Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drago mi je da je dobra jer upravo planiram gledati Black Sails čim završim Peaky Blinders. I jedva čekam.
 
Gledam 4. sezonu The Affair - kakvo mamuzanje mrtvog konja! Kakva bezidejnost, recikliranje starih prica, uzas na sta lici serija!

Jedino sto u seriji jos vredi jeste glumica koja glumi Helen - cak ne ni lik Helen, vec prosto samo glumica. Sve ostalo je katastrofalno lose, nisam ni 4. epizodu zavrsio, a mislim da ce da padne shift+delete
Ukusi su različiti. Ja sam odgledao 5 epizoda i peta mi je bila najzanimljivija. Sviđa mi se što su priči dodali nove likove i definitivno mislim da će mi i ova sezona biti ok.
 
Dobar je Animal Kingdom, prava letnja serija, samo mi je na pocetku 3. sezone vec postalo dosta repetitivno, ali odgledacu celu sezonu sigurno,to mora dok se ne zavrsi letnja atmosfera [emoji5]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Hoce, samo nemamo pojma kada jer su pomerali i povlacili datume.... Ocekuje se da izbace do kraja ove godine 3. sezonu mada ko zna...
 
Nemoj da merkas nego gledaj, fenomenalna je serija

Aha sad vidim da ponovo gledas, onda sve znas...

Prve dve sezone - mozda medju najboljih 5 televizija ikada

druge dve sezone (treca i cetvrta) - producenti se navukli na pare, kokain i ruski realizam, u nekim trenutcima ne da nije zanimljivo vec je bolno za gledanje

Finale serije - opralo ljagu koju su napravile sezona 3 i 4, pa skoro komplet

Meni je krivo sto se tako izdesavalo. Cemu razvodnjavanje zadnje dve sezone, i to na uzasan nacin
 
Ja izgleda jedini nisam gledao battlestar galactica, nikako da krenem. Vidim ima neke dve epizode el to povezano il nema veze?
 
BSG miniserije su ti pocetak zvanicne serije. Razdvojeno je tako jedino iz razloga sto su morali da poguraju ideju (jer je originalni BSG iz 70ih bio legendarna serija) pa kad su dobili zeleno svetlo, nastavili su. Epizoda "33" ti je prva epizoda serije, ali direktan nastavak dogadjaja iz Miniseries.
 
Znaci krecem sa ove dve mini iz 2003 pa nastavljam, naravno ako me zavozi. Generalno imam problem sa starijim naslovima da me napinje los cgi, kostimi itd pogotovu kad je kvakva tematika.
 
Znaci krecem sa ove dve mini iz 2003 pa nastavljam, naravno ako me zavozi. Generalno imam problem sa starijim naslovima da me napinje los cgi, kostimi itd pogotovu kad je kvakva tematika.

CGI u serijama je manje vise isti od 2000 pa na ovamo. Razlika je u budzetu za isti koji serija ima. Supernatural je sa sirotinjske CW mreze pa kad vidim njihov CGI u 2018 godini to obicno bude Cringe, ali je chupa cinjenica da je kultna i mnogo dobra serija. Sa druge strane, Stargate SG-1 je imao 2004te mozda i najbolju TV serija SF bitku u svemiru (Epizoda Lost City Battle over Antarctica) za koju izneverujes da je sa TV-a a ne iz 200 mil USD filma.

Kad meni neko kaze "stariji SF naslov" ja pomislim na Quantum Leap iz 1989 :)
 
Babylon 5 - ocajan CGI, ali odlicna serija... bukvalno na nivou nekadasnjih igara sa 286 (wing commander npr :))
 
CGI u serijama je manje vise isti od 2000 pa na ovamo. Razlika je u budzetu za isti koji serija ima. Supernatural je sa sirotinjske CW mreze pa kad vidim njihov CGI u 2018 godini to obicno bude Cringe, ali je chupa cinjenica da je kultna i mnogo dobra serija. Sa druge strane, Stargate SG-1 je imao 2004te mozda i najbolju TV serija SF bitku u svemiru (Epizoda Lost City Battle over Antarctica) za koju izneverujes da je sa TV-a a ne iz 200 mil USD filma.

Kad meni neko kaze "stariji SF naslov" ja pomislim na Quantum Leap iz 1989 :)

Eto Stargate SG-1 nisam mogo da gledam, nije samo cgi u pitanju, kompletno sve mi nekako zastarelo sta znam ne prija mi i to je to. Trebalo je da gledam kad je isla al tad sam imao neka pametnija posla.

lele ni babylon 5 nisam gledao...
 
@kursula

Evo ti moj mozak, daj da se menjamo!

Da ponovo po prvi put gledam SG-1, Babylon 5 i BS:G ejjjjjjj pa tačno bi mi srce puklo od sreće!
 
Evo ja sam krenuo sa sestrom da rewatchujem Battlestar Galacticu, cgi je dobar i za danasnje vreme. Supernatural je teska navlakusa, veceras pocinjem sa 5 sezonom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Eto Stargate SG-1 nisam mogo da gledam, nije samo cgi u pitanju, kompletno sve mi nekako zastarelo sta znam ne prija mi i to je to. Trebalo je da gledam kad je isla al tad sam imao neka pametnija posla.

Samo cu ti reci da si propustio MNOGO. Kada se prica prebaci malo, sa Goauld-a na Ancient-e, serija razvija neki Lore i neki jedinstveni smek koji nijedna SF serija nikada nece imati.

Ne znam dal ti znaci da sam ja recimo SG-1 odgledao do sada 4 puta, sve zajedno sa Atlantis-om, i niti jednom se nisam smorio vec uzivao ko buudala.

Richard Dean Anderson u ulozi O-Neill-a je po mom misljenju veca i bolja TV uloga od Chandler-a iz Friends-a, od Dean-a iz Supernatural-a, od Walter White-a iz BB-a, od Spok-a, od Homera, od bilo kog. Kapiram da ti mozda zvuci suludo, ali daj sebi fenomenalnu priliku da odgledas SG-1, doci ces ovde samo da se slozis samnom :)
 
Sad pročitah da će ipak da bude i 6. sezona House of Cards. Novembra kreće.
 
@kursula

Evo ti moj mozak, daj da se menjamo!

Da ponovo po prvi put gledam SG-1, Babylon 5 i BS:G ejjjjjjj pa tačno bi mi srce puklo od sreće!

Hahahaa tacno znam o cemu pricas skoro sam jednom drugu reko isto za game of thrones. Ceka covek da sve izadje pa da izbindzuje lepo. Zavidim mu

Btw probao veceras BS:G...nisam uspeo da odgledam prvu do kraja. Moracu da probam ponovo, tako sam i expanse iz 4 puta probio prve 3-4 epizode posle uzivancija.

Samo cu ti reci da si propustio MNOGO. Kada se prica prebaci malo, sa Goauld-a na Ancient-e, serija razvija neki Lore i neki jedinstveni smek koji nijedna SF serija nikada nece imati.

Ne znam dal ti znaci da sam ja recimo SG-1 odgledao do sada 4 puta, sve zajedno sa Atlantis-om, i niti jednom se nisam smorio vec uzivao ko buudala.

Richard Dean Anderson u ulozi O-Neill-a je po mom misljenju veca i bolja TV uloga od Chandler-a iz Friends-a, od Dean-a iz Supernatural-a, od Walter White-a iz BB-a, od Spok-a, od Homera, od bilo kog. Kapiram da ti mozda zvuci suludo, ali daj sebi fenomenalnu priliku da odgledas SG-1, doci ces ovde samo da se slozis samnom :)

Ufff pamtim te Anciente-e kroz maglu, otprilike tu sam negde i prestao da gledam. Ne znam sto me tu atmosfera smorila nekako. Sta znam mozda dobije opet sansu jer je mnogi hvale.

Lele ni supernaural nisam gledao, BB je pretpostavlajm Breaking Bad to sigurno nikada necu da gledam jer ta vrsta drame mi nikako ne prija.
 
Poslednja izmena:
SG1 je svakako dobra serija, prva dve tri sezone su niskobudžetna "B" produkcija ali već od 3. i 4. postaje bolja.
E sad, moje mišljenje,
Anderson jeste interesantan u početku ali iz sezone u sezonu me sve više smarao sa svojim USA mačo men forama. Ceo serijal je u jednom momentu postao tipična US propaganda što i jeste logično obzirom na vreme prikazivanja, kraj 90'.

Upravo odsustvo Kurt Rasela iz originalnog filma je ono što SG čini samo dobrom zabavom i nikada neće moći ni da priđe kultu poput Star treka, sa likovima koji se pamte po svemu osim po gegovima i glupiranjem tipičnim za američke osrednje serije.

Još jednom da kažem, ovo je moje lično mišljenje.

SG1 vredi pogledati, to je ipak zabavnih 200-tinjak epizoda. Naročito zadnje dve sezone, vrhunska produkcija i novi glumci preuzeti iz fantastične serije Farscape, Ben Browder i Claudia Black.

SG Atlantis je već pomak na bolje.

SG Universe, prekinut kad je taman postao interesantan.

SG filmovi, trebali da posluže da zaokruže priču, u stvari samo otvorili nova pitanja.

Sent from my Note 4 using Tapatalk
 
Gledam 4. sezonu The Affair - kakvo mamuzanje mrtvog konja! Kakva bezidejnost, recikliranje starih prica, uzas na sta lici serija!

Jedino sto u seriji jos vredi jeste glumica koja glumi Helen - cak ne ni lik Helen, vec prosto samo glumica. Sve ostalo je katastrofalno lose, nisam ni 4. epizodu zavrsio, a mislim da ce da padne shift+delete
Auh, definitivno sezona na nivou svih ostalih, malo se mozda bezvezno desilo ono sto se desilo ali je serija je cist kvalitet..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Eto Stargate SG-1 nisam mogo da gledam, nije samo cgi u pitanju, kompletno sve mi nekako zastarelo sta znam ne prija mi i to je to. Trebalo je da gledam kad je isla al tad sam imao neka pametnija posla.

lele ni babylon 5 nisam gledao...

Ja još uvek smatram da je SG1 imao CGI ispred svog vremena, koji čak i danas izgleda sjajno.
 
Uf Castle Rock je bas zapoceo rolercoaster. Pogledao dve poslednje epizode u dahu, odlicno!
Posebno epizoda Queen.
 
Danas krece druga sezona Ozark na Netflix-u koga zanima.
 
Pogledao Yellowstone za dva dana sve. Baš mi je prijala serija jer lično baš gotivim takve serije, sa kaubojima odnosno ljudima starog kova koje se dešavaju u manjim sredinama sa prelepom prirodom gde je tradicija i zaostavština bitna, gde se teško može pobeći od onoga što jesi i još teže odoli nadolazećim modernim vremenima. Ako neko ima da preporuči nešto poput Yellowstone, Longmire, Godless, Deadwood i Justified recimo bio bih mu zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je The Son sa Brosnanom na slicnu temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
The Son je odlična serija, jedva čekam drugu sezonu.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno