Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obi-Wan Kenobi

Kao i Mando i Boba Fett, jako sporo se sve odvija. Radnja je spora, predvidiva i The Bad Guys tj Girl mi ne odaje utisak prevelikog zalogaja za OWK, a opet... On bezi od nje, glavom bez obzira...
Mislim da mu ne predstavlja APSOLUTNO nikakvu pretnju, kao pojedinac. A dobija previse screen time.

Da ne idem u spojlere previse, Leia i njeno bezanje u sumi su komicni. Dete od 10 god bezi kao Olimpijski sampion u atletici. C' mon...

Za sada, ne vise od 5/10. Ewan 10/10. Da je neki no name glumac tu - majko mila, na sta bi sve licilo.

________________________________________________________

Stranger Things

Boga mi, glumci postaju previse stari za uloge koje treba da igraju. Sto i nije neki problem, ali mi smeta po pitanju imerzije. Jer ako svakih 10 minuta pomislim "Vid' ovog, sto je mator", gubim fokus sa zapleta.
I Hoper-ov zaplet je samo za popunu. Mislim, shvatam ja njih, radnja se desava na tri odvojena mesta, sa svim likovima koje volimo i onda ce se svi naci u Hawkins-u na kraju, ali opet...

Ako je prva sezona od mene imala 9/10 zbog nostalgije, '80ih i coming of age sadrzaja, ova ima 7.5/10.
 
Poslednja izmena:
Pogledao stranger things 2 epizode i za sada me zestoko smara sto je fokus ko je na koga mislio, ko kome fali, ko koga nije razumeo..patetika. Ok, razumem tinejdzeri i sve to al bas preterano. Verujem da ce kasnije to ispasti iz fokusa al za sad je tako.
E da, i cgi je za sad prilicno los.
 
Ima li nidze? Trecu sezonu nisam gledao a ovu bi pogledao najvise zbog njega.
 
UPLOAD
odgledao prvu sezonu i nekako mi se svidja, ima humora, sci-fi na mestu, efekti ponekad malo ispod proseka ali mi sve nekako držalo pažnju.
 
Jel krenuo neko da gleda Night Sky?
Vuce me najvise zbog J.K Simmonsa i Sissy Spacek. Kritike na imdb podeljene. Oni koji su pogledali celu sezonu uglavnom hvale seriju. Dok oni koji su odgledali epizodu-dve uglavnom hejtuju.
 
Počeo The Staircase. Ako se kvalitet prve epizode nastavlja, biće odlična.
Ja sam na 8oj epizodi i čini mi se gubljenje vremena ali moram odgledati do kraja da vidim kako ce se završiti . Prosipaju iz šupljeg u prazno ..ladno je moglo sve u 3 epizode .
 
I ja sam nastavio, ipak nije bilo toliko .....isanja koliko je izgledalo da će biti u trećoj epizodi (ćale, ćerka, pomislio sam i sin onda kada je šmrkao koks sa drugarom u klonji).
Meni je dobra tenzija. Jedva čekam kraj, mada se da naslutiti...
Inače ne volim da gledam serije koje su "u toku". Smor mi je da čekam nedelju dana po epizodi ali sad tako gledam četiri različite,
The Staircase
Under the Banner of Heaven
We Own This City i
The Offer
...i za sve jedva dočekam epizodu...
 
I ja sam nastavio, ipak nije bilo toliko .....isanja koliko je izgledalo da će biti u trećoj epizodi (ćale, ćerka, pomislio sam i sin onda kada je šmrkao koks sa drugarom u klonji).
Meni je dobra tenzija. Jedva čekam kraj, mada se da naslutiti...
Inače ne volim da gledam serije koje su "u toku". Smor mi je da čekam nedelju dana po epizodi ali sad tako gledam četiri različite,
The Staircase
Under the Banner of Heaven
We Own This City i
The Offer
...i za sve jedva dočekam epizodu...
Ahh sad vidim da postoji i HBO verzija koju verovatno ti pratiš 😀
Ja gledam netflix doku verziju od 14 epizoda .
 
gledam we own this city na hbo max...srpski prevod za nju je OČAJAN...samo jedan mali primer, a ima ih na tone: policijski komesar je po tom prevodu poverenik?? minister je umesto svešteno lice ministar... i tako dalje...
 
Supernatural


S1: dobar početak, da privuče, kasniej su neke epizode dosadne/spore i onda na kraju mnogo dobro.
S2: tek sam krenuo da gledam, prve 4 epizode, ali se vidi znatni pomak u kvalitetu. sad mi ej jasnije zašto je serija dogurala toliko daleko (15 sezona)
 
Ahh sad vidim da postoji i HBO verzija koju verovatno ti pratiš 😀
Ja gledam netflix doku verziju od 14 epizoda .
Ja sam počeo doku seriju davno ali nisam je završio... I to neku iz 2004 godine. Je l ovo na Netflix opet nešto novo? Igrana serija mi se ne počinje baš zbog ovog započetkog dokumentarca, jer mi je tih par epizoda baš držalo, a sad vidim i ovo na netflix.
 
Definitivno Forbrydelsen. Posle toga sam krenuo da gledam The Killing, obrisao posle prve epizode, jeftina bleda kopija.
 
^^IMO, niti jedna od te dve verzije nije vredna gledanja, nije mi jasan kult oko te serije i superheroja Sare Lund.

Moon Knight - da da, kriv sam, trebao sam da znam. Nula.
 

Top serija. Odgledah je za jedan dan.

Pitanje šta sad gledati: original Forbrydelsen ili američku verzijuThe Killing? 🤔
Ja sam gledao američku verziju, odlična je! Dansku original sam skoro pokušao ali nije mi išla iz razloga što mi je američka baš legla, a i likovi u danskoj su mi drvenarija i nisam generalno ljubitelj skandi krimića.
 
Obavezno gledati i Forbydelsen i The Killing, postoje znacajne razlike (radnja, tempo, atmosfera, fotografija) i ne da nije bleda kopija nego je u dosta aspekata remake i bolji od vrhunskog originala...

Forbydelsen je postavio standarde za moderne krimi serije i nista ne bi bilo isto da se ona nije pojavila, ok je da ne kapiras hype ali reci da nisu vrednje gledanja je bas suludo...
 
^ Možda tebi takve serije postavljaju ikakve standarde, meni apsolutno ne - svakako, nemam ništa protiv. Možda je tebi štošta "suludo", ja takve reči ne upotrebljavam, prosto izražavam svoje mišljenje :)
 
Naravno, ukusi su različiti, ali meni baš leže te skandinavske noir serije da sam verovatno pristrasan, a Ameri to ne mogu da izvuku kako treba.
 
Vecinom se pravi nakon skandinavaca pa ispadne kopiranje necega vec viđenog. Milenijum mi je ok odrađen sa dobrom glumackom postavom i u USA verziji, a opet tesko da mi moze nadmašiti orginal.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno