Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Forever - kada vidim kakve gluposti dobijaju drugu sezonu uvek mi ona padne na pamet kao suprotan primer, tj odlična serija kojoj nisu ni dali pravu šansu.
 
Prijatno me iznenadjuje Fear the walking dead ove sezone. Bas dobra sezona.

Ja sam gledao samo prvu sezonu i sta znam pocela je solidna ali kako je odmicala sve je vise licila na Resident Evil filmove. Sta sad da radim, da nastavim aktuelnu sezonu koja je zapravo kvalitetna ili da se zlopatim gledajuci od druge do pet sezone pa onda tek aktuelnu?

Poslednja serija koju sam odgledao je The Haunting of Bly Manor. Serija je neverovatno spora, tek od pola krece radnja da se odvija. Konacni utisak nije los ali je velika sansa da ce ljudi odustati od gledanja pre kraja pogotovo sto serija pati od teskog Netflix sindroma gde druga sezona svake serije amplifikuje LGBTQ uticaj na likove i radnju. Na primer u Haunting of Hill House imamo LGBT teme kao sporedne a u Bly Manor je to deo glavne price. Serija je razlikuje u odnosu na Hill House koji je ono klasicni horor dok je Bly Manor drugacija vrsta horora, vise psiholoski. Meni se rad Majka Flanagana jako dopada i gledacu i sledecu njegovu seriju. Glumci su vrhunski i bas je fora sto je uzeo iste glumce za obe serije ali glume totalno druge likove, ne lice na sebe. Potovo Oliver Jackson-Cohen, opasan glumac.
 
Bly Manor je vise gej romantična drama nego što je psihološki horor [emoji3] Krš sezona uglavnom, zaoboci da se ne kvari utisak o Haunting of Hill House. Bolje da se to reprizira nego da se ljudi muče sa ovim.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Prve dve sezone Money Heist su odlične.
 
Truth Seekers vredi li?
 
Stranger things - Odlična serija, nekako mi ima taj stari šmek, koji me je vratio u detinjstvo. Prava zabava, odgledao sam sve 3. sezone u kratkom vremenskom intervalu. Jedva čekam novu sezonu. Ocena od mene 9/10.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Nekako je i mene uhvatio taj smek (Stranger Things) i 1. sezonu sam odgledao u dva dana. Isto tako i trecu. Mada je prva sezona ostala najbolja.

Dark sam isto gledao sa uzivanjem, tera te da gledas dalje, i sasvim ok iskustvo na kraju. Onaj sajt sto su kolege postavile je maestralan, obavezno posetiti.
 
"To the lake"
Ruska, pandemija, postapokaliptična...
Trenutno vrlo aktuelno.

Stigao sam do pola, i lepo mi legla na ovo sumorno novembarsko jesenje popodne.
Ne znam kakav će biti kraj ali do sad mi je ok.

Послато са SM-N910C помоћу Тапатока
 
Ok je do kraja, ne brini :)
Šteta što serija nije nimalo horor, a imala je potencijala.
 
Mandalorijanac sezona dva, za sada pogledao samo prvu epizodu nove sezone. Malo je monotona mada jako lepo izgleda u 4K i solidan je HDR. Uzitak za gledati a epizoda je nista specijalno. Probao sam i Dolby Vision rip ali izgleda da radi samo na TV koji podrzavaju DV, nema HDR10 ili HLG kao backup.
 
Nije loša Terriers, ali nije ni neki nivo. Ima dosta nelogičnih, da ne kažem glupih detalja i to me uvek nervira kod ovakvih serija.
 
Ja počeo the umbrella academy. Evo me na drugoj sezoni, odlična je bar meni.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Krenuli da daju Galaktiku na AMCu, kakav trip gledati posle toliko kao da nikada nisam gledao.
 
Fear The Walking Dead:
Trebalo bi prebaciti Negana, Daryla i Carol u Fear i da se ugasi ono smece od glavne serije. Da li je to moguce?
Inache da prokomentarisem zadnju epizodu:
Da li je mozda neko obavestio glumicu koja glumi Cherry ili Sherry (Dwightova izgubljena ljubav) da glumi u post apokalipticnoj seriji i da ne moze da glumi sa ispeglanom frizurom, full nasminkana iz razloga sto saloni lepote uglavnom ne rade nakon sto se desilo krah covecanstva?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Fear The Walking Dead:
Trebalo bi prebaciti Negana, Daryla i Carol u Fear i da se ugasi ono smece od glavne serije. Da li je to moguce?
Inache da prokomentarisem zadnju epizodu:
Da li je mozda neko obavestio glumicu koja glumi Cherry ili Sherry (Dwightova izgubljena ljubav) da glumi u post apokalipticnoj seriji i da ne moze da glumi sa ispeglanom frizurom, full nasminkana iz razloga sto saloni lepote uglavnom ne rade nakon sto se desilo krah covecanstva?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Jel' bolji Fear od TWD?

Ja sam odgledao TWD do čini mi se do 5. sezone
onih epizoda kad sretnu crnca sveštenika, što je svoju pastvu ostavio na milost i nemilost šetačima, pa ne može da se pomiri sa tim
i od tada se ne mogu naterati da nastavim, a ne znam ni vredi li?

Pošto mi je generalno ok tematika, da li da počinjem sa Fearom?
 
Fear je malo komplikovan za objasniti. Ideja serije je sta se desavalo od samog starta, pokusaji covecanstva da se izbori sa tom zombi apokalipsom. Mnogo ranije nego TWD koji je poceo nakon sto se Rick probudio iz kome. Serija prati 2 porodice, likovi su OK i zanimljivi.
Nazalost kako je serija napredovala kroz sezone doslo je do totalne promene glumacke ekipe, vecina likova sa pocetka serije je ubijeno na totalno glup nacin i Fear je dobio likove koji su bili "višak" iz TWD, i radnja je dosta zbrzana da bi se timeline uklopio sa glavnom serijom...
1, 2, 3 sezona Dobre
4,5 sezona Slabije
6 sezona Odlicna za sada

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Razmišljam da prestanem da gledam Terriers posle epizode u Meksiku, ali imam još svega 5 epizoda, pa ću verovatno ipak da završim. Ovakvih događaja nema ni u video igrama.
 
Sta mislite da naprave neki spinoff uslovno receno za GoT, za Arjino putesestvije.
HBO neke kvalitetne scenariste da unajme jelte.

Recimo nekako da prozmu istoriju tih mesta (u odnosu na Essos i Westeros) na koje ce ona otici i sa njenim sadasnjim putovanjem, ja bih to svakako gledao.
Mozda i spinoff sa Jon Snow-om, mada
mislim da bez white walkera na ledu nema nesto specijalno zanimljvo.
Znam znam, otvaram stare rane, al morao sam :d
 
Poslednja izmena:
Dace bog da ti spinoff-ovi ne vide svetlost dana.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Rade 3-4 spinoff serije, dok debeli planira jos nekoliko spinoff knjiga, jednu o samo Targaryenima, jednu dok su Valarijanci jos bili gologuzija (pre pronalaska jaja), nesto o ostalim kontinentima (sthoryos, shadow lands) nekoj izumreloj civilizaciji, crni totemi, bog smrti i jos 300cuda. I to ce totalno stici da ispise sve.
 
Rade 3-4 spinoff serije, dok debeli planira jos nekoliko spinoff knjiga, jednu o samo Targaryenima, jednu dok su Valarijanci jos bili gologuzija (pre pronalaska jaja), nesto o ostalim kontinentima (sthoryos, shadow lands) nekoj izumreloj civilizaciji, crni totemi, bog smrti i jos 300cuda. I to ce totalno stici da ispise sve.

52f05e5e11322bee4f1ff9c80ae1df42.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno