opisa sa IMBD vredi pogledati, a ja ih nisam pogledao kad je trebalo...
Krivo mi je jedino što ću i među tim serijama morati raditi kasting za uži krug, jer ne postizavam...

Ili da pustim par dana da prođe da zaboravim na preporuke. :D
 
Ja odradim skrinšot pa tamo nekad kad imam vremena a nemam šta da gledam prelistam arhivu 🙂

Edit:

Što se starijih serija tiče, tipa The Sopranos i ostale navedene, čini mi se da utisak dobrim delom kroji i blaga nostalgija nas starijih koji smo te serije gledali dok su bile aktuelne. Te serije su daleko od nekih današnjih standarda i šablona ili ritma jednostavno i tu se malo javlja generacijski jaz.
Ima tu i nostalgije, nerazumevanja, nestrpljenja i nekih drugih faktora koji kreiraju taj utisak što je normalno i razumljivo.
 
Poslednja izmena:
Pa instalirajte Showly ili neku drugu aplikaciju za praćenje sadržaja i samo dodate da ne zaboravite. Tako ja radim kada vidim ovde nešto zanimljivo preporučeno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno