Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo pauze izmedju epizoda, staviću ipak u spoiler za svaki slucaj, iako se relativno slobodno komentarise na tu temu.

Screenshot_20220927_090310.jpg
 
Dobro HoD i RoP, nego kakav je Andor?
 
Cyberpunk, pocinje malo sporije, ali odlicna serija, preporuka, ko je voleo neuromancera i count zero.
Ja sam gledao japanski dub sa engleskim titlovima. Nisam ni probao cro titlove poucen losim iskustvima.
 
Cyberpunk je dobar-dobar, ili Arcane-lozenje za tinejdzere dobar?
 
Ja sam odgledao cyberpunk na engleskom I dobar mi je.
Odgledao I Dahmera, ok je. Opet se digla kuka i motika kako netflix romantizira zločine...
Andora već treći put pokušavam, jako mi ne ide. Gledam gledam, ne hvatam ništa.
Gledam rop I hod. Meni su ok. Ovo za zamenu glumaca je bilo poznato i najavljeno još na početku ne vidim sto bi bio spoiler.
Ps Znate da se osoba koja sad glumi princezu izjašnjava kao nonbinary, tj They. Ako ništa drugo, to mi je bar zanimljivo.
 
Cyberpunk, pocinje malo sporije, ali odlicna serija, preporuka, ko je voleo neuromancera i count zero.
Ja sam gledao japanski dub sa engleskim titlovima. Nisam ni probao cro titlove poucen losim iskustvima.
Pogledah par epizoda na preskoke i nije mi se svideo crtez, tako da sam je batalio.
Sto naravno ne treba da bude demoralisuce za ostale da je pogledaju.
 
Pogledah par epizoda na preskoke i nije mi se svideo crtez, tako da sam je batalio.
Sto naravno ne treba da bude demoralisuce za ostale da je pogledaju.
Da, ni ja nisam fan crteza, ali mi je prica odrzala paznju.
Pogledao sam skoro i Hunter x Hunter 2 sezone (i od 1.oktobra stizu nove sezone). Tu je lep crtez. Prica deluje naivno na pocetku, ali posle se malo uozbiljuje. Samo sto nije cyberpunk zanr :)
 
Koliko HoD preskače godine , decenije čak, toliko imam utisak da RoP obrađuje dešavanja iz minuta u minut :)
Bez obzira na pozitivne i negativne kritike i dalje se gledaju obe serije, izgleda zbog stare slave HoDa i LotR, barem sudeći po komentarima, na kraju ćemo saznati dal smo bacili par desetina sati svog života uzalud ili ne.
HOD mora da preskace godine, ako su vec krenuli tim putem. Ne branim seriju, jer je nje-sra.. ali krenuli su od Velikog Veca, pa mala Renira, pa vladavina Viserisa i tek posle pocinje glavni dogadjaj koji se obradjuje, a to je Ples. Ne znam samo dal je bas bilo neophodno da neke glumce zamene, a neke da ostave.
A ROP ne da treba da preskace godine, nego treba da preskace decenije. To koliko radnja tece iz minuta u minut je i najveca mana. Jer ce dogadjaje da nabiju u jednom vremenskom periodu bez glave i repa. Ne znam da li ce oni praviti velike skokove.
Kada pricamo o knjigama, radnja HOD-a je nekih 20ak godina, a ROP-a mozda 1000 godina. Otprilike.
 
Poslednji pasus je rekao suštinu, zato mi i smešno kako sporo teče priča u RoP, jedino ako ne žele 45 sezona da naprave.
 
Mene HoD smorila samo tako, sve gora i gora kako sezona odmice, ali cu pogledati do kraja svakako. Uz tesku muku i uprkos svim propustima.

S druge strane, uzivam u RoP i ne smeta mi sto se radnja sporo odvija. Epizode brzo prolaze, nisu dosadne i sto se mene tice mogu da guraju i do 25 sezona🙂🙂🙂
Srednje zemlje nikad dosta. Gledam i uzivam u slici i zvuku.
 
"Gledam i uzivam u slici i zvuku."
Vala baš, kad već imamo te fancy televizore treba im iskoristiti potnecijal a HoD mogu i na EI Niš crno belom da gledam. 😂
 
Severance top serija. 9/10

Moze li mi neko reci za Fringe, da li je svaka epizoda prica za sebe ili se prica vrti kroz celu sezonu/seriju?
 
Generalno je svaka epizoda jedna prica ali ima i globalna prica koja se vrti kroz celu seriju i pristutna je kroz epizode nekad vise a cesto dosta manje...
 
Hvala, moram da preskocim za sad u tom slucaju.
 
HOD i ROP = botox serije.
Na oko lepo, ali ljustura prazna.

Ne, nece biti bolje,
bice mozda pred kraj sezona (oproban recept) neke scene masovnih CGI 4K-UHD bitaka eventualno, ali bolje,
po strukturi, nece da bidne...nikad.
Dobrodosli u streaming mentalitet...
 
Inside Man sa Tenantom poprilican promasaj... a obecavao je... BBC dva ozbiljna promasaja u poslednje vreme ovo i Crossfire, bas cudno... ipak ne moze da sve rade uvek jedni isti ljudi... cak ni u UK...
 
Andor Ep.4 je je bila baš dobra!
Stellan Skarsgard sjajan, kao i uvek.
 
Moze li neka preporuka za mindf**k seriju, kao sto su Dark i The Leftovers? Nesto da drzi paznju. Probao sinoc Mad men, vidi se da je top, ali mi nekako u ovo doba godine ne lezi taj zanr :)

Hvala.
 
Moze li neka preporuka za mindf**k seriju, kao sto su Dark i The Leftovers? Nesto da drzi paznju. Probao sinoc Mad men, vidi se da je top, ali mi nekako u ovo doba godine ne lezi taj zanr :)

Hvala.
Meni nije bila loša From, jeste neka vrsta timetravelinga i timewarpova, ali dosta drugačija od dve pomenute...

EDIT: E da tek je okončana prva sezona, nije finiširana serija...
 
Hvala. Deluje interesantno.
 
Cyberpunk je dobar-dobar, ili Arcane-lozenje za tinejdzere dobar?

Arcane ubija koliko je dobar.

Dobra priča, fenomenalna animacija. Ovaj forum je prvi na kome sam pročitao bilo kakve loše komentare...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno