Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo po drugi put gledam 12 monkeys...moze li info koja je povezan0st?
trojica glavnih glumaca iz serije "12 majmuna" su u 3. sezoni Pikarda. doduše, dvojica su u epizodnim ulogama


p.s. nema potrebe da se citira cela poruka. označi se deo koji se citira i pojaviće se prozorče da se doda u citate ili odmah odgovori
 
Znam kako dišeš

Dosta bolja od Dece zla i na kraj pameti nije mi palo da ću gledati jednu bosansku seriju, ali eto, kad sam već zagazio na takav teren i ex-yu kinematografiju, red je bio da je pogledam. Ono što je odvaja od srpskih, pardon, serija iz Srbije je pre svega glumačka garnitura i razrađenost likova, pa i sama fabula. Ovde nisam imao nastupe nelagode i krindža usled očajnog glumatanja i jedina mi slaba karika bila Jelena Kordić Kuret u ulozi Violete. Možda je ona ok, ali nije mi ostavila neki utisak. Kao sporedne likove izdvojio bih Lazara Dragojevića, Emina Bravo, , Selmu Alispahić (kao vrlo sporednog ali efektnog lika), Ovog Emira Hadžihafi... i ne varim ali ok je. E da, Mirvad Kurić kao Džandžanović, milina od glumca. Ili recimo ova plastic bomba od žene Lana Stanišić kao Nejra Pašić, ne poverovati da takav profil (videti instagram :LOL:) ima glumačkog umeća na tom nivou u odnosu na vizuelni izgled.

Što se same radnje tiče, u početku mi je iskreno sve mirisalo na još jednu isforsiranu sve prisutnu temu vršnjačkog nasilja u školi, pa sam sa tim ubeđenjem i prerano počeo donositi zaključke o seriji da bi možda sve ovo imalo više težine u smislu kvaliteta i gledljivosti pre dvadeset ili trideset godina bez interneta, mreža, telefona i svih drugih dostupnih metoda, nego danas. Međutim, shvatam da sam imao pogrešnu procenu sa prve dve epizode, ali ostaje mi utisak da se sa uvodnom tezom brzo ostalo bez žetona i onda se otvaranjem priče sa drugih frontova trudi održati uzgon serije, što i rediteljki polazi za rukom. Poslednja epizoda ima taj povratni talas ka početnom delu priče ali po meni sa nedovoljnom šah-mat završnicom. Mislim da se trebalo više baviti likom Dina Murtezića (kojeg fenomenalno glumi ovaj, nikad čuo Lazar Dragojević), a ne samo predstavljati ga kao usputnog epizodistu u onim trenucima kada je potreban za glavnog lika serije, a to je Jasna Đuričić i tema sa kojom se nosi kroz seriju (problematičan odnos između roditelja i deteta i želja da se dopre do svog deteta konstantnim dodvoravanjem).
Sve u svemu, seriju treba pogledati jer je na mnogo višem nivou nego li sve druge domaće, opet po meni sa svojim manama, ali dovoljno opraštajućim.

Ima jedna scena koja ne utiče na sam tok priče ili gledanje, ali gde bi ljudi iz tehničke službe trebali preduprediti, mislim, banalna stvar.
Ide prva scena tužiteljka i inspektor dolaze kod plastic bombe Nejre i stoje tako pored kapije u dvorištu i čuje se u pozadini da neko od komšija iz tog naselja pila drva. Scena dva (kao nekoliko dana kasnije), ponovo dolaze i isto se nalaze u dvorištu i čuje se struganje drva u pozadini. Normalno je snimati dve različite scene u istom danu, času (kad ste već na na istom mestu, zbog prve scene), ali me baš zasmejalo kako tonski nisu uspeli da to reše u postprodukciji.
 
Šta je konsenzus za špansku seriju 30 srebrnjaka, da li gledati?
Čitam da je 2. sezona objavljena (valjda sutra startuje) i da je solidan hajp oko te serije.
 
Poslednja izmena:

Mislim da mogu na pola puta da kažem da mi Silo više nije #1 serija godina, da je mesto ustupila 5. sezoni Fargo.

Pravi povratak serije njenim najboljim oličijima, pa čak ću reći da uspešno i nadilazi svoje najbolje sezone jer, barem do sada, uspeva vrlo domišljato žanr da izdigne iznad prepoznatljive Fargo satire i tu umeša motive drugih žanrova koji se igraju sa realnosti, ali na nivou interpretacije.
Priča ne samo da je intrigantna i zabavna, nego je i savršeno usklađena sa tajmingom same serije, taman ima taj pretpraznični vajb povrh svega. Likovi odlični, od komičnih, tragikomičnih pa do lucidnih i jezivih. Moram reći da je gospodin koji neodoljivo podseća na Havijera Bardema u Nema zemlje za starce ravnopravno stao uz njegovog lika.
Atmosfera, scenografija, sve je odlično.

Ovo je baš jedna od serija koja treba da se degustira jednom nedeljno kao što i ide, taman da potraje što duže.

Sumnjam da preostalih 5 epizoda može ikako da pokvari utisak.
 
Kakva je to glava.. ta sezona je zaista nezaboravna
 

Prilozi

  • 87afeebed7fba28743c90d08a46d96861c789853906a7946e824c67719cdbc9b._RI_TTW_SX1080_FMpng_.png
    87afeebed7fba28743c90d08a46d96861c789853906a7946e824c67719cdbc9b._RI_TTW_SX1080_FMpng_.png
    653.1 KB · Pregleda: 51
Prve dve sezone su bile bas dobre (meni je druga cak i bolje legla od prve).
Treca vec djene-djene mada i dalje ok. Cetvrta gde je glavni krimos Kris Rok?
...LoL...
 
Ode :(
CrYKvJ3XEAAcSa_
 
Šta je konsenzus za špansku seriju 30 srebrnjaka, da li gledati?
Čitam da je 2. sezona objavljena (valjda sutra startuje) i da je solidan hajp oko te serije.
3/10, nije vredno gledanja, gluma losa, prica povrsna, puna nekih nelogicnih i glupih obrta. Daleko bilo ovo ima 7.1 ocenu na imdb, jezivo...

Fargo peta sezona odlicna, toliko me drzi da mi je krivo sto nisam sacekao da izadju sve odjednom nego sad moram da cekam epizodu po 7 dana
 
Prve dve sezone su bile bas dobre (meni je druga cak i bolje legla od prve).
Treca vec djene-djene mada i dalje ok. Cetvrta gde je glavni krimos Kris Rok?
...LoL...
Meni je mozda treca sezona bila bolja od druge... druga mi je nekako nasilna i banalna bila. Cetvrtu nisam gledao. Ovu 5 lagano skidan i stancam na usb flash :)

Ali ona pucnjava pri kraju u onom kompleksu.. hotel, je ekstra
 

Mislim da mogu na pola puta da kažem da mi Silo više nije #1 serija godina, da je mesto ustupila 5. sezoni Fargo.

Pravi povratak serije njenim najboljim oličijima, pa čak ću reći da uspešno i nadilazi svoje najbolje sezone jer, barem do sada, uspeva vrlo domišljato žanr da izdigne iznad prepoznatljive Fargo satire i tu umeša motive drugih žanrova koji se igraju sa realnosti, ali na nivou interpretacije.
Priča ne samo da je intrigantna i zabavna, nego je i savršeno usklađena sa tajmingom same serije, taman ima taj pretpraznični vajb povrh svega. Likovi odlični, od komičnih, tragikomičnih pa do lucidnih i jezivih. Moram reći da je gospodin koji neodoljivo podseća na Havijera Bardema u Nema zemlje za starce ravnopravno stao uz njegovog lika.
Atmosfera, scenografija, sve je odlično.

Ovo je baš jedna od serija koja treba da se degustira jednom nedeljno kao što i ide, taman da potraje što duže.

Sumnjam da preostalih 5 epizoda može ikako da pokvari utisak.

Hteo gledati ali je nema na HBO Max možda se ponovo pojavi...
Šta je konsenzus za špansku seriju 30 srebrnjaka, da li gledati?
Čitam da je 2. sezona objavljena (valjda sutra startuje) i da je solidan hajp oko te serije.

Uhh baš sam očekivao dobar nastavk serije prva sezona je bila zanimljiva, druga sezona me je razočarala iskreno nekako me baš smorila ...
 
Meni je mozda treca sezona bila bolja od druge... druga mi je nekako nasilna i banalna bila. Cetvrtu nisam gledao. Ovu 5 lagano skidan i stancam na usb flash :)

Ali ona pucnjava pri kraju u onom kompleksu.. hotel, je ekstra
Ja se isto vodim mišlju da prekočim 4tu i odmah na petu ali nešto mi ne da mira da preskocim celu sezonu iako su nepovezane.
 
Koliko znam, planiraju četvrtu.🙂
 
Slow Horses je poznato da po 2 knjige & 2 sezone snimaju / rade produkciju odjednom... Pa se emituje u 2 sezone ... Pa se posle ponovo skupe.
Tako da je za sad pitanje da li će biti još posle season 4, a ne za nju da se pitamo :)
Knjiga kao što spomenuh u nekom ranijem komentaru ima 8 :) 8. je izdata 2022.
 
Ja se isto vodim mišlju da prekočim 4tu i odmah na petu ali nešto mi ne da mira da preskocim celu sezonu iako su nepovezane.
Slobodno batali cetvrtu, vidi se da je koronichna.
Moj burazer je mag za gledanje filmova i serija.
Covek je gledao od filmova samo one stare star wars (4, 5, 6) i nista vise, pogledao samo prvi deo matrix-a, samo prvi Jurrasic Park, samo prvog gorshtaka itd itd itd.
Veshtac 🧙‍♀️
Izmedju ostalog je preskocio i tu cetvrtu sezonu.
 
Silo, težak krindz, što bi rekla omladina. 5/10 od mene.
 
Krenuo da gledam Frasier reboot. Odličan.
Prve dve epizode su mi bile onako, ali kako epizode idu tako kvalitet raste, ili je to moja percepcija jer sam se polako navikao na nove likove.
Ali, nije to na nivou starog Frejžera. Vidi se da ne pišu isti ljudi...
 
Da li je moguće da niko nije spomenuo francusku seriju Infiniti?!?
Za seriju uopšte ne bih čuo da nije bila u ponudi na dugačkom letu Air France-a. Pogledao dve epizode i zainteresovao se...
Jest' francuska, ali 90% dijaloga je engleski i ruski.

Muka je za titl kome treba, jer ga i nema na našim jezicima. Ja sam engleski titl provlačio kroz g.translate da dobijem naš.
Nije baš slavno prošlo, ali snašli smo se. :p :D

Priča je u modernom kosmosu, Bajkonur, ISS, Rusi/USA/ESA/Kinezi... (pre cirkusa u Ukrajini, verujem da bi sada Rusi bili drugačije predstavljeni)
Slaba je ocena na IMDB, ali ja mislim da zaslužuje više.
Kraj jeste malo zbrljan, ali ipak vredi pogledati, bar za ljubitelje kosmonautike.
 
Poslednja izmena:
Ja se isto vodim mišlju da prekočim 4tu i odmah na petu ali nešto mi ne da mira da preskocim celu sezonu iako su nepovezane.

4. sezona je skroz van Fargo formule. Da ne nosi ime Fargo niko ne bi ni pretpostavio da pripada antologiji.
Previše likova, previše nebitnih likova, gomila svakakvih a ne naročito bitnih dešavanja, nula % te karakteristične Fargo lucidnosti.

U najboljem slučaju možeš dati prolaznu ocenu toj sezoni ako je dojmiš kao nešto zasebno što nema veze sa Fargo uopšte.

Ovako, u sklopu antologije je skroz za preskočiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno