Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahahaha ocigledno nikada nisi citao Stivena Kinga XD

U pitanju je multiverse,u ovom slucaju dva slicna univerzuma sa malim razlikama.
Obojica su Henry Deaver, jedan pravi, drugi usvojen.
U jednom univerzumu je Moli ziva, u drugom mrtva.
Ni jedan ni drugi nisu djavoli, a ne stare jer ne pripadaju univerzumu u kojem obitavaju trenutno, a ni vremenu u kome su se nasli.

Mislio sam da ce biti nesto mnogo opakije.
 
^Ala se Roy swaeting like a rapist :D

Sto se "who is america?", a i prethodnih njegovih projekata tice, pripreme teku ovako (idem po secanju):
obavezno je potpisivanje ugovora pre samog stunta/intervjua. To je prvi "a must" jer vecina ne bi potpisivala nista posle zavrsene "seanse" sa Sachom, obviously.. :D

Ugovor je ogroman i niko ga ne cita u celosti, a najbitniji delovi, koji se odnose na emitovanje bez saglasnosti stranke, itd..su stampani sitnim fontom i dobro ukokoljeni na neku od stranica ugovora..
Ugovor je pravno obavezujuci, i ne mogu mu nista. Niko. Ne znam da li je do sad Sacha zavrsio na sudu.. ali me ne bi cudilo da nikad nije, jer je full spreman.
Sa druge strane, neke od gostiju su, citao sam, dobrano platili da dodju (O.J.)
Nekima su obecavali neke nagrade od Izraela, arizonatsima free refreshments i veliku investiciju u njihov gradic, politicarima free avionski let + hotelski smestaj, prevoz limuzinom do mesta sastanka..
 
Poslednja izmena:
Dajem peti put šansu ovom La Casa Del Papel ali me jednostavno serija ne kupuje.
5 epizoda odgledah ali nikakav utisak ne ostavi serija na mene.
Što kaže Pikac: ni da me takne:d
Ne znam odakle toliki hipi oko nje.
 
Ja je odgledao u nedostatku štiva, šta znam, kao kad gledam neki osrednji animirini film sa decom, emocija bez

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Generation Kill
https://www.imdb.com/title/tt0995832/

MV5BMTM2NjAxOTQzNl5BMl5BanBnXkFtZTcwMjk4NzU3MQ@@._V1_.jpg



Mini serija od sedam epizoda koje traju po oko sat i deset minuta. Prati 1st Recon Battalion u prvom talasu invazije na Irak. Urađena je po knjizi novinara koji je bio sa tim bataljonom, a tvorac serije je Dejvid Sajmon, čovek koji je stvorio Homicide: Life on the Street, The Wire, Treme itd, zbog kojeg sam i naišao na ovu seriju, želeći da pogledam sve što je on smislio.

Među glumcima su najpoznatiji Alexander Skarsgard, koji je glumio glavnog lika u True Blood, James Ransone, Zigi iz The Wire, Lee Tergesen, Bičer iz Oz, a glumi i više bivših vojnika, od kojih su neki i bili u tom bataljonu u vreme koje serija pokriva. Prema recenzijama mnogih bivših marinaca koje sam našao na internetu, serija u potpunosti oslikava život marinaca u Iraku u to vreme i nema gotovo nikakvih gluposti koje nemaju veze sa realnošću. Daljim pisanjem o radnji bih samo upropastio gledanje, pa preporučujem da potrošite ~8 sati i odgledate je. Samo jednu zanimljivu stvar ću da kažem - nema muzike, osim u jednoj epizodi, videćete u kom momentu i o kojoj pesmi se radi.


Dejvid Sajmon je genije, bog televizije.
 
^ vrhunska serija.

Imaš i Over There seriju ali je slabija dosta u odnosu na Generation Kill
 
sajmon je obavezno stivo,u kojem god obliku.

Slažem se, u životu ne bih gledao ovo koliko god da je dobra, ovako moram.

Nego Castle Rock...

Nisam se načitao Kinga ali je jasno da su se nekom intervencijom ili poremećajem, dve dimenzije preklopile i da je 7 dana za vreme kojih je crni HD bio odsutan, u stvari u drugoj dimenziji više decenija. Uspeo je da se vrati jer se očigledno ili sećao ili ga je glas vodio ka izlazu, ali je ondašnji, beli HD napravio problem jer je prošao sa njim, i onda je on bio zarobljen otprilike isti period, dok njegov čuvar nije pukao (Džon Lok), kao što se desilo i sa prethodnim "čuvarom"(Otac). Verovatno se prolaz otvara periodično i samo tada može da prođe nazad, a za to vreme ne sme doći u kontakt sa aktuelnom dimenzijom jer ne pripada tu, stvara se neki paradoks, štagod, pa sve odlazi dođavola. Ima tu sad još sitnica za utvrditi, šta je taj glas, da li slučajno komunicira sa pojedincima ili se dešava sve sa nekom svrhom.
E sad, zašto je Džon Lok rekao HD da traži HD? Meni to nema nikakve logike, da se oni sreću, a i zašto bi kada je beli HD relativno odrasla osoba i imao je dovoljno vremena da shvati šta se dešava, nije bio klinac kao ovaj drugi pa sve doživeo kao traumu. Sve što treba da uradi je da prođe kroz prolaz nazad. Ako ga glas već doziva, zašto jednostavno ne ode u šumu i vrati se kući. Zašto bi se Lok uopšte i ubio kad je mogao samo da ga pusti, ako je to cilj, da se stvari vrate na staro. Videćemo kako će se stvari raščivijati, jedna od mogućnosti je i da je beli HD jednostavno pukao u kavezu i da je zaboravio ko je i šta je, i da sila ne može baš tako lako da komunicira sa ljudima, ali kako je onda ovaj znao da mu kaže da traži HD, doslovno? Sve mi je to klimavo, najlakše je pripisati sve što je teško objašnjivo nekoj tamo sili sa planine čije postupke mi ne možemo da shvatimo jer smo niži oblik, i sve mi smrdi da će upravo tako i da bude.
 
Poslednja izmena:
Meni od Sajmona ostala još The Deuce, sve ostale sam gledao.

Homicide mi je najbolja serija svih vremena, The Wire odmah ispod. The Corner je prequel za The Wire, u suštini, to svako treba da pogleda pre nego što počne Žicu. Takođe odlična serija. Treme je umetnost, baš potpuno drugačija priča od onoga što inače radi, ali takođe fenomenalna. Spora, gusta, sa toliko muzike da je gotovo mjuzikl, a opet sjajna i potpuno autentična. Show me a Hero i Generation Kill su mi u istom rangu - duboke mini serije, sa odličnim glumačkim postavama, urađene po istinitim događajima, ne znam koja mi je bolja.

The Deuce krećem za koji dan, malo su me pokolebala neka mišljenja i recenzije, ali svakako ću morati sam da vidim kakva je.
 
Slažem se, u životu ne bih gledao ovo koliko god da je dobra, ovako moram.

Nego Castle Rock...

Nisam se načitao Kinga ali je jasno da su se nekom intervencijom ili poremećajem, dve dimenzije preklopile i da je 7 dana za vreme kojih je crni HD bio odsutan, u stvari u drugoj dimenziji više decenija. Uspeo je da se vrati jer se očigledno ili sećao ili ga je glas vodio ka izlazu, ali je ondašnji, beli HD napravio problem jer je prošao sa njim, i onda je on bio zarobljen otprilike isti period, dok njegov čuvar nije pukao (Džon Lok), kao što se desilo i sa prethodnim "čuvarom"(Otac). Verovatno se prolaz otvara periodično i samo tada može da prođe nazad, a za to vreme ne sme doći u kontakt sa aktuelnom dimenzijom jer ne pripada tu, stvara se neki paradoks, štagod, pa sve odlazi dođavola. Ima tu sad još sitnica za utvrditi, šta je taj glas, da li slučajno komunicira sa pojedincima ili se dešava sve sa nekom svrhom.
E sad, zašto je Džon Lok rekao HD da traži HD? Meni to nema nikakve logike, da se oni sreću, a i zašto bi kada je beli HD relativno odrasla osoba i imao je dovoljno vremena da shvati šta se dešava, nije bio klinac kao ovaj drugi pa sve doživeo kao traumu. Sve što treba da uradi je da prođe kroz prolaz nazad. Ako ga glas već doziva, zašto jednostavno ne ode u šumu i vrati se kući. Zašto bi se Lok uopšte i ubio kad je mogao samo da ga pusti, ako je to cilj, da se stvari vrate na staro. Videćemo kako će se stvari raščivijati, jedna od mogućnosti je i da je beli HD jednostavno pukao u kavezu i da je zaboravio ko je i šta je, i da sila ne može baš tako lako da komunicira sa ljudima, ali kako je onda ovaj znao da mu kaže da traži HD, doslovno? Sve mi je to klimavo, najlakše je pripisati sve što je teško objašnjivo nekoj tamo sili sa planine čije postupke mi ne možemo da shvatimo jer smo niži oblik, i sve mi smrdi da će upravo tako i da bude.

N6Ham3t.jpg
 
Ozark sezona 2 - odlicna, sa dosta tvistova i cliffhanger-a na kraju svake epizode. Prosto vuce na bindzovanje. Odlicno je sto su uzeli dosta rizika sa nekim stvarima i izvukli to odlicno.

Definitivno bolja od prve sezone i jedva cekam 3. sezonu i nadam se definitivnom raspletu jer imam utisak da je ova druga odradjena sa dosta manje budzeta od prve i mozda do 4. sezone i ne dodje.
 
Super za Ozark, prva sezona mi se dosta svidela, ako je druga sezona bolja, stavljam je na listu odmah posle who is America i Yellowstone..
Pratim i Shooter, sve bolja i bolja kako prilazi kraju treća sezona.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Završio who is America,tek poneka fora smešna. Strašno je šta sve ljudi rade za $.

Završio prvu sezonu Good Behavior, prolazna ocena.Nadam se da je druga sezona bolja.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Sa sestrom smo stigli do polovine druge sezone B. Galaktike, kaze mi da svake noci ima nocne more o ratnom stanju i da uvek bezi od neprijatelja. Neponovljivo mocna serija.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jack Ryan mi se za sada,posle 2 epizode, sviđa.
Red špijunaže,red akcije i baš lepo uklopljeno sve i dosta dinamično

Mr. Mercedes za sada neki prosek.
Negde u rangu Castle Rocka mada za nijansu bolje od Castle Rocka.
Možda zato što sam pročitao knjige pa znam šta se dešava
Mada su radnju dosta izmenili u odnosu na knjige
 
Poslednja izmena:
Mada su radnju dosta izmenili u odnosu na knjige

Ja nešto ne mogu da se setim koju su Kingovu knjigu dobro ekranizovali kroz serije (nisam gledao 11.22.63 jer ne mogu organski da smislim Franka i tu se ograđujem). I što je najgore u svim je radnja izmenjena, negde poput u Under the Dome već od prve scene...
 
Poslednja izmena:
The Stand su npr dobro ekranizovali.
Možda i Storm Of The Century čak.
Ovo drugo baš i ne.

11.22.63 je solidno ispao.
Tu nisu dosta menjali. Valjda što je i knjiga sama takva da ne daje mnogo prostora da se menja
 
Martin Mystere:

i ja nisam njegov fan ni najmanje,ali ume kad hoce (stoji da se to desilo tipa 3 puta do sad) a iz nekog razloga ovde je hteo.serija je okej,ako ti ne bi smetalo malo obogaljen dijalog i solidno los kasting nek' ti on ne bude brana.generalno je u tonu svih darabontovih ekranizacija tako da ko je fan pasce mu odlicno.
 
Da da Franko je tu ispostovao masmimalno koliko god ume da bude iritantan ovde je onaj drugi "normalni" Franko.
 
Ma ne sporim ja da je on imao dobrih uloga i da je sasvim OK glumac ali mi je samom pojavom iritantan do bola! Uostalom kao i ostatak njegove "smehotresne" ekipe iz koje mi je Set Rogen još iritantniji...

Inače, The Stand mi je pao na pamet ali s obzirom da sam kompletnu seriju izbindžovao još davnih devedesetih godina na TV dok sam bio pod temperaturom, iskreno ne sećam se kako je išla radnja u seriji i da li tu ima nekog odstupanja od knjige.
 
Bas u tome i jeste stvar, ovde prosto nije iritantan. Ne znam kako mu je to uspelo... mene isto lik nevidjeno nervira ali ovde kao da... ne znam kao da to nije on a ipak jeste. Neobjasnjivo [emoji4]
 
Da, i sama serija je odlicna..
 
u 15 min prve epizode ces provaliti ovo o cemu ti pricamo,verovatno je mrtav srecan docekao da ne bude vise dezurni jack*ss i da zapravo glumi,verovatno misleci o svojoj kasnijoj karijeri...
 
Uh hvala na odgovoru. Ne znam kako mi je promakla :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno