Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Dobra je Koža... Ne bih se složio da se iz priče moglo izvući više, barem ne u 10 epizoda, a da se ne dobije neki Južni vetar momenat, odnosno da se to ne razgrana do nekih razmera gde već postaje čist mejnstrim...
Ne bih svakako rekao da je najbolja od trilogije, mislim da je Kosti tu nekako najbolja serija.
Kosti je nekako značajno odskočilo u odnosu na Meso a Koža se nekako vratila na tu svedenost umesto da evoluira u odnosu na prethodnika.

Ovde bih kao zamerku možda izdvojio tu neku polu zaokruženu kuliminaciju, trebalo je možda da epilog pokrije perspektivu još likova i njihovih zasebnih priča.

Svakako mislim da je serija iznad proseka većine ostalog a domaćeg, barem u ovom žanru.
 
Ti si recimo izuzetak, ali opet serija je često stvar vremena u kom izađe - neke teme su vječne ali recimo zaplet prisluškivanja fiksnih telefona dilera drogom neće jednako biti zanimljiv mlađoj publici. Battlestar Galactica (2003) je po meni fantastična, i dobila je gomilu nagrada i pohvala, jer je kroz SF zaplet žestoko komentarisala trenutnu geopolitičku situaciju. Da bi se jednako sada u njoj uživalo potrebno je dosta konteksta, koji se izgubi vremenom.
Ja recimo pripadam onoj grupi koji su Homicide - Life on the Street (koju uglavnom porede sa Žicom) uzjahao na prvom talasu, dok sam recimo Žicu krenuo 20 godina kasnije.
Ostalo mi još par epizoda od pete sezone i nema šta tu posebno da se doda. Serija u globalu jeste top, ali ozbiljno mi je podbacila već na drugoj, četvrtoj i ovoj petoj sezoni, ali ne zbog vremenske distance već zbog drugih stvari.

Ne znam razlog zašto celokupna zamisao kreatora ovog dela nije u kontinuitetu kroz svih pet sezona provukla sve različite društvene slojeve kojima se ponaosob bavila korz sezone, počev od živtota na uglovima i zgradama, preko gradskog sistema i funkcionisanja, školskog obrazovanja dece sa ulice i novinarske mašinerije,? Mislim da se dosta izgubilo na toj podvojenosti. Verovatno sa tehničke strane nije bilo izvodljivo, ali očigledno je kod mene postojalo zasićenje od četvrte sezone, jer je previše pažnje poklanjano onim sferama koje su mogle zauzeti mnogo manje minuta po epizodi u odnosu na, recimo ekipu sa uglova koji su najviše doprineli da se ova serija toliko uzdigne. Nedopustiva je tolika minutaža i gnjavaža McNultiy-a sa beskućnicima, dok se nekim stvarno zanimljivm i uzbduljivim događajima poklanja manje od pola minute i tako iz epizode u epizodu. Previše je destilata dodato u odnosu na prvu i treću sezonu.
Mnogo toga pozitivnog bi se imalo reći ali prosto nema potrebe za tim jer je već o seriji sve rečeno.
 
Dobra je Koža... Ne bih se složio da se iz priče moglo izvući više, barem ne u 10 epizoda, a da se ne dobije neki Južni vetar momenat, odnosno da se to ne razgrana do nekih razmera gde već postaje čist mejnstrim...
Ne bih svakako rekao da je najbolja od trilogije, mislim da je Kosti tu nekako najbolja serija.
Kosti je nekako značajno odskočilo u odnosu na Meso a Koža se nekako vratila na tu svedenost umesto da evoluira u odnosu na prethodnika.

Ovde bih kao zamerku možda izdvojio tu neku polu zaokruženu kuliminaciju, trebalo je možda da epilog pokrije perspektivu još likova i njihovih zasebnih priča.

Svakako mislim da je serija iznad proseka većine ostalog a domaćeg, barem u ovom žanru.
Zavrsio Meso i Kosti, jos mi (od veceras) ostalo da oderem Kozu :ROFLMAO: i to je to. Meni su prva dva naslova skroz ok., jedino sto eto nisam znao da je svaka sezona prica za sebe, pa mi bilo glupo da npr. Pejakovic u toku noci (bindzovanje) od kriminalca postao pop , al ajd...

Inace meni Jovo Maksic polako postaje srpski Liam Nison 😇
 
Dobra je Koža... Ne bih se složio da se iz priče moglo izvući više, barem ne u 10 epizoda, a da se ne dobije neki Južni vetar momenat, odnosno da se to ne razgrana do nekih razmera gde već postaje čist mejnstrim...
Ne bih svakako rekao da je najbolja od trilogije, mislim da je Kosti tu nekako najbolja serija.
Kosti je nekako značajno odskočilo u odnosu na Meso a Koža se nekako vratila na tu svedenost umesto da evoluira u odnosu na prethodnika.

Ovde bih kao zamerku možda izdvojio tu neku polu zaokruženu kuliminaciju, trebalo je možda da epilog pokrije perspektivu još likova i njihovih zasebnih priča.

Svakako mislim da je serija iznad proseka većine ostalog a domaćeg, barem u ovom žanru.
Ma, nisam mislio da se razgrana kao Južni vetar nikako. Taman posla. Samo mislim da je moglo više da se izvuče iz priče. Zbrzan je kraj baš.
Ali da, jedna od boljih domaćih serija u poslednje vreme.
 
Zavrsio Meso i Kosti, jos mi (od veceras) ostalo da oderem Kozu :ROFLMAO: i to je to. Meni su prva dva naslova skroz ok., jedino sto eto nisam znao da je svaka sezona prica za sebe, pa mi bilo glupo da npr. Pejakovic u toku noci (bindzovanje) od kriminalca postao pop , al ajd...

Inace meni Jovo Maksic polako postaje srpski Liam Nison 😇
Čitam tvoj komentar i pitam se kakve sad koze pominješ i zašto bi već drao kozu kad znamo da je Musa drao jarca - i onda vidim da ti koristiš ošišanu latinicu...
 
Poslednja epizoda 4. sezone True Detective definitivno potvrđuje sve prethodne kritike i pretpostavke o fillozofiji same sezone.
Pride, mislim da ovu seriju ne bi spasilo ni da je krštena drugačije, da je projekat za sebe... Poslednja epizoda je samo potvrdila da je serija jedino uspela u tome da izvoza publiku; od igre žanrovima, mešanja motiva koji su trebalo verovatno da predstave neku diverziju, uplivavanje elemenata kultne 1. sezone koje je jednostavno kršenje fer tretmana prema publici, i na kraju rasplet kojem bi se možda čak moglo i oprostiti da serija nije forsirala toliko publiku u prethodnih pet epizoda...

Sve u svemu razočarenje...
 
Poslednja izmena:
Završi se True Detective. Jedno veliko razočarenje, ubedljivo najgora sezona. Projekat je propao već na uvodnoj prvoj epizodi i od tada srlja u ponor.
Kraj kao i početak neubedljiv, dosadan, pun rupa u priči. Serija za sada ima ocenu 6.9 na IMDb, ali realno je 6 koliko je nekvalitetna.
Toliko pompe, najave imala je nova sezona detektiva i na kraju jedno veliko ništa.
Očekivao sam nešto slično poput prve sezone The Terrorr, gde je gluma bila izvrsna, međutim, ovde je i Jodie Foster izgledala kao početnik.
 
Poslednja epizoda 4. sezone True Detective definitivno potvrđuje sve prethodne kritike i pretpostavke o fillozofiji same sezone.
Pride, mislim da ovu seriju ne bi spasilo ni da je krštena drugačije, da je projekat za sebe... Poslednja epizoda je samo potvrdila da je serija jedino uspela u tome da izvoza publiku; od igre žanrovima, mešanja motiva koji su trebalo verovatno da predstave neku diverziju, uplivavanje elemenata kultne 1. sezone koje je jednostavno kršenje fer tretmana prema publici, i na kraju rasplet kojem bi se možda čak moglo i oprostiti da serija nije forsirala toliko publiku u prethodnih pet epizoda...

Sve u svemu razočarenje...

Završi se True Detective. Jedno veliko razočarenje, ubedljivo najgora sezona. Projekat je propao već na uvodnoj prvoj epizodi i od tada srlja u ponor.
Kraj kao i početak neubedljiv, dosadan, pun rupa u priči. Serija za sada ima ocenu 6.9 na IMDb, ali realno je 6 koliko je nekvalitetna.
Toliko pompe, najave imala je nova sezona detektiva i na kraju jedno veliko ništa.
Očekivao sam nešto slično poput prve sezone The Terrorr, gde je gluma bila izvrsna, međutim, ovde je i Jodie Foster izgledala kao početnik.

Meni se dopala. Po malo me podseća na The Strain. Ono što mi baš smeta. Iz kog su rzloga morali da ubace one bolešine sa decom.
 
Kakav neiskorišten potencijal za horor seriju. :(
 
Mnogo događaja i likova u prethodnim epizodama koji na kraju nisu imali nikakvog uticaja na rasplet niti su uopšte morali/trebali da budu u seriji.

Što se mene tiče sezona, na način na koji je zamišljena i realizovana je jedno veliko razočarenje a ko misli drugačije i pita se zašto smo napljuvali sezonu - pa njegovo pravo...
 
TD zesca budalastina, glupava prica (promasenog potencijala) i nebitni likovi... X- Files epizoda "Ice" je 6000X bolja od ovog smeca (da se smece fokusiralo na taj fazon). Ono sto je X-Files imao u 1 epizodi sada snimaju cele serije, sezone...i to lose i prejadno.
 
Odlicno sto nisam ni krenuo. Fargo S5 bese moze da se gleda?

Inace All Creatures Grest and Small odlicna za pred spavanje, razbudhivanje i kada ima ostalih po kuci. Malo nešto lagano bez nasilja.
 
OK, ali ne smemo zaboraviti da smo u seriji imali:
  • dva strong female glavna karaktera,
  • jednog afro-american glavnog karaktera,
  • jednu homo vezu i to za seriju krajnje nebitnog lika (imam utisak da joj je jedina svrha i bila prikazivanje te veze)...

Znači, mission fulfilled.
 
Da li sam jedini za sada koji je batalio Fargo S05 (posle treće epizode)? Toliko debilasta, na nivou za ne znam koji uzrast... Ne volim, niti praktikujem nešto često da ostavljam nedovršene sezone ali nije se imalo goriva da se istera do kraja.
Prve tri sezone su mi bile odlične, četvtu isto nisam završio, mada ne iz istog razloga kao ovu poslednju, ali izgleda da nisam ni za nju pogrešio.
 
Istina je, ne briljira bas s05, ali moze da prodje
 
  • jednu homo vezu i to za seriju krajnje nebitnog lika (imam utisak da joj je jedina svrha i bila prikazivanje te veze)...
1708428168710.png

Odlicno sto nisam ni krenuo. Fargo S5 bese moze da se gleda?

Inace All Creatures Grest and Small odlicna za pred spavanje, razbudhivanje i kada ima ostalih po kuci. Malo nešto lagano bez nasilja.
Sasvim ok sezona, vratili su se na manje vise stari fazon za razliku od S04, mada meni i dalje nije bas to to.

Uglavnom i ova sezona kao mnoge "modernije" serije prikazuju bele muskarce uglavnom ili kao zle likove ili kao nesposobnjakovice. Zato sa druge (dobre) strane imas sve ostale varijacije, a retko ko je sa te strane "bad guy".

Sve mi je to nekako i ocekivano, pa i nije nesto sto ce me oterati od serije, ali brate onu glavnu glumicu bas ne mogu da svarim. Tako mi je mucno da je gledam. Prvi put sam je video u Ted Lasso i od samog pocetka mi je nekako iritantna. Ta njena faca mi bas bas ne lezi, ali ne mogu da kazem da je lose odglumila.

Ono sto sam ocekivao, a mozda sam nesto propustio, je da ce prikazati kako je doticna istrenirana na neki nacin, pa uz taj trening ima mogucnost da ispresavija vecinu likova. To mi je bas nekako nedoreceno ili ih je jednostavno bolelo uvo, fazon "she was born this way" ili sta vec.
 
Moram samo da dopunim utisak, Piter Prajor je po meni jedini True Detective worthy lik u celoj sezoni. U celoj seriji retko dobro napisan i uokviren lik koji je lišen pretenciozne glume, koji nije forsiran i koji praktično jedini liči da radi smislen posao, i koji zavređuje pažnju uopšte.

Svakako se nadam da će u jednom trenutku biti i 5. sezone... Kao baš u slučaju Farga, 4. sezona je bila toliko lišena autentičnosti franšize, totalno van koloseka, pa je 5. uspela da vrati seriju na pravi put.
Pa će valjda biti u jednom trenutku i 5. sezone TD koja će reanimirati seriju na pravi način.
 
Pa kad je nisi gledao pre nego što se unakazila ovolikom mršavošću da ostalo samo čelo i nos.


MV5BNWUxNjhjM2MtMGJlZi00MjZmLWIzYTEtMTAyNzUwNTE4YzEwXkEyXkFqcGdeQXVyNTc5NDE0MDA@._V1_.jpg

3bfc1a052e60e42ecbe41b57c5b0f99a.jpg

600full-juno-temple_0.jpg

latest
Rekao bih da je na ovim slikama najviše izvlači što je mladja. Mislim da mi ona njena usta najviše bodu oči, a i to što kažeš za mrsavljenje je sigurno doprinelo da joj se neke (loše) crte lica jos vise izraze.

PS na onoj prvoj slici bih pomislio da je neka azijatkinja, a ne ona.
 
Nazad
Vrh Dno