Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi su uvek govorili koliko je dobar Firefly, ja nikako da pogledam.
Sta biste rekli dal je bolji Farscape ili Firefly? Iako nisam siguran dal su slicne ali deluju mi.
Farscape je bio fenomenalan.
 
Firefly je specifican, nije nalik ni na jednu drugu seriju, i zaista je najveca steta od svih ugasenih serija sto se to njoj desilo.

Farscape je po mom misljenju najoriginalnija serija ikad zamisljena, samo ljudima treba zaista veliki stomak da progutaju prvih 5-6 epizoda.
 
Fali nam dobra serija na temu vampira i vukodlaka a da nije usa teen romansa.
 
Pa imas sad strain sto se tice vampira, mada sam samo pilot odgledao. Bitten ti je nova o werewolves. Mada sam je gledao samo zbog glumice i meni ne lezi serija.
 
Meni se Bitten dopada, nova ideja je (barem meni), svidja mi se prica kol'ko tol'ko (mada mi se ne svidja koliko je odugovlace, neke stvari bi trebale brze, a neke druge mogu da se razvuku malo da opet bude isto, n'o dobro).
Jedino sto se meni licno ne svidja je koliko je malo ljudi/likova... mozda ne po broju, ali izgleda "engleski" prazno po tom pitanju, ne volim tako nesto ;) Volim guzve u serijama :D
 
Penny Dreadful za sad super serija.
 
Rekoh vec ranije nekako mi s2 bolja od s1 koja je prespora za moj ukus. Odlicna serija.
 
Svi su uvek govorili koliko je dobar Firefly, ja nikako da pogledam.
Sta biste rekli dal je bolji Farscape ili Firefly? Iako nisam siguran dal su slicne ali deluju mi.
Farscape je bio fenomenalan.
Te dve serije su potpuno različite.
Firefly ima mnogo bolje dijaloge i realnije likove.
Farscape ima generalno dosta neozbiljniji ton i meni se lično ne dopada. Ima doduše tu prednost da su zapravo imali vremena da razviju priču kako treba.
 
Hvala za preporuke, jedina za koju sam cuo od predlozenih je strain. Pogledacu sad pilote predlozenih serija pa da vidimo :)
 
The Wrong Mans
Početak je bio težak, malo je falilo da odustanem. Srećom nisam, pretvorilo se u odličnu zabavu:D
Obično serijama dam 10-15 minuta fore, nemam više strpljenja za gluposti, ali ovde zamalo da se za*ebem.
 
Kako bre 10-15min? Nevezano za bas tu seriju.
Meni ni pilot nije dovaljan. Dve-tri epizode moram odgledati da bih procenio da li vredi nastaviti sa gledanjem neke serije. :D
 
Kako bre 10-15min? Nevezano za bas tu seriju.
Meni ni pilot nije dovaljan. Dve-tri epizode moram odgledati da bih procenio da li vredi nastaviti sa gledanjem neke serije. :D
Da sam sudio na osnovu dve sezone Breaking Bad ne bi ni pogledao. Ja čitavu sezonu pogledam ako nema previše epizoda.
 
52 godine iskustva, krastavac... biće i vama dovoljno 15 minuta, samo sutra;)
 
Da sam sudio na osnovu dve sezone Breaking Bad ne bi ni pogledao. Ja čitavu sezonu pogledam ako nema previše epizoda.

Takodje, a inace mi je BB u top5 omiljenih. Sreca pa sam je odgledao tek prosle godine kada je bila pri kraju. To sam pisao sto puta, da je sada 2008. godina i da postoji samo jedna sezona, batalio bih gledanje koliko je bila spora smor sa malo likova.

U principu, dovoljno je par epizoda da se vide kvaliteti serije. Ako nema ni kvalitete niti primamljivu pricu, onda nije vredna daljeg gledanja.


52 godine iskustva, krastavac... biće i vama dovoljno 15 minuta, samo sutra;)

Idi begaj, no offence. :D
 
Svi su uvek govorili koliko je dobar Firefly, ja nikako da pogledam.
Sta biste rekli dal je bolji Farscape ili Firefly? Iako nisam siguran dal su slicne ali deluju mi.
Farscape je bio fenomenalan.
Firefly je bolji. Farscape je baš čudna i jedinstvena serija i takođe zaslužuje svaku preporuku.
 
Pepel, mnogo dobra Ruska serija,uzeo na preporuku kolege...ko moZe da svari ruski sve preporuke ima!!
 
Te dve serije su potpuno različite.
Firefly ima mnogo bolje dijaloge i realnije likove.
Farscape ima generalno dosta neozbiljniji ton i meni se lično ne dopada. Ima doduše tu prednost da su zapravo imali vremena da razviju priču kako treba.

Ne bih se složio za neozbiljniji ton. Čini ti se zbog vanzemaljac koji su lutke. Možda nosi ispratio o ti sve umre i kako. Odlična serija svakako.
Ja jos volim i Babylon 5. Zanemariti cgi i malo zadnju sezonu, ostalo perfektno za mene.
 
Da me ubijes ne znam u sta bi ga svratao...ljubavni,ratni,lopovski...al prica odnosno radnja je genijalna;profi lopov i kapetan crvene armije kome se sudilo za izdaju zamenili uloge!!
 
Ja jos volim i Babylon 5. Zanemariti cgi i malo zadnju sezonu, ostalo perfektno za mene.
Ja ne znam gde da svrstam ovu seriju... mislim da "Treba" da se pogleda, ali daleko od dobre serije, mnogo zamerki imam (samo jedna veca - cela prica je prenatrpana neobjasnjenim idejama - koje verovatno nisu ni pokusali van ekrana da razrade/razmisle).
Dobro me podsetiste na Farscape, pogledao sam samo koju epizodu na TVu, dok jos nije bilo nekog neta brzog kod nas, mislio sam da je serija otkazana bila :D
 
52 godine iskustva, krastavac... biće i vama dovoljno 15 minuta, samo sutra;)

Ček ček ček ček... 52 godine iskustva? Ti si čim si se rodio počeo da gledaš serije ili? Ako nisi imaš koliko, možda cirka 65-70?

Ako imaš toliko godina i znaš da koristiš komp, svaka čast deko :)
 
Ja ne znam gde da svrstam ovu seriju... mislim da "Treba" da se pogleda, ali daleko od dobre serije, mnogo zamerki imam (samo jedna veca - cela prica je prenatrpana neobjasnjenim idejama - koje verovatno nisu ni pokusali van ekrana da razrade/razmisle).
Kojim nerazjašnjenim idejama? Pa Babylon 5 je jedna od retkih serija koja je zapravo razrađena do detalja i za svaki zaplet postoji sasvim logičan rasplet.
 
Babylon 5 je jedna od retkih serija koja ima pricu koja je slozena od pocetka do kraja i povezane su sve sezone. Meni je i danas ona jedna od najboljih SF serija.
 
Ja sam Firefly gledao po redosledu epizoda kako ih je FOX pustao (tako sam i skinuo, tim redosledom su bile poredjane, nisam znao da je pogresno) i bas mi je bilo bezveze, nikako nisam mogo da shvatim toliko odusevljenje serijom. Tek posle 5,6 epizoda sam video da je tu po sredi debela zabuna i slozio sam kockice pa je sve doslo na svoje mesto :) Mislim da je to i bio jedan od razloga zasto serija nije bila dobro prihvacena inace...
Jedino sto sam je gledao odmah posle Galaktike pa me nije "pokidala" :d vec mi je bila samo ok. Naravno tek sa Serenity-jem prica ima smisla i greota je sto nije nastavljeno kroz sezone vec zgurano u film...
 
Kojim nerazjašnjenim idejama? Pa Babylon 5 je jedna od retkih serija koja je zapravo razrađena do detalja i za svaki zaplet postoji sasvim logičan rasplet.
Vece ideje da, ali mnogo stvari pogotovu vezane za one orgijase (oni sto podsecaju na Rimljane, ne secam se kako se zvahu, gledao sam pre prilicno godina...) izgledaju kao da su tu samo zbog ostatka price ubaceni, nekako nasumicno.
I neke stvari vezane za Mirinu (Furlan) vrstu nisam bas ubedjen.
Nesu to velike stvari u seriji, ali se ne primete, jer ima bas bas puno materijala.
 
Ja ne znam gde da svrstam ovu seriju... mislim da "Treba" da se pogleda, ali daleko od dobre serije, mnogo zamerki imam (samo jedna veca - cela prica je prenatrpana neobjasnjenim idejama - koje verovatno nisu ni pokusali van ekrana da razrade/razmisle).

Kao sto ti je vec receno, apsolutno nisi u pravu. Bas primer serije gde su savrseno uklopili pricu i onda ti je jasno da su za razliku od npr losta i bsg, od samog pocetka imali jasnu viziju i ideju. Ima i onih par dodatnih filmova (neki valjaju neki ne), ali to gledati tek posle serije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno