Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odgledao sam svih 5 emitovanih epizode. Ima odstupanja od knjige ali 90% priče je tu i nije izmenjeno bitnije. Makar koliko se ja sećam radnje te knjige 😅 Pošto je to bilo pre 20-ak knjiga a slabo tj kratko pamtim.

Što se sezone tiče čini mi se da su primetno smanjili količinu i oštrinu Lamb-ovih uvreda i prozivki?
Toga i inače ima dooosta više u knjigama nego što je bilo u bilo kojoj sezoni serije ;)
 
Drops of God, zaista odlicna serija. 9/10.
 
Godless, Django, The English, Hell on Wheels
Zašto Deadwood nije medju preporukama :mad::love:

Dodao bih i That Dirty Black Bag....skoro sam ga odgledao i pominjao ovde.
Neowestern sa dodatkom arome steampunka

Inače već rekoh taj neo western žanr mi je postao jedan od omiljenih u poslednje vreme a da ne mogu tačno da odredim zbog čega.
 
Pustih Reacher prva sezona, ocena 2/10. Prosto jezivo koliko je sve lose, vraca me na one ocajne akcione serije iz detinjstva
 
Ključna reč je očajne akcione serije iz detinjstva. Kad je sve bilo jednostavnije. Reacher je upravo to. Zato i jeste toliko dobar.
 
Takodje, prva sezona mi je bas ok bila, drugu gledam kad se zavrsi.
 
^
Upravo to, podseca na starije B/C tier serije, gde nema puno praznog hoda, niti podilazenje aktuelnim trendovima.
Isto zbog cega cenim i Slow Horses - u principu iznadprosecna low budget spy/drama serija, sa dobro doziranim humorom i akcijom, ali Gary Oldman maestralno odradjuje ulogu i podize seriju na veci nivo nego sto realno jeste.

Uzeo na preporuku sa foruma da gledam Monarch: Legacy of Monsters - visok budzet, odlicne lokacije, skroz gledljivo do 5. epizode, gde sam odlucio da prekinem.
Morali su da uguraju djubre koje nema veze sa zapletom, tacno se primecuje da je vestacki "ugurano" u epizodu cisto da bi cekirala neke "moderne standarde"...
 
Odgledao juče do kraja Scavengers Reign .

Mila mati, kakvo savršenstvo.
Možda bih i imao neku primedbu na flat crtež (pogotovo na senčenje), ali ukupan doživljaj je 10/10.

U mnogome me je posetio na strip Svetovi Aldebarana (koji takođe preporučujem), jedino što je ovde flora i fauna planete i njihova međusobna simbioza, dovedeni do apsolutnog savršenstva.

Ovo se neće brisati sa HDD.

Inače nisam mogao da je poteram na Max streamu ni sa VPN.
 
Vrlo dobra 3. sezona Slow Horses.

Dosta bolja od druge, ali je kraj opet malo vise "meh", kao da nema posledica desavanja zapleta tokom cele sezone.
Btw. post-credit scena deluje deluje odlicno, nadam se da nece biti dugog cekanja za 4. sezonu.
 
Isto zbog cega cenim i Slow Horses - u principu iznadprosecna low budget spy/drama serija, sa dobro doziranim humorom i akcijom, ali Gary Oldman maestralno odradjuje ulogu i podize seriju na veci nivo nego sto realno jeste.
Ako Jackson Lamb ne dobije oskara za ovo nikad neće ! Zadnja epizoda izvadila prosek sezone . Mali tizer za sledeću 4 sezonu gde se pojavljuje moćni Hugo Weaving 🙌.Godinu dana pauze sad do sledeće sezone 😕
 
Ne zezaj, zar nije bilo price da snimaju 2 sezone "odjednom"?!
Da sledeca 4. sezona treba nesto brze da iskoci ali da je upitno za sezone posle toga jer im isticu ugovori.

+edit
Gary Oldman mozda i u ulozi zivota, legla mu je samo tako.
Bez preterivanja masterclass glume drzi.
 
@emaremare
Za sada 4 sigurno...
Posle toga zavisi valjda od obnove ugovora sa ekipom i od uspešnosti serije.

Reče neko ovde da ima 8 knjiga i još koja spin-off koje su prequel ili popunjavaju radnju izmedju
 
Deca Zla odgledao nocas celu seriju bindz. :) nema smarackih delova i besmislenih epizoda. Prlicino dobra domaca serija 8/10
 
Hvala svima za preporuku za Drops of God :)
 
Mali tizer za sledeću 4 sezonu gde se pojavljuje moćni Hugo Weaving 🙌.
A-ha, eto ja već znam kog lika glumi Hugo :p.
Za ovu žensku svetle kose već nisam siguran ali ako je to ona ex-pandurka iz knjiga koja treba da bude p*čka i po onda je baaaš promašen casting glumice.

 
Poslednja izmena:
Misliš prve 4 ;) Nakom prelaska na 3. glumačku postavu poprilično je kao kvalitet serije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno